Προς το περιεχόμενο

Rollei 500 sunrise - 89e


agisilaosko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα πολλα προβληματα με συνεργασια κινητου και καμερασ.....ολο κοληματα και κακη ποιοτητα εικονασ σε live or playback  smartphone galaxy 6,5,4 models, oppo r7,...update firmware παιζει??τωρα καταλαβαινουμε γιατι η τιμη τησ πρεπει να ειναι στα 89 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πολλα προβληματα με συνεργασια κινητου και καμερασ.....ολο κοληματα και κακη ποιοτητα εικονασ σε live or playback  smartphone galaxy 6,5,4 models, oppo r7,...update firmware παιζει??τωρα καταλαβαινουμε γιατι η τιμη τησ πρεπει να ειναι στα 89 ευρω...

Χωρίς καμία παρεξήγηση φίλε μου αλλά μέχρι χθες δεν ήξερες οτι η κάμερα που αγόρασες είναι natively waterproof και έσκασες 89 ευρώ (δλδ αν δεν ήταν, ουτε που το θα το είχες πάρει χαμπάρι) και τώρα βρήκες οτι έχει κολλήματα όταν συνδέεται σε κινητό με WIFI και η ποιότητα δεν είναι καλή; Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ gopro των 300-400 ευρώ να δεις τι ποιότητα έχουν όταν είναι συνδεδεμένες με WiFi σε κινητό;  :ph34r: Είναι σαν να παίρνεις την Xiaomi Yi στα 64 ευρω και να λές οτι δεν αξίζει... σε σχέση με τι όμως; Αυτό έχει σημασία. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμία παρεξήγηση φίλε μου αλλά μέχρι χθες δεν ήξερες οτι η κάμερα που αγόρασες είναι natively waterproof και έσκασες 89 ευρώ (δλδ αν δεν ήταν, ουτε που το θα το είχες πάρει χαμπάρι) και τώρα βρήκες οτι έχει κολλήματα όταν συνδέεται σε κινητό με WIFI και η ποιότητα δεν είναι καλή; Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ gopro των 300-400 ευρώ να δεις τι ποιότητα έχουν όταν είναι συνδεδεμένες με WiFi σε κινητό;  :ph34r: Είναι σαν να παίρνεις την Xiaomi Yi στα 64 ευρω και να λές οτι δεν αξίζει... σε σχέση με τι όμως; Αυτό έχει σημασία. :)

Με τη διαφορά ότι η xiaomi κάνει  ότι υπόσχεται και ακόμα παραπάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη διαφορά ότι η xiaomi κάνει  ότι υπόσχεται και ακόμα παραπάνω .

Είσαι κάτοχος της rollei; Την πας αλλού τη συζήτηση βέβαια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμία παρεξήγηση φίλε μου αλλά μέχρι χθες δεν ήξερες οτι η κάμερα που αγόρασες είναι natively waterproof και έσκασες 89 ευρώ (δλδ αν δεν ήταν, ουτε που το θα το είχες πάρει χαμπάρι) και τώρα βρήκες οτι έχει κολλήματα όταν συνδέεται σε κινητό με WIFI και η ποιότητα δεν είναι καλή; Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ gopro των 300-400 ευρώ να δεις τι ποιότητα έχουν όταν είναι συνδεδεμένες με WiFi σε κινητό;  :ph34r: Είναι σαν να παίρνεις την Xiaomi Yi στα 64 ευρω και να λές οτι δεν αξίζει... σε σχέση με τι όμως; Αυτό έχει σημασία. :)

χωρισ παρεξηγηση φιλε μου,αν για εσενα ειναι τοσο καλη αυτη η καμερα ακομα και για 99 ευρω τοτε τι να πω...ειμουν κατοχοσ

 sj 4000 sta 70 ευρω προσφορα και νομιζω σιγουρα οτι ηταν μια κλαση ανωτερη απο την ρολλει 500....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι για ποιο λόγο παίρνει κανείς ένα προϊόν. Καταρχήν 89 ευρώ έκανε η κάμερα όπως μπορείς να δεις και στον τίτλο. Έπειτα με την κάμερα είμαι ευχαριστημένος όσον αφορά τη λήψη βίντεο και φωτογραφιών, αυτός ήταν και ο λόγος που την αγόρασα (2Κ ανάλυση κλπ κλπ). Η sj4000 έχει 1080p μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, εκτός και αν ακόμα δεν έχεις χρησιμοποιήσει τα 2Κ στη rollei 500. Τώρα όσον αφορά το app αυτό που προσπάθησα να σου μεταφέρω πριν είναι οτι δεν θα έπρεπε να περιμένεις την ίδια ανάλυση όταν είσαι συνδεδεμένος με WIFI και κοιτάς από το κινητό, είναι λογικό να μην έχεις την ίδια ανάλυση με HDMI στο pc σου. Και ο φίλος που απάντησε οτι η Xiaomi κάνει ότι υπόσχεται και με το παραπάνω δεν νομίζω να κατάλαβε για τι πράγμα μιλούσαμε. Ακόμα και σε gopro hero που έχει περάσει απ' τα χέρια μου η ανάλυση στο app είναι σκατένια...  :wacko: Και μιλάμε για 300-400 ευρω actioncamera... Επίσης η Xiaomi που δεν κατάλαβα γτ ο φίλος ένιωσε την ανάγκη να μας ξεκαθαρίσει οτι κάνει οτι υπόσχεται τη θεωρώ μια απο τις πιο τίμιες επιλογές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας το ειχα πει..ξεχαστε rollei και κινητο μαζι..

