Προς το περιεχόμενο

γνωμη για τον ο.α.ε.δ


user0x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα λάθος πριν.

 

Φίλος, πολύτεκνος πήγε στον ΟΑΕΔ και έκανε μαθήματα για υπολογιστές. Του βρήκαν δουλειά για 1,5 χρόνο νομίζω, στο ταμείο παρακαταθηκών και δανείων με 300 ευρώ τον μήνα, 4ήμερη εργασία. Τα απογεύματα πήγαινε για μάθημα 3-4 ώρες εκεί.

 

Για να μπεις πρέπει να έχεις μόρια όπότε είναι λίγο δύσκολο καθώς ένα άλλο παιδί που δεν ήταν πολύτεκνος δεν τον πήρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα και τη μισθο εχουν η γονεις του αμα εχει απολυτηριο

Το παιδι ποιο πανω λεει για ηλεκτρολογος αυτοκινητων μπορει να παει σαν ανειδικευτους;

Απο συστημα εσπερινου ξερετε τη παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειναι με μωρια αλλά εγω την δευτερη φορα που πηγα, κατα αρχην περνουν μεχρι 25 ατομα αγορια κοριτσια εγω να φανταστεις δεν ειχα μορια και ειχα χαμηλη βαθμολογια για να γραφτω στην δευτερη ειδικοτητα οποτε ειμουνα στην θεση 28  εφυγαν καποια ατομα με πηραν τηλεφωνο και με ειπαν ελα, και ετσι εφυγα τρεχοντας για να γραφτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εγω τελειωσα την πρωτη ειδικοτητα ηλεκτρονικος 2 χρονια κανονικα και δουλευα κιολας,  ηταν οι εποχες που το οαεδ πληρωνε 670Ε 2011 χρονια,  μετα γραφτηκα ηλεκτρολογος ενα χρονο χωρις δουλεια δεν μ αρεσε και εφυγα, αλλά τον χρονο τον εκανα δηλαδη για χαβαλε, μετα γραφτηκα σε αλλη ειδικοτητα διοικητικων αλλα 2 χρονια δουλευα και τελειωσα φετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αρχισει και ψιλο αγχωνομαι για το αν δεν με παρουν στον οαεδ,δεν ξερω τι θα κανω μετα...
δεν μου αρεσει καθολου το γενικο λυκειο (βαριεμε εντελως το διαβασμα) θελω να μαθω μια τεχνη που να μου αρεσει και τελος, αλλα αν δεν με παρουν πρεπει αναγκαστικα μετα να παω σε καποιο λυκειο ή μπορω να παω σε αλλο οαεδ ;;;;
(εννοω σε αλλο μερος που να υπαρχει ο οαεδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αρχισει και ψιλο αγχωνομαι για το αν δεν με παρουν στον οαεδ,δεν ξερω τι θα κανω μετα...

δεν μου αρεσει καθολου το γενικο λυκειο (βαριεμε εντελως το διαβασμα) θελω να μαθω μια τεχνη που να μου αρεσει και τελος, αλλα αν δεν με παρουν πρεπει αναγκαστικα μετα να παω σε καποιο λυκειο ή μπορω να παω σε αλλο οαεδ ;;;;

(εννοω σε αλλο μερος που να υπαρχει ο οαεδ)

 

Κάτσε, ο ΟΑΕΔ δεν αντικαθιστά το λύκειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα θελω να δουλεψω,να εχω τα δικα μου λεφτα,να αγοραζω τα πραγματα που θελω και επισης εχω και ενα σπιτι το οποιο μου το αφησε η γιαγια μου (που πεθανε) και θελω να μαζευω λεφτα να το φτιαξω σιγα σιγα


το ξερω οτι ο οαεδ δεν αντικαθιστα το λυκειο απλα .. αν δεν με παρουν στον οαεδ θα πρεπει υποχρεωτικα να παω λυκειο ,εστω να χω ενα απολυτηριο αλλα δεν μου αρεσει καθολου το διαβασμα


και ρωταω μηπως μπορω να δηλωσω και σε αλλο οαεδ εκτος απο το ρεντη που εχω δηλωσει ηδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...