Προς το περιεχόμενο

Deree ή bca?(σπουδές)


elenit24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελάει ο κοσμάκης και με τα δύο στο εξωτερικό.

Ξέρω κοπέλα από Deree που έκανε Master και διδακτορικό στα οικονομικά σε top πανεπιστήμιο στο Λονδίνο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί στην Ελλάδα ο καθένας έχει άποψη για όλα.

Ρε η ψευτογκλαμουρια και τα κακομαθημενα κοριτσακια και μενα μου την εσπαγαν εκει γιαυτο και δεν ειχα παρτιδες πολλες μονο αν μου αρεσε κανενα γκομενακι χωνομουνα αλλα το επιπεδο ειναι πολυ υψηλο.Ανα καιρους φιλοξενουσαμε και παιδια απο αει και τει για τουρ που παθαινανε πλακα με τα βιβλια και τις εγκαταστασεις.Εμεις καναμε βιβλιο του 2006 και αυτοι του 92 τι να λεμε τωρα.Εγω δεν ειπα οτι ειμαι καλυτερος απο τον αποφοιτο του αει που εφτυσε αιμα για να περασει αλλα επειδη εχω παρακολουθησει μαθηματα για να περασει η ωρα μου δυο φορες με γκομενα και ενα στα τει πειραια με φιλο τα κτιρια ηταν σιχαμενα, πολυ βρωμα οι αιθουσες να μην πω καλυτερα οι πολιτικες παραταξεις κανανε παρτυ και κουμαντο σε ολα εδω μπαινανε μεσα και σταματαγανε το μαθημα και μου παρεξηγηθηκε ο αλλος  επειδη το ειπα κολοχανειο?Αφου ειναι πως να το πω δηλαδη οτι θελει κανει ο καθενας εκει μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικα πανεπιστημια ναι εχουν πολλα προβληματα. Και ελλειψη εξοπλισμου και τις παραταξεις να κανουν ο,τι γουσταρουν κλπ κλπ. Ομως αν καποις ενδιαφερεται πραγματικα να μαθει θα μαθει. Μη κοιτατε που ο Ελληνας φοιτητης ειναι ρεμπελος και θελει να κανει τη ζωαρα του με καφεδιες και αραγμα.

 

Ποσες φορες στ αμφιθεατρα καποιος καθηγητης μιλαει σωστα, δειχνει να ενδιαφερεται και να θελει να μεταλαμπαδευσει γνωσεις , και απο κατω να γινεται το σωσε; Δε φταιει το επιπεδο των πανεπιστημιων που εσυ εισαι μαλακας και το χεις δει παιδικη χαρα.

 

Ναι παρα πολλοι τομεις θελουν αναβαθμιση αλλα αν εσυ ενδιαφερεσαι θα μαθεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν αρχισετε να τραμπουκιζετε αυτους που μπαινουν στο μαθημα και λενε το τροπαριο που τους ειπε το κομμα θα χετε νταβατζηδες πανω απο το κεφαλι σας αυτους που θα σας κυβερνουν αργοτερα.Ουτε στην ζιμπαμπουε δεν γινονται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω πως άτομα τα οποία δεν έχουν φοιτήσει ποτέ σε κολέγιο ξέρουν τι παίζει με τα κολεγια

και άτομα τα οποία δεν έχουν φοιτήσει ποτέ σε δημόσια πανεπιστήμια ξέρουν τι παίζει με τα δημόσια πανεπιστήμια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε όπου και να πας και ότι και να αποφασίσεις να σπουδάσεις, φρόντισε να είναι κάτι χρήσιμο που έχει ζήτηση. Επίσης εκεί που έχω καταλήξει στα 31 μου χρόνια είναι ότι το 50% της επαγγελματικής αποκατάστασης είναι οι γνωριμίες και το να είσαι συμπαθής στους άλλους, οπότε δούλεψε τις κοινωνικές σου δεξιότητες όσο δουλεύεις και την ειδικότητα σου. 

