Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινητου mercedes


sotdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Ειμαι νέο μέλος και δημιούργησα αυτο τον λογαριασμό για να μου πείτε την γνώμη σας ως έμπειροι των αυτοκινήτων και οδηγοί των mercedes. Επιθυμώ λοιπόν την γνώμη σας για την mercedes ml250 του 2012 που ειναι diesel. Δεν θελω κατι που θα το βάζω στα Κατσαβραχα σε βουνά και λαγκαδια απλά θελω ενα τζιπ οικονομικο,πολυτελές,να οδηγώ απο ψηλά, καλη συμπεριφορά οδηγησης οπως και κατανάλωση.Εχω τρέλα με τις mercedes και δεν θελω να παω σε κάποια άλλη μάρκα. Οποίος θέλει να βοηθήσει λοιπόν ας κανει ενα σχόλιο τι πιστεύει για το "τζιπακι". Μην μου πείτε για ml350 και πάνω δεν υπάρχει λόγος ψάχνω κατι το οικονομικο. Να μην ξεπερνά παράδειγμα στο σέρβις πάνω απο 500 ευρω. Σας ευχαριστώ εκεί των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αντιφατικα τα λες....μερσεντες και ψαχνω οικονομικο......σερβις και 500€.......τζιπακι;

SUV ψαχνεις και το μοντελο  που λες ειναι στα 50Κ περιπου εδω στην ελλαδα......σερβις.....χειρουργειο θα ελεγα,με το που το βαλεις μεσα...ο γιατρος σου λεει καλημερα 500€....πετρελαιο ναι με 2200 κιβικα....με ενα σκαρι καποιον τονων....

στο μικρο glk ισως να καθεται αξιοπρεπως.....anyway.............ειναι καιρος για πολυτελειες; αν ναι....καλοριζικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το 500 τυπικά το έβαλα για μην υπάρξει κάποιος που μου πει 3000 και επανω.οχι δεν ειναι καιρός για πολυτέλειες αλλα κάπως θα πρέπει να κινούνται και κάποιοι πολίτες που "υποτίθεται" ειναι καλυτερα οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι καλυτερα οικονομικα...μπραβο σου και μαγκια σου.....τοτε πας σε G class ....ή και σε αλλες μαρκες ..............απλα σκεψου γιατι ολοι οι αραβες εχουν ξεσκιστει να αγοραζουν land cruiser...!!!!!

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6548327/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδον ολα τα suv καινε κοντα στο 10λ /100 οποτε οκ οικονομικο ειναι...

τα σερβις αν ειναι ακομη σε εγγυηση (2+2 δεν εχουν?) εχουν στανταρτ-πακετα ακομη και σε αντ/πειες π.χ.λαδια 120ε! (γοογλαρε πακετα service ml ekka,lainopoulos,ismailos,lamda ktl)...

αν παρεις ντιζελ μαθε οπωσδηποτε(φορουμ?αντ.πεια?οτι βρεις τι παιζει με τα φιλτρα-παγιδα...

το προβλημα ειναι τα τεκμηρια και φορος πολυτελειας...εισαι οκ απο αυτα?αν ναι ανεβα κυβικα δηλ απο 2.2. σε 3.ή δες ποιες οι διαφορες με το μλ350.350 θα υπαρχουν πολλαπλασια απο τα 250..Αρα και μεταπωλητικη αξια.

κατα 90% δεν εχεις σοβαρο θεμα στα τελη κυκλοφοριας γιατι παει με τους ρυπους και οχι με την χρονια...

η κατηγορια ειναι x5/6 cayenne lexus ml range rover

to land cruiser ειναι ρεαλ 4χ4 δηλ.εχει και αργο διαφορικο και παει ανετα σε πλαγιες...τα παραπανω οχι.οποτε λογικο να τα παιρνουν σε χωρες με χωματοδρομους...και μαλλον πρεπει να καιει και περισσοτερο απο ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδον ολα τα suv καινε κοντα στο 10λ /100 οποτε οκ οικονομικο ειναι...

τα σερβις αν ειναι ακομη σε εγγυηση (2+2 δεν εχουν?) εχουν στανταρτ-πακετα ακομη και σε αντ/πειες π.χ.λαδια 120ε! (γοογλαρε πακετα service ml ekka,lainopoulos,ismailos,lamda ktl)...

αν παρεις ντιζελ μαθε οπωσδηποτε(φορουμ?αντ.πεια?οτι βρεις τι παιζει με τα φιλτρα-παγιδα...

το προβλημα ειναι τα τεκμηρια και φορος πολυτελειας...εισαι οκ απο αυτα?αν ναι ανεβα κυβικα δηλ απο 2.2. σε 3.ή δες ποιες οι διαφορες με το μλ350.350 θα υπαρχουν πολλαπλασια απο τα 250..Αρα και μεταπωλητικη αξια.

κατα 90% δεν εχεις σοβαρο θεμα στα τελη κυκλοφοριας γιατι παει με τους ρυπους και οχι με την χρονια...

