Προς το περιεχόμενο

[Tablet]Chuwi, HI8 Intel Z3736F Quad Core 8 Inch Dual Boot @banggood 74,63ευρώ!(νέα τιμή)


Stogianz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το banggood έχει το Chuwi, HI8 Intel Z3736F στα 83.05 74,63(με παραγγελία μέσω του App) ευρώ με δωρεάν τα έξοδα αποστολής.

Πρόκειται για ένα tablet 8" με αρκετά δυνατό εσωτερικό κόσμο (Cpu:Quad Core 1.33GHz,MAX 2.16GHz, Ram:2Gb,Χωρητικότητα: 32Gb με δυνατότητα επέκτασης μέχρι τα 64,Κάμερες:0.3 κι 2 μπρος κι πίσω αντίστοιχα)   

Ακόμα διαθέτει full Hd οθόνη με ανάλυση 1920x1200 κι το σημαντικότερο είναι Dual Boot(Windows 10&Androiod 4.4).Σε λίγα Forums που έριξα μια ματιά κι σε ένα review που είδα μου φάνηκε πολύ τίμιο για τα λεφτά του.

 

Edit(Ευχαριστώ τον Billator):βγαίνει -10% (στα 74,63ευρώ) με τα εξής βήματα:

1 τρόπος 74,63ευρώ

  • Φτιάχνουμε καινουργιο λογαριασμό αν έχουμε ήδη 
  • Κατεβάζουμε την εφαρμογή της σελίδας από το playstore
  • Πραγματοποιούμε την αγορά μέσα από την εφαρμογή ( η πρώτη αγορά έχει 10% έκπτωση)

2 τρόπος 75,59 ευρώ

  • Φτιάχνουμε καινουριο λογαριασμό αν έχουμε ήδη
  • Χρησιμοποιούμε αυτόν τον κωδικό 9ANNVNEW

post-302047-0-02293500-1440290669_thumb.jpg

Επεξ/σία από Stogianz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

€90 το είχα πάρει το Ιούνιο που πρωτοβγήκε... η τιμή είναι πολύ καλή και το μηχάνημα αξιολογότατο.

 

Υστερεί σε ποιότητα κατασκευής (πλαστική πλάτη και επιφάνεια οθόνης σαν πλαστικό επίσης), δεν έχει HDMI παρά μόνο μία USB (με OTG) και μια υποδοχή SD, αφήνει λίγο ελεύθερο χώρο στον δίσκο με τα partitions που έχει για recovery και θα ήθελε μεγαλύτερη μπαταρία. Επίσης οι κάμερες είναι τραγικές...

 

Από την άλλη είναι πολύ ελαφρύ, ταχύτατο και η οθόνη καταπληκτική (για τα λεφτά του). Αν δεν έχετε απαιτήσεις και απλά το θέλετε για βασικές δουλειές στο μπαλκόνι με τον καφέ σας (ή στην τουαλέτα) ή για remote desktop σε ώρα ανάγκης, είναι άριστο.

 

Του έχω βάλει και Windows 10 και πάει θαύμα... όποιος ενδιαφέρεται ας ρωτήσει...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει το Vi8, το οποίο έχει λίγο χειρότερο επεξεργαστή και ανάλυση από το Hi8, αλλά έχει HDMI out.

Το είχα αγοράσει 80€ από το Bangood και είναι απλά απίστευτο για τα λεφτά του!

Καλό touch και απόκριση, δεν κολλάει πουθενά. Φοράει και καλή κάρτα ήχου με δυνατό και ποιοτικό ήχο από τα ακουστικά. Το δουλεύω κυρίως με Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το banggood έχει το Chuwi, HI8 Intel Z3736F στα 83.05 ευρώ.....

 

Σημείωση:Η τιμή αυτή είναι παρόμοια κι με άλλα μεγάλα καταστήματα στην κίνα όπως το aliexpress,gearbest etc. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν είναι εφικτές οι παραγγελίες απο τα συγκεκριμένα λόγο CC (βέβαια άκουσα πως άλλαξε κάτι με τις αγορές απο το εξωτερικό αλλά λόγο απουσίας μου απο τον υπολογιστή αυτή την εβδομάδα δεν ασχολήθηκα περισσότερο). 

 

Ευτυχώς το banggood δέχεται πιστωτικές (π.χ. Eurobank) κι έτσι ουδέν πρόβλημα!

