Προς το περιεχόμενο

Vodafone Bussines Connect


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bill2015,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα σας 

Είμαι νέος στο forum έχω ένα πρόβλημα με το σταθερό μου και θα ήθελα λίγη βοήθεια το τηλέφωνο είναι σύστημα voip και έχει αντίλαλο ακούω ξανά την φωνή μου έχω αλλάξει 4 router και την συσκευή τα ίδια τι λέτε να κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω πετυχει αντιλαλο για διαφορους λογους.

α.,ανεβασμενη πολυ την ενταση στο ακουστικο.

β.οταν καποιος βγαζει εξοδο σε bri(isdn) το ρουτερ να μην υποστηριζει echo cancellation,δεν ξερω αν ισχυει για αναλογικες συσκευες.ηξερα οτι ισχυει οταν εβαζες bri πανω σε κεντρο αλλα ειχες αναλογικες συσκευες. 

γ.να ειναι καποια παραμετροποιηση απο vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω δοκιμασει ολα τιποτα 

και εχω pstn οχι isdn

DSL Line Info

State Showtime Modulation ADSL2+

Type ANNEX A

DSLAM GSPN

Overall Failures 33

 Line Attenuation 35.6 dB -

Transmit Power 12.2 dB 12.4 dB

DSL Errors Local Remote Severe (SEF) 0 0

Corrected (FEC) 8,002 0

Checksum (CRC) 14 0

Header (HEC) 132 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα αλλα χωρις αποτελεσμα ηρθε τεχνικος αλλαξε ρουτερ γτα ιδια σκεφτομαι να αλλξω εταιρια να παω στην hol που εχει pots τηλεφωνια και οχι voip 

και το αλλο το βραδυ σχεδομ παντα κανει αποσυνδεση καμια ωρα αι μετα συνδεεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου οτι εχεις και εσυ το καταπληκτικο gennet:P

εφοσον δεν βρισκουν καποια λυση θα αλλαζα παροχο.διαμεσω του δικτυου της Hol παιρνεις ιντερνετ?


τωρα αν εχουν ορια που να εχουν και tdm (κανονικη τηλεφωνια) και μπορουν να σε βαλουν εκει ναι θα ηταν μια καλη αλλαγη αλλα χλωμο το κοβω.


Τα εχω δοκιμασει ολα τιποτα 

και εχω pstn οχι isdn

DSL Line Info

State Showtime Modulation ADSL2+

Type ANNEX A

DSLAM GSPN

Overall Failures 33

 Line Attenuation 35.6 dB -

Transmit Power 12.2 dB 12.4 dB

DSL Errors Local Remote Severe (SEF) 0 0

Corrected (FEC) 8,002 0

Checksum (CRC) 14 0

Header (HEC) 132 0

Isdn εννοουσα interface isdn οχι annex b.

εκτος αν εχει κανα θεμα η καρτα που πεφτεις πανω (data card στο dslam)και δεν εχουν μπει στον κοπο να την κανουν reset ή καποια παραμετροποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι μεσω hol παιρνω να σου στειλω φοιτο του ρουτερ 

Καλα οι ανθρωποι ειναι σε αλλο κόσμο χτες που τους πηρα μου ειπαν οτι φταιει το ασυρματο μου που ειναι μιας εβδομαδας που το αγορασα . 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν η Hol μπορει να σε βαλει σε tdm αλλα επειδη η τηλεφωνια ειναι vodafone οπως λες δεν ξερω αν γινεται.μετα οπως ειπα μπορει να ειναι και  η καρτα στο dslam .ελπιζω να της ειπες οτι εχεις αλλαξει 3-4 τηλεφωνα.αλλιως καντην με ελαφρα πηδηματακια.


router τελικα ποιο εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Router έχω ένα oxygen άσπρο λες αν μιλήσω με τον προϊστάμενο να μπορέσει να με πάει στη hol χωρίς έξοδα α και ξέρετε κανένα καλο adsl2+ voip router αλλά οικονομικό λίγο να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Router έχω ένα oxygen άσπρο λες αν μιλήσω με τον προϊστάμενο να μπορέσει να με πάει στη hol χωρίς έξοδα α και ξέρετε κανένα καλο adsl2+ voip router αλλά οικονομικό λίγο να είναι

oxygen πρωην gennet.yea η σαβουρα προσωποποιημενη.δεν θα θελα να γραψω παραπανω.δεν ξερω αν μπορεις να πας ολη την γραμμη σε hol.αλλιως καντην για μενα.επισης δεν μπορεις να βαλεις οτι voip router θες γιατι δεν θα σου δωσουν τα στοιχεια.

για τα oxygen θα στο πω απλα.στοιβες τα προβληματικα.λογικα εχεις το μικρο το Hda14201 καπως ετσι.στα μεγαλα να δεις ποσα ανεμιστηρακια χαλανε.

στα πιο νεα μονελα μου  βαλαν και δυο ανεμιστηρακια και το ενα ειναι με κολληση στο Pcb.ελληνικη εταιρεια.παλια ηταν design in greece made in romania.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το router ότι και να βάλεις από μόνο του ρυθμίζεται και συνδέεται αλλά στην σελίδα του ρουτερ μου δίνει 2 ιπ μια ίντερνετ και μια για τηλέφωνο και αν την πληκτρολογώ σε νέα καρτέλα που ζητάει όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης τι μπορεί να είναι έχω δοκιμάσει τα γνωστά user admin 1234

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nope.αν βαλεις third party router δεν μπορει να σεταριστει μονο του.οσα σεταρονται μονα τους εχουνβ ρυθμισμενο το tr-069 που το σεταρει μονο του.

η δευτερη iP συνηθως ειναι μια 10αρα πχ 10.χ.χ.χ η οποια ειναι απο τον dhcp για την τηλεφωνια.αν μπεις μεσα στο ρουτερ σαν admin θα δεις και την καρτελλα voice μεσα αλλα μην περιμενεις και να αλλαξει κατι.


ta admin στοιχεια ειναι αλλαγμενα εννοειται απο τον παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δνε μπορεις να κανεις κατι εσυ.οπως σου ειπα εσυ απο την πλευρα σου μονο συσκευη αλλαζεις και να μην ειναι τερμα δυνατα.απο εκει και περα ειναι θεμα hol/vodafone.αν δεν μπορουν να στο φτιαξουν κα ιεφοσον εχεις ταλαιπωρηθει εχεις δικαιμω να ζητησεις να μην πληρωσεις τελος διακοπης για να φυγεις.ετσι ισως ζοριστουν να δουν τι φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τους είπα και μου είπαν αντικατασταση ρουτερ μου είπαν ένα με άσπρο μπλε και θα έχει 2 κεραίες από αυτό που σου είπα μιπως μπορείς να μου πεις πιο μοντέλο μπορεί να είναι α και πως μπορώ να τους πιέσω για να με πάνε σε άλλη εταιρία χωρίς χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...