Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες επίσημες φωτογραφίες των νέων Lumia 950 και Lumia 950 XL


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον προσεχή Οκτώβρη υπολογίζεται η επίσημη παρουσίαση των δύο νέων smartphone της Microsoft, όμως από σήμερα μπορούμε να έχουμε μια πρώτη ιδέα για την εξωτερική τους εμφάνιση όπως αυτή διαρρέει από τον γνωστό και αξιόπιστο @evleaks.

Ξέρουμε ήδη ότι στα σχέδια της Microsoft είναι η κυκλοφορία δύο συσκευών με τις κωδικές ονομασίες Cityman και Talkman, οι οποίες θα ανήκουν στην κορυφαία κατηγορία smartphone της εταιρείας, με οθόνες 5.7 και 5.2 ιντσών αντίστοιχα. Το Cityman το οποίο το βλέπετε στη φωτογραφία σε μπλε χρώμα, θα κυκλοφορήσει κατά πάσα πιθανότητα με την ονομασία Lumia 950 XL και στα φημολογούμενα τεχνικά χαρακτηριστικά περιλαμβάνεται ανάλυση 1440 x 2560, Snapdragon 810, 3GB μνήμη, 32GB αποθηκευτικός χώρος, microSD, εμπρόσθια κάμερα 5MP και κύρια κάμερα στο πίσω μέρος 20MP τεχνολογίας PureView με τριπλό LED Flash.

 

Το Talkman ή πιθανόν, Lumia 950, αποτελεί μια μικρότερη έκδοση του Cityman, έχοντας και αρκετά κοινά τεχνικά χαρακτηριστικά. Η ανάλυση παραμένει η ίδια (WQHD) όχι όμως ο επεξεργαστής ο οποίος είναι εξαπύρηνος (Snapdragon 808), ίδιο με αυτό που συναντάμε στο LG G4. Η μνήμη, ο αποθηκευτικός χώρος αλλά και οι ενσωματωμένες κάμερες δε διαφέρουν από το μεγαλύτερο μοντέλο κάτι που δεν ισχύει για τη μπαταρία η οποία αναμενόμενα είναι μικρότερη στα 3.000mAh έναντι 3.300mAh του 950 XL.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Και τα δύο μοντέλα θα ενσωματώνουν τη νέα θύρα USB-Type C ενώ θα ενσωματώνουν επιπλέον και σαρωτή ίριδας ματιού για ασφαλή κλείδωμα της συσκευής μέσω της τεχνολογίας Windows Hello.

 

Link.png Site: evleaks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταπληκτικο κινητο στανταρ το επομενο κινητο που θα παρω.

Αναλυση υπερβολικη δεν χρειαζοταν (οπως στο g3)

Κατα τα αλλα φοβερα χαρακτηριστικα και πανεμορφο κατα την γνωμη μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφα και πολύ τούμπανα!

Αν και πιστεύω οτι τοσο μεγάλη ανάλυση ειναι αχρείαστη και τζαμπα καταναλώνει πόρους και μπαταρία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν flagship θα επρεπε να εχει hardware buttons.το χαλαει λιγο πιστευω.

Οι περισσότεροι χρήστες, σύμφωνα με έρευνα, προτιμουν τα software γιατί είναι customizable...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο και να θέλω να μου αρέσουν δε μπορώ.
βλέπω το 925 μου και το 930 και μου αρέσουν, αλλά αυτό όχι. Δε ξέρω, κάτι δε μου κολλάει.

Τα κουμπιά για την ένταση του ήχου είναι πάνω και κάτω απο το power button στο cityman? κακή σκέψη νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα κουμπιά για την ένταση του ήχου είναι πάνω και κάτω απο το power button στο cityman? κακή σκέψη νομίζω.

ίδια με του 930 μου φαίνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...