Απ'όλους εμάς που πήραμε το συγκεκριμένο μοντέλο ένας μόνο διαμαρτυρήθηκε  (dakas) για την κακή ανάλυση εικόνας όταν συνδέει τη κάμερα με το κινητό κάτι που είναι φυσιολογικό γιατί προφανώς δεν έχει δει τι παίζει με τις υπόλοιπες σ'αυτό τον τομέα. Wifi σύνδεση είναι, για το θεό δλδ, τι περιμένατε από το app? Όπως είπα και πριν έχει περάσει κάμερα αξίας 400 ευρώ απο τα χέρια μου με ποιότητα ανάλυσης μέσω WiFi για τα σκουπίδια(To οποίο ξαναλέω ειναι φυσιολογικό). Τώρα γι' αυτο που λέει οτι κολλάει εγω δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, ευχαρίστως όμως αν μπορώ να βοηθήσω μας πει ο dakas σε ποιο σημείο αντιμετώπισε θέμα. :)

 

PS. Το app είναι βοηθητικό και ειδικότερα η χρήση που λειτουργεί ως οθόνη λήψης της κάμερας είναι αποκλειστικά για να βλέπεις που στο κόρακα τραβάς. Αν περιμένει κανείς να έχει ανάλυση HDMI με WiFi καληνύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όλους εμάς που πήραμε το συγκεκριμένο μοντέλο ένας μόνο διαμαρτυρήθηκε  (dakas) για την κακή ανάλυση εικόνας όταν συνδέει τη κάμερα με το κινητό κάτι που είναι φυσιολογικό γιατί προφανώς δεν έχει δει τι παίζει με τις υπόλοιπες σ'αυτό τον τομέα. Wifi σύνδεση είναι, για το θεό δλδ, τι περιμένατε από το app? Όπως είπα και πριν έχει περάσει κάμερα αξίας 400 ευρώ απο τα χέρια μου με ποιότητα ανάλυσης μέσω WiFi για τα σκουπίδια(To οποίο ξαναλέω ειναι φυσιολογικό). Τώρα γι' αυτο που λέει οτι κολλάει εγω δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, ευχαρίστως όμως αν μπορώ να βοηθήσω μας πει ο dakas σε ποιο σημείο αντιμετώπισε θέμα. :)

 

PS. Το app είναι βοηθητικό και ειδικότερα η χρήση που λειτουργεί ως οθόνη λήψης της κάμερας είναι αποκλειστικά για να βλέπεις που στο κόρακα τραβάς. Αν περιμένει κανείς να έχει ανάλυση HDMI με WiFi καληνύχτα.

 

Συμφωνω απολυτως. Το βιντεο και οι φωτογραφιες που βγαζει η καμερουλα ειναι φοβερα. Καθολου δεν μ ενδιαφερει τι ποιοτητα θα δειχνει στο κινητο οταν στριμαρω με wifi. Στο κατω κατω οτι βγαζεις το περνας μετα στο laptop ή οπου αλλου θες και εισαι κομπλε. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχω βρει μεχρι στιγμης εξαρτηματα που να ταιριαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η κάμερα δεν παίζεται για τα λεφτά της ,τράβηξα 64 GB υλικό σε 1080 και η ποιότητα εικόνας είναι άριστη.

Λίγο καλύτερη μπαταρία να είχε,και πιο πολλά αξεσουάρ και θα μιλάγαμε για το άριστα.

Καλό καθάρισμα στο πoρτάκι εάν μπεί στην θάλασσα ,γιατί μετά έχει μια δυσκολία στο άνοιγμα.

Το application είναι βοήθημα στο να δεις τη τραβάς,και όχι για playback.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαστε ρε παιδιά κι αλλά βιντεακια κ φωτο.αύριο την παίρνω στα χέρια μου κ θα την τεσταρω σε windsurf πισίνα θάλασσα κ ποδηλατακι...αλλά ειδα ενθαρυντικα στοιχεια!!!παρηγγειλα αξεσουάρ για gopro απο Κίνα θα σας πω όταν έρθουν αν ταιριάζουν...πιστεύω πως ταιριάζουν πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά η κάμερα δεν παίζεται για τα λεφτά της ,τράβηξα 64 GB υλικό σε 1080 και η ποιότητα εικόνας είναι άριστη.

Λίγο καλύτερη μπαταρία να είχε,και πιο πολλά αξεσουάρ και θα μιλάγαμε για το άριστα.

Καλό καθάρισμα στο πoρτάκι εάν μπεί στην θάλασσα ,γιατί μετά έχει μια δυσκολία στο άνοιγμα.

Το application είναι βοήθημα στο να δεις τη τραβάς,και όχι για playback.

Και φαντάσου έχει απο τις μεγαλύτερες... 1800 mAh είναι. Εγώ σε 2Κ τράβηξα 1.30 ώρα βίντεο + καμιά 15αριά φώτο, και σε 1080p 2ώρες στο νερό.

 

+1 για το πορτάκι που είπες, εγω όταν την βούταγα στη θάλασσα την έβαζα σε κουβά με γλυκό νερό όταν γυρνούσα σπίτι(πάντα με "locked") μαζί με όλα τα εξαρτήματα γιατί ως γνωστόν το αλάτι καταστρέφει τα πάντα. Έπειτα προσεκτικό άνοιγμα και καθαρισμα με μπατονέτα γυρω γυρω το καπάκι και το λαστιχάκι. :)

 

PS. Η εταιρί βγάζει και εξαρτήματα για gopro οπότε μάλλον θα είναι συμβατα και για τα δικα τους μοντέλα. Πριν φύγω είχα βρει αρκετά απο Κίνα, μόλις γυρίσω θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από kraken92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...