η κατηγορια ειναι x5/6 cayenne lexus ml range rover

to land cruiser ειναι ρεαλ 4χ4 δηλ.εχει και αργο διαφορικο και παει ανετα σε πλαγιες...τα παραπανω οχι.οποτε λογικο να τα παιρνουν σε χωρες με χωματοδρομους...και μαλλον πρεπει να καιει και περισσοτερο απο ολα..

Οχι οχι εγω δεν ενδιαφέρομαι για ενα αυτοκινητο που να παει βουνό. Ούτε καν χωματόδρομο δεν θα το παω. Τωρα για τα ανταλλακτικά λάδια κτλ καταλαβαίνω πως ειναι ακριβά. Παντως όσον αφορά την κατανάλωση για το συγκεκριμένο δεν ειναι τόσο πολυ. Αλλα κοντά στα 6 λίτρα /100. Θελω κατι που θα οδηγώ και θα εχει ως πρωτο άξονα την πολυτέλεια και την οδική συμπεριφορά.ουτε με ενδιαφέρει τι εχει το ml350 ουτε ποιο ειναι καλυτερο. Λίγα λόγια για αυτο θελω μόνο για να ολοκλήρωση την άποψης της αγοράς μου. Τεκμήρια και φόροι πολυτελείας άχρηστα μου ειναι. Πιθανότατα θα το φέρω και απ εξω με κατι σχετικές άκρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6λίτρα/100. Seems legit. Ποίο κοντά στα 8 είναι.
http://www.spritmonitor.de/en/overview/28-Mercedes-Benz/263-M-Klasse.html?fueltype=1&constyear_s=2010&power_e=204&powerunit=2

 

Και μιας και λίγο πολύ, απλά θες να σου πούμε πόσο γαμάτο είναι και να επιβεβαιώσουμε την απόφαση σου,
 
ναι πάρτο είναι πολύ καλό.
:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6λίτρα/100. Seems legit. Ποίο κοντά στα 8 είναι.http://www.spritmonitor.de/en/overview/28-Mercedes-Benz/263-M-Klasse.html?fueltype=1&constyear_s=2010&power_e=204&powerunit=2

 

 

Και μιας και λίγο πολύ, απλά θες να σου πούμε πόσο γαμάτο είναι και να επιβεβαιώσουμε την απόφαση σου,

 

ναι πάρτο είναι πολύ καλό.

:-)

Ε οχι δεν είπα αυτο. Απλά θελω πολυτέλεια και φίρμα και οχι ενα land cruiser που το εχει και η κουτση μαρια. Απλά πραγματάκια. Πάντα φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβασα για καταναλωση SUV 10 λιτρα /100 χλμ αυτό είναι απιαστο ονειρο !!

 

Εχω το Honda CRV του 2008 και εντος πολης και δεν μιλαμε για κεντρο κεντρο Αθηνας καιει πανω από 14λιτρα /100 χλμ και για αυτό εβαλα υγραεριο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι δεν είπα αυτο. Απλά θελω πολυτέλεια και φίρμα και οχι ενα land cruiser που το εχει και η κουτση μαρια. Απλά πραγματάκια. Πάντα φιλικά.

ποσα εχεις δει να κυκλοφορουνε;

τα εχεις δει διπλα διπλα,να καταλαβεις τις διαφορες εκτος απο το σημα αστερι - ταφ....

το οτι ενα αυτοκινητο εχει την δυνατοτητα να ανεβαινει και βουνο,δε το αποκλειει απο την κανονικη κυκλοφορια στους δρομους....αφου ολα πλεον εχουν συστηματα που μονο καφε δε σου λενε να παρεις :-D ......

ποσες ζημιες βγαζει το ενα και το αλλο; καταναλωση ,οπως και να εχει,το ρουφανε το πετρελαιο ολα....γλυκαινει και το πενταλ του γκαζιου κτλ...

that's all folks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβασα για καταναλωση SUV 10 λιτρα /100 χλμ αυτό είναι απιαστο ονειρο !!

 

Εχω το Honda CRV του 2008 και εντος πολης και δεν μιλαμε για κεντρο κεντρο Αθηνας καιει πανω από 14λιτρα /100 χλμ και για αυτό εβαλα υγραεριο .

Συνήθως βέβαια όταν αναφερόμαστε σε κατανάλωση μιλάμε για ένα μέσο όρο και όχι μόνο πόλη ή μόνο ταξίδια.

 

Εγώ με RAV4 είμαι σταθερά κάτω από 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως βέβαια όταν αναφερόμαστε σε κατανάλωση μιλάμε για ένα μέσο όρο και όχι μόνο πόλη ή μόνο ταξίδια.

 

Εγώ με RAV4 είμαι σταθερά κάτω από 10.

 

 

Κατω από 10 δεν ημουν ποτε !! Στα 10 μονο εκτος πολης .ΜΙλαω όχι για τι λεει ο υπολογιστης αλλα για πραγματικο μετρημα  που σημαινει γεμισμα , Κανουμε 150-250 τουλάχιστον χλμ και ξαναγεμίζουμε να δουμε ποσα λιτρα εκαψε ανα 100χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...