Προς το περιεχόμενο

Αλλαξα adsl splitter και εχω χειροτερη ταχυτητα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλασε πριν κατι μερες το adsl splitter που μου εδωσε η forthnet και αναγκαστηκα να παω να δωσω 5 ευρω για να παρω καινουριο απο το πλαισιο (turbo-x, http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/diktya/accessories/Turbo-X-Splitter-ADSL-ISDN-F10B-FX-US04-I1.htm).Με το παλιο splitter ειχα 5.00 mbps ταχυτητα περιπου, τωρα με το καινουριο εχω 0.50 mbps ταχυτητα. Ξερετε πως μπορω να το φτιαξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω αν μπει αναποδα παιζει και να μην συγχρονισει κιολας.πρεπει να ειναι πολυ καλη γραμμη ή το splitter χαλια για να αφησει να περασουν συχνοτητες και να συγχρονισει..το ιδιο αμα μπει και φιλτρο πριν το adsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω πετυχει και εγω και με splitter αλλα και με φιλτρο πριν το adsl.αν εχει καλη γραμμη ή το φιλτρο ειναι λιγο για πεταμα μπορει να δεις να συγχρονισει το ρουτερ αλλα με κατι attenuation 70+ οποτε λες κατι παει λαθος.ο ts δεν μας ειπε τελικα τι φταιει.

αλλα απλα ελεος.εχω σιχαθει το πλαισιο.πας να παρεις κατι και το 90 τις 100 ειναι turbo x>εψαχνα να βρω Κουτι για 2,5 εξωτερικο και ολα turbo x.power banks turbo x.θα μου πεις τι κινεζικο τι turbo x>ναι το ξερω αλλα προτιμω να δω να γραφει πανω κινεζικα παρα turbo x και να βλεπεις να προσπαθουν να σε πεισουν οτι ειναι μια χαρα.αλλα καi splitter turbo x.give me a break.αν ο φιλος πηρε λαθος splitter και δεν μπορει να το αλλαξει και μενει πουθενα προς χαλανδρι κτλ ευχαριστω να του χαρισω εγω ενα adsl over pstn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...