Προς το περιεχόμενο

γνωμη για τον ο.α.ε.δ


user0x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω ειναι πολυ δυσκολο να βρω μια δουλεια η οποια θα εχει καλο μελλον για την ζωη μου...
και επισης δεν θελω να ειμαι το παιδι για ολες τις δουλειες εννοω π.χ να ειμαι ηλεκτρολογος και να φτιαχνω καφεδες στο αφεντικο μου ή να κανω κατι ξεμπαρκο που δεν εχει να κανει με αυτο που εχω μαθει
και μπορει και το αφεντικο μου να μου τα μασαει με την πληρωμη μου και να μην με πληρωνει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 16 και εχω βγαλει την πρωτη λυκειου με το ζωρι μονο και μονο για να παω οαεδ
(για να πας οαεδ πρεπει να εχεις βγαλει την πρωτη λυκειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 16 και εχω βγαλει την πρωτη λυκειου με το ζωρι μονο και μονο για να παω οαεδ

(για να πας οαεδ πρεπει να εχεις βγαλει την πρωτη λυκειου

Ντάξει μην τα παραλές τώρα, στο λύκειο αν απλά υπάρχεις περνας την τάξη, ποιό ζόρι:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ρε συ δεν μου αρεσει το διαβασμα και με το ζορι καθησα και διαβασα για να περασω... και αυτο με εκνευριζε ,απλα δεν μου αρεσει το διαβασμα.... και το αλλο ηταν οτι με κουραζε το σχολειο να σηκωνομαι το πρωι και να πηγαινω εγω προσωπικα να χανω το χρονο μου (το ξερω οτι το σχολειο δεν ειναι χασημο χρονου αλλα εγω ετσι το εβλεπα) απλα σκεφτηκα μετα γιατι να μην κανω κατι το οποιο θα ξυπναω το πρωι και θα εχω ενα στοχο πχ να παρω ενα πτυχιο σε κατι ,ετσω κατι να εχω ,ενω με στο λυκειο ειχα την σκεψη ''παω σημερα να χασω τον χρονο μου'' και δεν μου αρεσε γιατι εβλεπα οτι δεν κανω τιποτα.... ειχα μιλησει και με καθηγητες μου για αυτο και μου ειπαν εστω λιγο να προσπαθησω, προσπαθησα αρκετα λιγο αλλα μου ειπαν οτι ετσι αν συνεχεισω να μην διαβαζω δεν προκειτε να τα καταφερω στις υπολιπες ταξης και σκεφτηκα να παω οαεδ τελικα,ξερω ειναι μεγαλο παλουκι 13 ωρες να λυπεις απο το σπιτι αλλα θα εχω εναν στοχο


στην αρχη ειχα μια χαζη ιδεα να μαθω μονο κιθαρα και οτι καταφερω(τελικα καταλαβα οτι λεω μαλακιες)
παιζω κιθαρα και μου αρεσει πολυ η μουσικη αλλα μου ειπαν οι γονεις μου οτι πρεπει να εχω μια βασικη δουλεια (πχ αυτην την δουλεια που ελπιζω να εχω στον οαεδ)και την μουσικη να ηταν εχω ως δευτερη δουλεια , να πηγαινω να παιζω σε  κανενα μαγαζι και να βγαζω το 50ρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 επιλογη ειχα πει για τεχνικος εγκαταστασεων ηχου και εικονας
και
2η επιλογη ελεκτρολογς αυτοκινητων
και δεν ξερω αν μπορω να κανω αυτο που μου λες να παω σε μαστορα και να ρωτησω ,οι πυθανοτητες να βρω δουλεια ετσι ειναι πολυ λιγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...