Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το Galaxy S6 mini


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα διέρρευσαν φωτογραφίες, που αποκαλύπτουν την “mini” έκδοση του Galaxy S6, που αναμένεται να κάνει την εμφάνιση της επίσημα τον ερχόμενο μήνα.

Όπως και με τα μοντέλα Galaxy S6 και Galaxy S6 edge, η συσκευή διαθέτει μεταλλικό πλαίσιο, το οποίο έχει πολλές ομοιότητες με αυτό το Galaxy S6, με την κάτω πλευρά να φιλοξενεί την θύρα microUSB2.0, το ηχείο και την υποδοχή 3,5mm για τα ακουστικά.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχουν άλλες πληροφορίες για τις προδιαγραφές της συσκευής, ωστόσο πρόσφατα κυκλοφόρησαν φήμες ότι θα διαθέτει οθόνη 4,7 ιντσών Super AMOLED ανάλυσης 720 x 1280 pixels, 2GB RAM, κύρια κάμερα 15 Megapixels και ότι θα βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 808 SoC.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η συσκευή αναμένεται να ανακοινωθεί στα μέσα περίπου Αυγούστου παράλληλα με τα Galaxy S6 edge+ και Galaxy Note 5.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena
Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στις 4,7 ιντσες το 720p μου ειναι υπεραρκετο.

 

Παντως ναι, εναν λιγο κατωτερο επεξεργαστη θα τον ηθελα και προφανως μια καλη μπαταρια. Ετσι θα πετυχαινε μια καλη αυτονομια.

 

Τωρα βεβαια ειναι και το θεμα της τιμης,οποτε ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στις 4,7 ιντσες το 720p μου ειναι υπεραρκετο.

 

Παντως ναι, εναν λιγο κατωτερο επεξεργαστη θα τον ηθελα και προφανως μια καλη μπαταρια. Ετσι θα πετυχαινε μια καλη αυτονομια.

 

Τωρα βεβαια ειναι και το θεμα της τιμης,οποτε ειδωμεν.

 

Εεε όχι και υπέρ :P

 

Εεε ναι τώρα σε έκδοση mini βάζει επεξεργαστή-θηρίο. Μέχρι και ο 805 του Note αρκούσε και με το παραπάνω, μην πω 801. Ή κάνας exynos.

 

Από μπαταρία δεν περιμένω πολλά πραγματα.

 

Το θέμα της τιμής άστο καλύτερα, 800ευρά θα σκάσει το.. "mini"

FullHD στις 4,7?

 

Ναι Why;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω.μαλλον ειμαι απο τους λιγους που δεν βλεπουν διαφορα.και αν ειναι κατω απο 5 ιντσες θεωρω περιττη την FHD.οπως βεβαια και την Quad HD στις καινουριες ναυαρχιδες

 

Οκ η QHD είναι κάπως υπερβολή, αλλά έχει κάποια Α διαφορά με μια FHD. Αλλά μία FHD με μία απλή HD έχει διαφορά τεράστια. Όχι βέβαια τόσο στις 4,7" αλλά ακόμα και στις 4" είναι κάπως εμφανής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η HD για οτιδήποτε εώς τις 5,για φορητές συσκευές μιλάμε οχι για τηλεοράσεις.

 

Για σένα μπορεί. Για εμένα σίγουρα όχι. Λες να λέω ψέμματα;; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε όχι και υπέρ :P

 

Εεε ναι τώρα σε έκδοση mini βάζει επεξεργαστή-θηρίο. Μέχρι και ο 805 του Note αρκούσε και με το παραπάνω, μην πω 801. Ή κάνας exynos.

 

Από μπαταρία δεν περιμένω πολλά πραγματα.

 

Το θέμα της τιμής άστο καλύτερα, 800ευρά θα σκάσει το.. "mini"

 

 

Της κοπελας μου το moto G 1st Gen με 720p ειναι τελειο για αυτους που ψαχνουν μια καλη οθονη αλλα οχι την ultra crisp εικονα. Απο τις 5 ιντσες και πανω κανει μπα απο χιλιομετρα η διαφορα HD και FHD αλλα στις 4,7 εγω δεν βρισκω λογο να εχεις τετοια αναλυση που στην τελικη θα σου μειωσει αρκετα την αυτονομια.

 

It's a matter of taste anyway.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της κοπελας μου το moto G 1st Gen με 720p ειναι τελειο για αυτους που ψαχνουν μια καλη οθονη αλλα οχι την ultra crisp εικονα. Απο τις 5 ιντσες και πανω κανει μπα απο χιλιομετρα η διαφορα HD και FHD αλλα στις 4,7 εγω δεν βρισκω λογο να εχεις τετοια αναλυση που στην τελικη θα σου μειωσει αρκετα την αυτονομια.

 

It's a matter of taste anyway.

 

Είπαμε γούστα καθαρά γούστα. Έχει σημασία και η χρήση που το θελεις. Πχ εγώ θα έκανα μια υποχώρηση στην αυτονομία για καλύτερη οθόνη. Εσύ μάλλον όχι. Και μπράβο σου, γούστα είπαμε είναι αυτά. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η HD για οτιδήποτε εώς τις 5,για φορητές συσκευές μιλάμε οχι για τηλεοράσεις.

 

Ακριβως. Σε μια τηλεοραση που καθεσαι στα 4 μετρα, δεν σε νοιαζει και τοσο η αναλυση. Στο τελος το ιδιο βλεπεις ειτε ειναι 720p ειτε ειναι 1080p.

 

Σε μια συσκευη που κρατας στους 20 με 30 ποντους, βλεπεις την διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη φατε. Ερχονται:

 

το Galaxy s6 mini flex

To galaxy s6 yuri Rapido

To galaxy s6 neo founta

To galaxy s6 vibro stylus

To galaxy s6 chroma booty

To galaxy s6 trifon

Το galaxy s6 galaxidi

 

Δε μπορει. Καποιο θα σας αρεσει. Τι διαολο....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...