Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοίνωσε το Xperia C5 Ultra με εντυπωσιακή οθόνη 6 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από μια μακρά περίοδο φημών, η Sony ανακοίνωσε επίσημα το κινητό με την κωδική ονομασία “Lavender”, το οποίο έχει την επίσημη ονομασία Xperia X5 Ultra.

Τα δύο χαρακτηριστικά που καθιστούν την συσκευή ξεχωριστή, είναι κατά πρώτο λόγο η τεράστια οθόνη των 6,0 ιντσών με Full HD ανάλυση, τύπου LCD IPS (Mobile BRAVIA Engine 2), η οποία αριστερά και δεξιά έχει ελάχιστα περιθώρια (μόλις 0,8 χιλιοστών) ενώ και το κάτω τμήμα στην πρόσοψη έχει περιοριστεί αρκετά.

 

Στο πάνω εμπρόσθιο τμήμα, υπάρχει μία τεράστια κάμερα, με σύστημα φακών G Lens που βασίζεται σε αισθητήρα της Sony, Exmor RS με ανάλυση 13 Megapixels και 22mm εστιακό μήκος, που συνοδεύεται από LED flash και είναι ιδανική για υψηλής ποιότητας βιντεοσυζητήσεις και selfies. Στο πίσω μέρος και η κύρια κάμερα διαθέτει ανάλυση 13 Megapixels με Exmor RS αισθητήρα, ενώ παράλληλα διαθέτει 25mm εστιακό μήκος.

 

Το Xperia C5 Ultra βασίζεται στο MediaTek MT6752 SoC, το οποίο μεταξύ άλλων ενσωματώνει οκτώ πυρήνες 64-bit γενικής χρήσης Cortex-A53 χρονισμένους στα 2,0GHz, GPU τύπου Mali-T760 καθώς και multi-mode 4G LTE modem ενώ συνοδεύεται από 2GB RAM και 16GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Η συσκευή διαθέτει WiFi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, WiFi hotspot, microUSB2.0, GPS, FM radio καθώς και μπαταρία χωρητικότητας 2930mAh η οποία όμως δεν είναι αποσπώμενη. Οι διαστάσεις του Xperia C5 Ultra είναι 164.2 x 79.6 x 8.2 και το βάρος του είναι 187 γραμμάρια που κρίνεται ικανοποιητικό για την μεγάλη οθόνη που φέρει.

 

Θα κυκλοφορήσει μέσα στο μήνα σε μαύρο, λευκό και πράσινο χρώμα, με τιμή η οποία δεν έχει γίνει γνωστή ακόμα.

 

Link.png Site: Sony Xperia C5 Ultra

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι θα το πουν παντοφλα αλλα εγω με κατω απο 6-6.5 οθονη δεν μπορω.

 

Εδω και καιρο ειμαι με εναν κλωνο του Galaxy mega 6.3 και εχω βολευτει και σε θεμα gps και για ιντερνετ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zandim Που τα είδες τα λεπτά Περιθορια απλά τα μετέφεραν από το πλάι στο πάνω και στο κάτω μερώς και ούτε καν σημετρικα δεν τα έκαναν. Κατά τα άλλα τα χαρακτηρηστικα είναι αρκετά πιο είμαι κατόχων note 4 οπότε πίστεψα ότι θα ήταν κάτι έντυπο σάκο αλλά τελικά είναι μέση κατηγορίας δεν μπορώ να κρίνω την Sony πριν δω και το z4-5 ultra πάντως εγώ θα ακολουθήσω με το note 5 στα σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν βαζει κανεναν exynos?

