Προς το περιεχόμενο

Διακοπες 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον εχουν φτιαξει παρα πολυ αυτο τον διαδρομο, αν τον εβλεπες πριν 10 χρονια θα εκλαιγες. γενικα οι σταθμοι των τραινων στο βελγιο ειναι μακραν καλυτεροι απο του παρισιου. ακομα και του τελευταιου χωριου κι αυτο για εναν απλο λογο, ειναι σωστα οργανομενοι. δεν κανεις ταξιδι για να βρεις ενα τραινο. επισης μιλας για ενα σημειο οτι ειναι κατουρημενο σε ολοκληρο τον σταθμο. αν και αν θες να δεις πραγματικο κατουρο κατεβα στην sablon την ημερα της saint V :devil: :devil: :devil:

 

το καλοκαιρι παντα λυσσανε, ειναι γνωστο. δεν μου κανει εντυπωση να ειναι ενα μπαχαλο η anspaac το πρωι.

Ναι αλλά και πάλι συγκρίνεις σύκα με μήλα.

Έχω ζήσει και στις δύο πόλεις.

 

Συγκρίνεις πόλη πληθυσμού 10 εκατομμυρίων με 1.000 φορές περισσότερο τουρισμό από Βρυξέλλες. Τι λέω, αναλογικά οι Βρυξέλλες δεν έχουν τουρισμό, όπως πχ έχει η Brugge και το Παρίσι ακόμα περισσότερο.

Σε σχέση με τον τουρισμό που έχει (σχεδόν μηδαμινός) και τον πληθυσμό της (ένα εκατομμύριο) οι Βρυξέλλες θα έπρεπε να είναι πεντακάθαρη πόλη. Αν είχε πληθυσμό Παρισιού και τουρισμό Παρισιού και ίσχυαν οι ίδιες καταστάσεις, θα ήταν σίγουρα σε χειρότερη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μη με πειτε απολιτιστο ουρακοταγκο, αλλα πραγματικα τωρα χρησιμοποιουνται αυτα τα πραγματα? 


Και Βρυξέλλες έχουμε, αλλά λιγάκι καλύτερους

public-toilet-concept-atomium-square-bru

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με πειτε απολιτιστο ουρακοταγκο, αλλα πραγματικα τωρα χρησιμοποιουνται αυτα τα πραγματα?

 

Ουρές κάνουν. Αυτός είναι στο atomium, παρόμοιο έχουν στην πίσω πλευρά της Bourse στο κέντρο των Βρυξελλών, με την πεζοδρόμηση τώρα περιμένεις τη σειρά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ουρές κάνουν. Αυτός είναι στο atomium, παρόμοιο έχουν στην πίσω πλευρά της Bourse στο κέντρο των Βρυξελλών, με την πεζοδρόμηση τώρα περιμένεις τη σειρά σου.

Και τελος παντων τα δικα σας εχουν τουλαχιστον μια στιβαροτητα σε αντιθεση με της Ολλανδιας που μου δινουν την εντυπωση πως παιζει και να σπασουν κατα τη διαρκεια της φασης. 

 

Oh well, προτιμω νομιζω το ελληνικο εθιμο με τις καφετεριες παντου και τα WC τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατέβω 3 βδομάδες θεσ/νίκη με αποδράσεις χαλκιδική

μετά 5 διανυκτερεύσεις φλωρεντία

μετά έχω άλλες 6 μέρες άδεια και σίγουρα θα γίνει κάποια στάση/διανυκτέρευση στον δρόμο της επιστροφής, είτε βόρεια ιταλία, είτε βαυαρία. Θα δείξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ιταλια στο κοριό + ενα τουρ μιλανο-τορινο-βενετια

Now this, this is epic!! 

Θα το γουσταρα κι εγω ενα τουρ Μιλανο κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικοποίες; Με τι λεφτα να πας διακοπες; Αν θες πες 700 ευρω για να πας πρεπει να βγαζεις καθε μερα για 13 μερες χωρις να χαλας τιποτα, πως ακριβως θα γινει αυτο οταν εχεις υποχρεωσεις μαζι με ολα αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μένεις  Ελλάδα. Απλά πράγματα :)

 

Οι πιο πολλοί που πάνε διακοπές σε αυτό το νήμα είτε δεν ζουν Ελλάδα πλέον είτε δεν έχουν οικονομικό θέμα. Αν ήμουν Ελλάδα θα πήγαινα ως το μπάνιο να κάνω ενα κρύο ντουζ γιατί δεν θα παιζε σαλιο να έχω ανοικτό το air codition. μεταξύ ψύξης και ίντερνετ διάλεγα το ιντερνετ . δίνω και ιστορικά στοιχεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 μπάνια μέχρι τώρα.Δεν πολυκαίγομαι να κάνω και άλλα.Αυτές τις μέρες πηγαίνουν και πολλοί και υπάρχει γενικότερα σαβούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντάξει, ζω σε παραθαλάσσια περιοχή όποτε από μπάνιο είμαι χορτάτος: ξεκίνησα Πρωτομαγιά και από μέσα Ιουνίου πάω θάλασσα σχεδόν κάθε πρωί, γύρω στις 07.30, πριν πάω για δουλειά.

 

Διακοπές στην αγαπημένη μου Μεσσηνία, καμιά δεκαριά ημέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...