Προς το περιεχόμενο

Νέο Tactical Assault Commander 4 για παιχνίδια FPS στο PS4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σας αρέσουν τα first person shooters, ενδεχομένως το Tactical Assault Commander 4 της Hori να αποτελεί το ιδανικό keyboard/ mouse setup για να παίζετε τα παιχνίδια του είδους στο PlayStation 4.

Ουσιαστικά, μιμείται το σύστημα ελέγχου στο PC και αυτό σημαίνει ότι ο αριστερός αναλογικός μοχλός στο DualShock 4 γίνεται mapped σε μία διάταξη WASD ενώ το δεξί αναλογικό χειριστήριο ελέγχεται από το mouse.

 

Τα υπόλοιπα πλήκτρα και σκανδάλες του DualShock 4 “χαρτογραφούνται” στα κατάλληλα σημεία στο πληκτρολόγιο και στο ποντίκι ενώ ο χρήστης έχει στην διάθεση του και άλλες λειτουργίες, όπως προγραμματιζόμενα πλήκτρα, ένα “snipe mode” που αλλάζει την ευαισθησία του mouse και ένα πλήκτρο “walk”.

 

Το Tactical Assault Commander 4 αποτελεί τον διάδοχο του Tactical Assault Commander 3, το οποίο παρόλο που άρεσε σαν ιδέα στους χρήστες, οι περισσότεροι είχαν την αίσθηση ότι η χαρτογράφηση του αναλογικού στο ποντίκι δεν δούλεψε ιδιαίτερα καλά την τελευταία φορά. Ας ελπίσουμε ότι ο κατασκευαστής, χρησιμοποίησε τα τέσσερα χρόνια που μεσολάβησαν από την κυκλοφορία του προηγούμενου μοντέλου για να τελειοποιήσει την ιδέα του.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Το Tactical Assault Commander 4 θα κυκλοφορήσει τον ερχόμενο Οκτώβριο, ωστόσο διάφοροι Βρετανοί και Ιάπωνες retailers δέχονται προ-παραγγελίες έναντι $120 με $130.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Déjà Vu;;;

 

Συγνώμη αλλά δεν ήσασταν εσείς SonyFans και τιμημένοι trollάδες Insomniacs, που κράζατε αβεεεεεεέρτα κουβέρτα την Microsoft και το XBOX, που καταστρέφει την έννοια της κονσόλας, υποβαθμίζει την αξία του χειριστηρίου της, εκδικείται τους gamers και γαμάει την αισθητική σας;

 

Τώρα τι έγινε; Ξαφνικά η δήθεν αναμενόμενη αποτυχία της Microsoft έγινε τρομερή γαμάτη απίστευτη και μελλοντικά κερδοφόρα πατέντα της Sony που θα σαρώσει την αγορά;

 

Που πήγαν τα "άπατo" οέο; Τα περί καταστροφής και χρεοκοπίας; Μόλις άλλαξε δηλαδή ο κατασκευαστής άλλαξε ριζικά και όλη η ιδέα του κόνσεπτ; Και πόσο καλό ή όχι είναι αυτό; Μα τόσο πρόβατα πια;

 

Και ναι και εγώ Playstation έχει, αλλά απ' την αντικειμενικότητα δεν έπαθε κάτι ποτέ κανείς.

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕEEEEEEEEEE


 

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tragic!

Γιατί τόσο κλάμα;

 

ααα καλά έεις ξεφύει

 

 

Ναι, κλάμα. Γιατί οι Φορουμάδες του Ελλαδιστάν είστε και πολύ γνώστες, και θα επηρεάσετε κάναν Gates και θα πάνε στράφι οι μετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Déjà Vu;;;

 

Συγνώμη αλλά δεν ήσασταν εσείς SonyFans και τιμημένοι trollάδες Insomniacs, που κράζατε αβεεεεεεέρτα κουβέρτα την Microsoft και το XBOX, που καταστρέφει την έννοια της κονσόλας, υποβαθμίζει την αξία του χειριστηρίου της, εκδικείται τους gamers και γαμάει την αισθητική σας;

 

τρομερή λογική.
δηλαδή εγώ αν πάρω Playstation 4 αντί για Wii U εχοντας στο μυαλο μου το ότι δεν θελω παιδικα Platform στην κονσόλα μου (τυχαιο παράδειγμα) και μια εταιρεια ξαφνικα αποφασισει να βγαλει Croc HD Remaster στο PS4, σημαίνει πως ανήκω σε αυτούς που θα το αγοράσουνε; προφανως και αν δεν μου αρεσουν τα platforms δεν θα το πάρω.
αν κάποιος "κράζει αβέρτα κουβέρτα την Microsoft και το XBOX, που καταστρέφει την έννοια της κονσόλας, υποβαθμίζει την αξία του χειριστηρίου της, εκδικείται τους gamers και γαμάει την αισθητική τους", προφανώς και δεν θα πάρει ένα τέτοιο χειριστηριο και θα συνεχισει να "κράζει αβέρτα κουβέρτα την Microsoft και το XBOX, που καταστρέφει την έννοια της κονσόλας, υποβαθμίζει την αξία του χειριστηρίου της, εκδικείται τους gamers και γαμάει την αισθητική τους". Και είναι εντελώς διαφορετικό το τι κατευθυνση θα δώσει στην κονσόλα η 'μητέρα' της, από το τι περιφερειακό θα βγαλει αργότερα μια εταιρεια. από το πρώτο μπορει να καθοριστει το ποια κονσόλα θα αγοράσει κάποιος, ενώ το δεύτερο μπορεί να συμβει οποιαδηποτε στιγμη, μήπως να πουλήσει κάποιος το ps4 του και να παρει xbox one επειδη η Hori εβγαλε ενα fps χειριστηριο;
 
