Προς το περιεχόμενο

Το HTC Desire 728 αποκαλύπτεται πριν ανακοινωθεί επίσημα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία νέα συσκευή αναμένεται σύντομα να ανακοινώσει επίσημα η HTC που έχει την ονομασία Desire 728. Η συσκευή διαθέτει μεταλλικό πλαίσιο και πλαστική “πλάτη”.

Σύμφωνα με όσα διέρρευσαν, το νέο HTC Desire 728 διαθέτει οθόνη LCD IPS με διαγώνιο 5,5 ιντσών ανάλυσης 720 x 1280 pixels και βασίζεται σε οκταπύρηνο System-on-Chip της MediaTek, MT6753. Το SoC συνοδεύεται από 2GB RAM και 16GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.

 

Η μπαταρία του θα έχει χωρητικότητα 2800mAh. Στην πρόσοψη διαθέτει κάμερα με αισθητήρα 5,0 Megapixels, ενώ στο πίσω μέρος εξοπλίζεται με κάμερα που βασίζεται σε αισθητήρα 13 Megapixels, η οποία συνοδεύεται από LED flash.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Στην πρόσοψη, η συσκευή διαθέτει δύο ηχεία (BoomSound). Όπως μπορούμε να δούμε επίσης από τις φωτογραφίες που διέρρευσαν, στο πάνω μέρος διαθέτει υποδοχή 3,5 χιλιοστών για ακουστικά και στο κάτω μέρος διαθέτει υποδοχή microUSB2.0 καθώς και έναν πόρο μικροφώνου.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Αριστερά, υπάρχει ένα “καπάκι” το οποίο καλύπτει την υποδοχή microSD καθώς και την υποδοχή για την κάρτα SIM ενώ στην άλλη πλευρά διαθέτει τον volume rocker καθώς και το πλήκτρο power on/off.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Οι διαστάσεις του είναι 157,9 x 77,8 x 7,87 χιλιοστά και το βάρος του είναι 150 γραμμάρια. Σύμφωνα με πληροφορίες το κινητό “τρέχει” Android 5.1 Lollipop με HTC Sense 7 UI.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: GSMArena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Design φέρνει λίγο σε Lumnia και iPhone 4 αλλά δεν είναι άσχημο. Σε σύγκριση με άλλα Android κινητά το βρίσκω ωραίο. Αν και η ανάλυση της οθόνης θα μπορούσε να ήταν 1920x1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέραν της ναυαρχίδας της, τα υπόλοιπα μοντέλα της δε μου κάνουν καμία αίσθηση στην HTC εδώ και πολύ καιρό. Αλλαξε κάτι HTC, πολύ ξεπεσμός και κάποτε ήμουν τρελός οπαδός σου (παλιός κάτοχος HTC Desire HD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέραν της ναυαρχίδας της, τα υπόλοιπα μοντέλα της δε μου κάνουν καμία αίσθηση στην HTC εδώ και πολύ καιρό. Αλλαξε κάτι HTC, πολύ ξεπεσμός και κάποτε ήμουν τρελός οπαδός σου (παλιός κάτοχος HTC Desire HD)

Το πρώτο μου Smartphone ήταν το HTC Desire S στην αρχή ήταν άψογο.. μέχρι που άρχησε τα κολλήματα και η μπαταρία χάλια. Δεν ξαναπαίρνω HTC. Αν ξαναγύριζα σε Android θα έπερνα μόνο Nexus αν έβγαινε σε λογικό μέγεθος. Τα κινητά Android έχουν μια συνήθεια να τα κάνουν τεράστια, όπως είπε και ο pcuser παραπάνω για παλάμες γορίλα.Θα μπορούσαν να κρατήσουν το Standard 4.7" μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες οι διαρροες πρεπει να σταματησουν.Ποιοι απατεωνες,ανεντιμοι τολμουν να "διαρρεύσουν" μια συσκευη "χωρις την αδεια της εταιριας";

 

Στην πυρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι βέβαιο πως είναι μεταλλικό το πλαίσιο; Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να έχει καπάκι για SIM και SD και να είναι μεταλλικό το πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει τελευταία όλο και πιο συχνά στις επίσημες διαρροές όπως αυτό εδώ αλλά και σε επίσημες ανακοινώσεις δεν ανακοινώνεται το σημαντικότερο: η τιμή δηλαδή και μένουμε να μαντεύουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει τελευταία όλο και πιο συχνά στις επίσημες διαρροές όπως αυτό εδώ αλλά και σε επίσημες ανακοινώσεις δεν ανακοινώνεται το σημαντικότερο: η τιμή δηλαδή και μένουμε να μαντεύουμε.

 

Και σε Apple, Samsung, Sony και ιδίως HTC συνήθως πέφτουμε 300-500 ευρά έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το ότι χρειάζονται χέρια γοριλλα για τέτοιου μεγέθους κινητά:Όταν λέει ότι έχει gorilla glass τι νομίζετε ότι εννοεί; Αντέχει σε πατήματα από χέρια γοριλλα που πιθανώς θα το αγοράσει καθώς το μέγεθος της οθόνης του ταιριάζει γάντι!

Gorilla glass 3= πίεση έως και 3 χέρια γοριλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε Apple, Samsung, Sony και ιδίως HTC συνήθως πέφτουμε 300-500 ευρά έξω.

Καλά στην Apple δεν θέλει να μαντέψεις, οι τιμές είναι πάντα στάνταρντ: 699, 799, 899 με κατοστάρικα τα μετράνε οι κουπερτιανοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στην Apple δεν θέλει να μαντέψεις, οι τιμές είναι πάντα στάνταρντ: 699, 799, 899 με κατοστάρικα τα μετράνε οι κουπερτιανοί

 

6/7/8 Κατοστάρικα και 1 ενενηνταεννιάρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...