Προς το περιεχόμενο

Υπάρχουν Goth στην Ελλάδα;


BlackDarkFlag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η στάβι θα μπορουσε καλλιστα να κανει καριερα γκοθ.

Που χαθηκε αυτη η ψυχη.

 

H stavi μπορεί να μην ακούει γκωθ αλλά είναι γκωθ στην ψυχή και αυτό μετράει πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κακή πρόθεση αλήθεια :P

Ωραίο θέμα και ενδιαφέρον, ή ιστορία διαφόρων τέτοιων ρευμάτων πέρα από την πλάκα μας βοηθάει να βγάζουμε διάφορα συμπεράσματα για τις εποχές που περνούν και το τι μένει πίσω τους σαν απόηχος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θέμα και ενδιαφέρον, ή ιστορία διαφόρων τέτοιων ρευμάτων πέρα από την πλάκα μας βοηθάει να βγάζουμε διάφορα συμπεράσματα για τις εποχές που περνούν και το τι μένει πίσω τους σαν απόηχος.

Για γράψε μας το συμπέρασμα για την εποχή και τον απόηχο, θα έχει ενδιαφέρον! :)

 

(Σοβαρά το λέω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γράψε μας το συμπέρασμα για την εποχή και τον απόηχο, θα έχει ενδιαφέρον! :)

 

(Σοβαρά το λέω)

 

To είχα κάνει εργασία στις επιρροές της γοτθικής λογοτεχνίας σε μεταγενέστερες υποκουλτούρες αλλά δεν το βρίσκω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν πολύ, κάπου 2.000 λέξεις. Δεν ξέρω τι το έκανα.

Mε μια αναζήτηση είδα έχει διάφορα  κοινωνιολογικά άρθρα για τους (πρώην) goth σήμερα. Πρέπει να πλερώσεις για τα περισσότερα όμως και δε λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκομενα να σκαει ντυμενη νυφουλα οχι δεν εχω δει αλλου απορω πως ξεφυγε απο το τρελαδικο αυτη.Μια αλλη θυμαμαι φοραγε μονωτικη ταινια στο στομα της ασε με ρε μαυρη σελιδα στην ιστορια μου τα βραδυα που βγηκα σε αυτα τα μαγαζια.Υπηρχε ενα χειροτερο πως σκατα το λεγανε ριμπαουντ νταξει εκει απλα τους παρατησα και εφυγα ειπαμε τρελα τρελα αλλα υπαρχουν και ορια.Καλα για τα γκομενακια πηγαινα οχι για κανενα αλλο λογο.Ενα ειναι το μαγαζι τραστ την καλιθεα 7 το πρωι επος απλα

Όποτε σχολαω απο τη δουλειά περνάω απο την τραστ το τι γέλιο ρίχνω με τα σκυλιά που κυκλοφορούν δεν λέγεται κάθε καρυδιάς καρύδι πραγματικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε σχολαω απο τη δουλειά περνάω απο την τραστ το τι γέλιο ρίχνω με τα σκυλιά που κυκλοφορούν δεν λέγεται κάθε καρυδιάς καρύδι πραγματικά.

Ε γιαυτο πας στο τραστ γιατι θα δεις τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή περιέργεια.. τα θεωρώ τόσο ξεπερασμένα.. τώρα το trend είναι τατού και ένα συγεκριμένο κούρεμα και πολύ gym :P

όχι βρε.. γιατί. είναι άτομα ιδιαίτερα, με το δικό τους στυλ, και εκτός αυτής της γελοίας μόδας. εγώ τους γουστάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα τατουάζ και οι γυμναστικές -έστω συνοδευμένες από πιώματα- ήταν lifestyle στις γειτονιές μας πριν 20 χρόνια. Όχι ακριβώς στυλ. Και σίγουρα όχι μόδα. Αυτά δεν ήταν για τους πολλούς. Αλλά ούτε και η metal ήταν μόδα που πάει και πέρασε. Είτε με καράφλα είτε με μαλλούρα. Απλά μερικά πράγματα είναι στην ψυχή. Στο χαρακτήρα.
Φυσικά συμφωνώ ότι όταν γίνονται ''μόδα'' όλα τα πράγματα καταντάνε γελοία γιατί είναι γελοίοι οι τύποι που παριστάνουν τον καρνάβαλο ενώ δεν έχουν καμία αυθεντικότητα. Και μοιάζει περίπου έτσι:

 



:-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 8 χρόνια αργότερα...

Απαντάω μετά από 9 χρόνια, ως άτομο εναλλακτικό και γκοθ. ΕΙΝΑΙ ΓΤΠ όλη η γκοθ κοινότητα και το κάνουν ξεκάθαρα για μόδα...κανείς πια δεν ακούει σωστή μουσική και όσοι ακούν είναι σκατανθρωποι γιατί δεν αποδέχονται άτομα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ διαφορετικά σαν εμένα που είμαι αυτιστική με ΔΕΠΥ και έχω τις παραξενιές μου. Εύχομαι να πεθάνει το γκοθ στην Ελλάδα γιατί δεν τους αξίζει...το πιστεύετε η όχι έχω φάει περισσότερη πίκρα και απόρριψη από την γκοθ κοινότητα παρά από τους άλλους ανθρώπους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...