και επειδη σου αρέσει η αντικειμενικότητα από την οποία δεν έπαθε κάτι ποτέ κανείς, να σου θυμήσω ότι οι κονσόλες της Sony επαιρναν χειριστήρια υπολογιστών πριν η Microsoft μάθει τι σημαίνει μια κονσόλα να παίζει multimedia. 
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dwayne Johnson εσύ?

 

Τι να κλάσει το γατάκι

 

Ούτε την ευελιξία μου έχει (2m αυτός 1,5 εγώ) ούτε τη σωματική μου διάπλαση (118 kg αυτός, 150 εγώ*)

 

"Γεννήθηκε στις 2 Μαΐου του 1972, στο Χέιγαρντ της Καλιφόρνια, ωστόσο κατοικεί στο Λος Άντζελες της Καλιφόρνια."

 

Ενώ ο Tragic!:

"Γεννήθηκε στις 28 Σεπτεμβρίου του 1969, στο Μυλοπόταμο του Ρεθύμνου, ωστόσο κατοικεί στο Ηράκλειο της Κρήτης."

 

*Μπυροκοιλιά εννοείται.

 

 

 

τρομερή λογική. Thanks να σαι καλά! (ειρωνία στην ειρωνία)
δηλαδή εγώ αν πάρω Playstation 4 αντί για Wii U εχοντας στο μυαλο μου το ότι δεν θελω παιδικα Platform στην κονσόλα μου (τυχαιο παράδειγμα) και μια εταιρεια ξαφνικα αποφασισει να βγαλει Croc HD Remaster στο PS4, σημαίνει πως ανήκω σε αυτούς που θα το αγοράσουνε; προφανως και αν δεν μου αρεσουν τα platforms δεν θα το πάρω. Ε ναί, καί; Δεν καταλαβαίνω τι εννοάς (sic)
αν κάποιος "κράζει αβέρτα κουβέρτα την Microsoft και το XBOX, που καταστρέφει την έννοια της κονσόλας, υποβαθμίζει την αξία του χειριστηρίου της, εκδικείται τους gamers και γαμάει την αισθητική τους", προφανώς και δεν θα πάρει ένα τέτοιο χειριστηριο και θα συνεχισει να "κράζει αβέρτα κουβέρτα την Microsoft και το XBOX, που καταστρέφει την έννοια της κονσόλας, υποβαθμίζει την αξία του χειριστηρίου της, εκδικείται τους gamers και γαμάει την αισθητική τους". Ας κάνει ό,τι γουστάρει και τον φωτίσει ο θεός, σκασίλα μας. Αλλά μην παρουσιάζει κάθε δική του αυθαίρετη και κατ' εμέ γελοία άποψη ως αντικειμενικότητα γιατί δεν είναι. Οποιος δε γουστάρει δεν παίρνει. Όσοι όμως γουστάρουν δεν κατάλαβα, σας ενοχλούνε;
Και είναι εντελώς διαφορετικό το τι κατευθυνση θα δώσει στην κονσόλα η 'μητέρα' της, από το τι περιφερειακό θα βγαλει αργότερα μια εταιρεια. από το πρώτο μπορει να καθοριστει το ποια κονσόλα θα αγοράσει κάποιος, ενώ το δεύτερο μπορεί να συμβει οποιαδηποτε στιγμη, μήπως να πουλήσει κάποιος το ps4 του και να παρει xbox one επειδη η Hori εβγαλε ενα fps χειριστηριο; Να επαναλάβω ότι είναι μια ΕΞΤΡΑ λειτουργια που μόνο εάν κάποιος ΘΕΛΕΙ, ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και ΕΠΙΘΥΜΕΙ να την αξιοποίησει ή καταντάει κουραστικό; Τι σημασία έχει ποιος την βγάζει και πως και γιατί, ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ!
 
και επειδη σου αρέσει η αντικειμενικότητα από την οποία δεν έπαθε κάτι ποτέ κανείς, να σου θυμήσω ότι οι κονσόλες της Sony επαιρναν χειριστήρια υπολογιστών πριν η Microsoft μάθει τι σημαίνει μια κονσόλα να παίζει multimedia.  Ε ναί, καί; Δεν καταλαβαίνω τι εννοάς (sic) (Again)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό gadget αλλά η ms άφησε να δουλεύεις με ότι πληκτρολόγιο και ποντίκι θες,120 ευρώ για ένα μικρό πληκτρολόγιο και ένα ποντίκι ? ΦΟΛΑ στα ακριβά περιφερειακά.

εν το μεταξύ αυτό είναι μακακία γιατί όταν εγώ παίζω κανα battlefield online αυτός που θα τα σκάσει θα παίζει χαοτικά καλύτερα? γιατί να μην υποστηρίζει όλα τα πλητκρολόγια και ποντίκια ώστε με ένα 15άρι-20άρι να καθαρίζεις? τόσο υπερτιμημένη αισχροκέρδεια ? 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...