(ωραία είναι έτσι η Mona Lisa σου!! :-D http://www.philenews.com/el-gr/syzitountai-sto-diadiktyo/1330/272550/lythike-to-mystirio-tis-mona-liza-o-nta-vintsi-schediaze-chamogela-ofthalmapates:-D  )

Επεξ/σία από dimigar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται καλό για την τιμή του!

Απλά δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που σου χαλάσει ή ακόμα χειρότερα σε περίπτωση που σου έρθει έτσι!

Δεν γνωρίζω το κατάστημα γι' αυτό ρωτάω. Από εγγύηση τι παίζει?

Στα σχόλια από κάτω γράφει ένας :

 

""I received this item 2 days ago. But tablet is not working. It doesn't work power on. It makes me embarassed. I can't believe your company. And I am very disappointed your customer service. They did not reply my email 2 times. I can't understand why they are. What do your company want? Am I silence? ""

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγελια χθές.

 

Όποιος το παραγγείλει μέσω της android εφαρμογής του banggood έχει 10% έκπτωση για την 1η παραγγελία !!!

 

Οπότε βγαίνει κάτω από 80 ευρώ.

 

Ας ελπίσουμε να είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος το βιάζεται πάντως να το ξανασκεφτεί μιας και λέει πως περιμένουν νέα παραλαβή στης 26 του μήνα!

Expected restock on 26th August 2015
Βάλε και κάνα μήνα να έρθει, πάμε για Οκτώβριο!
Βάλε και τις εκλογές στα τέλη Σεπτέμβρη με ότι αυτό συνεπάγεται, τότε .... :-/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς το banggood δέχεται πιστωτικές (π.χ. Eurobank) κι έτσι ουδέν πρόβλημα!

(ωραία είναι έτσι η Mona Lisa σου!! :-D http://www.philenews.com/el-gr/syzitountai-sto-diadiktyo/1330/272550/lythike-to-mystirio-tis-mona-liza-o-nta-vintsi-schediaze-chamogela-ofthalmapates:-D )

Έκανα κι εγω προχτες αγορα απο banggood μέσω προπληρωμενης χωρίς κανένα πρόβλημα,αναφερόμουν κυριως στα υπόλοιπα καταστηματα:D

It's not Mona Liza.It is Mona Draaaaven:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος το θέλει βγαίνει -10% δλδ στα 74,63ευρώ με τα εξής βήματα:

 

1 τρόπος 74,63ευρώ

  • Φτιάχνουμε καινουριο λογαριασμό αν έχουμε ήδη
  • Κατεβάζουμε την εφαρμογή της σελίδας από το playstore
  • Πραγματοποιούμε την αγορά μέσα από την εφαρμογή ( η πρώτη αγορά έχει 10% έκπτωση)
2 τρόπος 75,59 ευρώ
  • Φτιάχνουμε καινουριο λογαριασμό αν έχουμε ήδη
  • Χρησιμοποιούμε αυτόν τον κωδικό 9ANNVNEW
Σε αυτή την τιμή είναι άψογο :D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να πω ότι δεν έχει 3G or 4G. Μόνο με WIFI. Εάν μπορεί να μου βρει κανένας σε λογική τιμή με 3g ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος το θέλει βγαίνει -10% δλδ στα 74,63ευρώ με τα εξής βήματα:

 

1 τρόπος 74,63ευρώ

  • Φτιάχνουμε καινουριο λογαριασμό αν έχουμε ήδη
  • Κατεβάζουμε την εφαρμογή της σελίδας από το playstore
  • Πραγματοποιούμε την αγορά μέσα από την εφαρμογή ( η πρώτη αγορά έχει 10% έκπτωση)
2 τρόπος 75,59 ευρώ
  • Φτιάχνουμε καινουριο λογαριασμό αν έχουμε ήδη
  • Χρησιμοποιούμε αυτόν τον κωδικό 9ANNVNEW
Σε αυτή την τιμή είναι άψογο :D

 

Ευχαριστώ πολύ για την αναφορά,προστέθηκε στο αρχικό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωσε και την τιμή στο topic για να το δουν περισσότεροι :)

Απο όσο ξέρω δεν μπορώ να αλλάξω τον τίτλο του θέματος εκτός αν το κάνει κάποιος admin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά όποιος θέλει να πάει σε κάτι μεγαλύτερο και ακριβότερο αλλά συγχρόνως dual boot και με 3g / gps

μπορεί να δει

http://www.banggood.com/Cube-I6-3G-Z3735F-Quad-Core-9_7-Inch-Dual-OS-IPS-Tablet-p-968219.html

που με το 3f3128 βγαίνει στα 160$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...