Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


gkasmak0s GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,
Εχω μια καρτα Nvidia Geforce GT 520 και θελοντας να βαλω win10 πρεπει να κανω τις αναβαθμισεις μου και στα Windows αλλα και σε οποιουσδηποτε αλλους drivers εχω.Δυστυχως οι καινουργιοι οδηγοι της Nvidia μου δημιουργουν ενα προβλημα κυριως οταν βλεπω βιντεο στο youtube.Αρχικα,κολλλαει το βιντεο για μερικα δευτερολεπτα και επειτα μαυριζει η οθονη για 2-3 δευτερα και επανερχεται βγαζοντας μηνυμα οτι οι οδηγοι της nvidia σταματησαν να λειτουργουν και εχουν επανελθει.Οταν λοιπον κανω rollback,σε παλαιοτερη εκδοση ολα κυλανε ομαλα χωρις προβληματα.Πριν καμμια 10αρια μερες η Nvidia εβγαλε οδηγους για τα win10 και ισχυριζοταν πως εχει βελτιωσει παρα πολλα bugs.Τους εβαλα λοιπον και το προβλημα που προανεφερα ξαναδημιουρηθηκε και ετσι αναγκαστηκα παλι να κανω rollback.Μετα απο αρκετο googling καταλαβα οτι πολλοι εχουν το προβλημα μου οι οποιοι ηταν κατοχοι αλλων καρτων nvidia και η μονη λυση που βρηκαν ηταν να βαλουν παλαιοτερες εκδοσεις οδηγων.Τωρα ομως με την παλια εκδοση οδηγων που εχω θα μπορεσω να εγκαταστησω τα 10αρια η θα εχω προβληματα?

 

ΥΓ1:Δεν μπορω να θυμιθω τις εκδοσεις των οδηγων που εχω καθως ειμαι στο χωριο και δεν εχω το pc.

ΥΓ2:Συγνωμη για το σεντονι που εγραψα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 10άρια έχεις μπει με αναβάθμιση η καθαρή εγκατάσταση;

αν εισαι με αναβάθμιση

κατεβάζεις DDU

πας πινακα ελέγχου και σβήνεις τα πάντα απο nvidia χωρίς να κάνεις τις επανεκκινήσεις(αφήνεις τον nvidia driver για το τέλος)

ανοίγεις το DDU και του λες να σε βάλει safe mode.

επιλέγεις nvidia Κάρτα και πατάς την πρώτη επιλογή.

Αφού σε βάλει στην επιφάνεια εργασίας περνάς τον τελευταίο 352.63 που έχεις κατεβάσει απο πριν και δεν αφήνεις το windows update να σου περάσει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 10άρια έχεις μπει με αναβάθμιση η καθαρή εγκατάσταση;

αν εισαι με αναβάθμιση

κατεβάζεις DDU

πας πινακα ελέγχου και σβήνεις τα πάντα απο nvidia χωρίς να κάνεις τις επανεκκινήσεις(αφήνεις τον nvidia driver για το τέλος)

ανοίγεις το DDU και του λες να σε βάλει safe mode.

επιλέγεις nvidia Κάρτα και πατάς την πρώτη επιλογή.

Αφού σε βάλει στην επιφάνεια εργασίας περνάς τον τελευταίο 352.63 που έχεις κατεβάσει απο πριν και δεν αφήνεις το windows update να σου περάσει τίποτα.

Δεν τα εχω βαλει ακομα,και ειμαι με αναβαθμιση καθως εχω win7 pro 32bit.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,επισης DDU να φανταστω εννοεις display driver unistaller??Επισης μια τελευταια ερωτηση,ο επεξεργαστης μου εινα 64bit και εγω εχω τα 32μπιτα windows,αρα λογικα θα παρω τα 32bit win10.Αξιζει να βαλω τα 64bit με 6GB ram που εχω και αν ναι,πως θα τα βαλω αφου δικαιουμαι 32μπιτα??Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εχω βαλει ακομα,και ειμαι με αναβαθμιση καθως εχω win7 pro 32bit.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,επισης DDU να φανταστω εννοεις display driver unistaller??Επισης μια τελευταια ερωτηση,ο επεξεργαστης μου εινα 64bit και εγω εχω τα 32μπιτα windows,αρα λογικα θα παρω τα 32bit win10.Αξιζει να βαλω τα 64bit με 6GB ram που εχω και αν ναι,πως θα τα βαλω αφου δικαιουμαι 32μπιτα??Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!!

Θα σου περάσει 32 αλλά δεν δικαιούσαι μόνο 32 ή 64. Δικαιούσαι τα Win. 10 ανεξάρτητα της αρχιτεκτονικής τους. Το είχαν διευκρινίσει αυτό. Αν πας να κατεβάσεις το iso των 10 για format, σε ρωτάει, 32, 64 ή και τα 2. Δεν θα έχεις θέμα. Κάνε μια αναβάθμιση πρώτα να περάσεις τα 10 σε 32 για να αναγνωρίσει το κλειδί σου και στο καπάκι, κατέβασε τα 64 σε iso, κάψε τα σε dvd ή boot από usb και θα είσαι μια χαρά.

Καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου περάσει 32 αλλά δεν δικαιούσαι μόνο 32 ή 64. Δικαιούσαι τα Win. 10 ανεξάρτητα της αρχιτεκτονικής τους. Το είχαν διευκρινίσει αυτό. Αν πας να κατεβάσεις το iso των 10 για format, σε ρωτάει, 32, 64 ή και τα 2. Δεν θα έχεις θέμα. Κάνε μια αναβάθμιση πρώτα να περάσεις τα 10 σε 32 για να αναγνωρίσει το κλειδί σου και στο καπάκι, κατέβασε τα 64 σε iso, κάψε τα σε dvd ή boot από usb και θα είσαι μια χαρά.

Καλή τύχη.

Να σαι καλα,σε ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα...ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ :P

 

Το προβλημα ειναι το εξης:

Nvidia Kernel mode Driver Has stopped working(Η κατι τετοια)

 

Nvidia Graphics Card:GT 430

 

Ουτε εγω εχω βρει πως να το κανω παρακαλω πειτε πως να γυρισω σε παλαιους Drivers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...