ειναι καλη η mediatek? τους χρησιμοποιουν και τα τα κινεζικα

γιατί είναι ακριβοί,η τελευταία γενιά είναι καλύτερη απο της qualcommm,και λοιπόν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάθηκε να βάλει μια quad hd οθόνη. Η Sony τόσα χρόνια από εποχής τηλεοράσεων μαι μόνιτορ μας έχει ζαλίσει με την ποιότητα της εικόνας της, αφού είναι δυνατή λοιπόν σε αυτόν τον τομέα, εκει επρεπε να χτυπήσει τον ανταγωνισμό. Όσο για τα σχόλια περί παντόφλας ας αναθεωρήσουν κάποιοι που έχουν μείνει στο Nokia 3110 Αυτά τα τηλέφωνα έχουν ειδικό κοινό, δεν είναι για τον μέσο χρήστη και όσο παράξενο και αν ακούγεται, Ναι! Χρησιμοποιουμε οι χρήστες του bluetooth ακουστικό! WOW Δεν το βάζουμε σαν τούβλο στο αυτί μας... Έχω εδώ και ένα χρόνο το Sony z ultra με 6.4" ΟΘΟΝΑΡΑ και κάνω παπάδες. Είναι το μόνο τηλέφωνο που δεν πούλησα μετά από λίγους μήνες χρήση. Με έχει κερδίσει 100% Εν το μεταξύ στο σπίτι δεν ανοίγω πια τον σταθερό, δεν ανοίγω το λαπτοπ, πούλησα το άχρηστο πια ταμπλετ και κάνω την δουλειά μου κανονικότατα. Είναι αδιάβροχο, χωράει στην πίσω τσέπη ανετοτατα, βλέπω ταινίες σε ταξίδι, κάνω άνετα την δουλειά μου με αποστολές mail. Επίσης στο σκουτερ σε ειδική βάση το κινητό είναι τοποθετημένο πάνω στο τιμόνι και εκτελεί χρέη υπολογιστή ταξιδιού με καταναλώσεις διαδρομές κτλ. Ειναι άριστο gps, multimedia player, ραδιόφωνο , digital gps κοντέρ και άλλα .Με δύο λόγια πολυεργαλειο, και όταν χρειαστεί να το αλλάξω κάτω από 6" δεν ξαναπαίρνω οθόνη και μάλλον προς Sony με βλέπω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η συσκευή διαθέτει WiFi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, WiFi hotspot, microUSB2.0, GPS, FM radio καθώς και μπαταρία χωρητικότητας 2930mAh η οποία όμως δεν είναι αποσπώμενη. Οι διαστάσεις του Xperia C5 Ultra είναι 164.2 x 79.6 x 8.2 και το βάρος του είναι 187 γραμμάρια που κρίνεται ικανοποιητικό για την μεγάλη οθόνη που φέρει.

 

wat

 

Δεν έχει ac wifi ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Χάθηκε να βάλει μια quad hd οθόνη.

 

2)Όσο για τα σχόλια περί παντόφλας ας αναθεωρήσουν κάποιοι που έχουν μείνει στο Nokia 3110

 

3)πούλησα το άχρηστο πια ταμπλετ και κάνω την δουλειά μου κανονικότατα.

 

4)χωράει στην πίσω τσέπη ανετοτατα, 

1) Τα μάτια σου δεν βλέπουν την Quad HD ανάλυση σε μια μικρή οθόνη των 6 ιντσών και η Sony θέλει να σώσει την μπαταρία για καλύτερη χρήση

 

2)Τηλέφωνο με οθόνη τάμπλετ. Πολύ εντυπωσιακό και με το που τελειώσει η μπαταρία του "Ακουστικού", ανοίγεις την ανοιχτή ακρόαση μέσα στον δρόμο: "Ναι! 'Ελα! Με ακούς;"

 

3)Άχρηστο ταμπλετ, εξαρτάτε τι τάμπλετ είχες. Δοκίμασε ένα iPad Mini 2/Air για ένα μήνα και τα ξαναλέμε

 

4)Χωράει στην πίσω τσέπη... Μια λεπτή συσκευή με 6 ίντσες οθόνη απο γυαλί....

broken-evo-1.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...