 

Γνωρίζω άτομα, ακόμη και με 2-3 διπλώματα, σπουδές στο εξωτερικό, οικογένεια να στηρίζει με φράγκα, άπειρες ευκαιρίες και δεν έχουν κάνει τίποτα στη ζωή τους. Είναι πολύ ανταγωνιστικά εκεί έξω και αυτοί που δεν ρίχνουν έξτρα δουλειά εκτός σχολής, είναι ακοινώνητοι και νομίζουν ότι το χαρτί αρκεί, παίρνουν από τα τρία το μακρύτερο... 

 

Καλή επιτυχία! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω πως άτομα τα οποία δεν έχουν φοιτήσει ποτέ σε κολέγιο ξέρουν τι παίζει με τα κολεγια

και άτομα τα οποία δεν έχουν φοιτήσει ποτέ σε δημόσια πανεπιστήμια ξέρουν τι παίζει με τα δημόσια πανεπιστήμια.

Απλά προσωπικα τουλάχιστον, η λέξη "δυσκολο" ή τα επιχειρήματα για υψηλο επιπεδο σπουδων δεν με πειθουν ιδιαιτερα απο καποιον που γραφτηκε στο κολέγιο με απολυτηριο 15 ή και 12. Γιατί αν πχ δε φροντισεις να μάθεις τα μαθηματικα του λυκείου πως περιμενεις να σπουδασεις οικονομικα και διοικηση επιχειρησεων στο κολέγιο. Σίγουρα θα σου φανει βουνο.

 

Προσωπικά ειχα παει απο ιατρικη σε ενα μεταπτυχιακό πληροφορικης και μου ειχε φανει βουνο. Γιατί δεν ειχα ξαναπιασει στη ζωη μου μαθηματικα απο το λυκειο και οι συμφοιτητες μου ηταν φυσικοι, μαθηματικοι και πληροφορικαριοι.

 

Πλεον εργαζομαι Ελβετία. Ελα να δεις ποσα παιδια απο ελληνικά πανεπιστημια δουλευουν στο cern (πληροφορικη, φυσικη κα.) και ποσο καλη φημη εχουν οι Ελληνες αποφοιτοι ΑΕΙ. Αντιθετα -και το εχω ξαναγραψει παραπανω- ξερω αποφοιτους deree και αλλων κολεγιων που ειχαν μεγαλη εμπειρία στην Ελλαδα και εφαγαν αγρια τα μουτρα τους οταν προσπαθησαν στο Ελβετικο συστημα (δεν βρήκαν καν δουλειά).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ειχα παει απο ιατρικη σε ενα μεταπτυχιακό πληροφορικης και μου ειχε φανει βουνο. Γιατί δεν ειχα ξαναπιασει στη ζωη μου μαθηματικα απο το λυκειο και οι συμφοιτητες μου ηταν φυσικοι, μαθηματικοι και πληροφορικαριοι.

 

 

μας δουλεύεις μου φαίνεται. 2 μαθήματα είχα στη σχολή ανατομία και φυσιολογία και είχα χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που η ts ρώτησε deree vs bca κι εσείς το γυρίσατε στο ιδιωτικά vs δημόσια.

Εντωμεταξύ παίζει να ήμαστε η μόνη χώρα στον κόσμο που κάνει τετοια debate ^^

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω κοπέλα από Deree που έκανε Master και διδακτορικό στα οικονομικά σε top πανεπιστήμιο στο Λονδίνο...

 

Εγώ ξέρω έναν τυφλό που θεραπεύτηκε και απέκτησε όραση. Και τι να λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω έναν τυφλό που θεραπεύτηκε και απέκτησε όραση. Και τι να λέει;

 

 

δεν σε πιάνω, εσύ έγραψες ότι γελάνε στο εξωτερικο. Εχεις κάτι να το τεκμηριώσεις ή να το πάρουμε ως αξίωμα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε πιάνω, εσύ έγραψες ότι γελάνε στο εξωτερικο. Εχεις κάτι να το τεκμηριώσεις ή να το πάρουμε ως αξίωμα;

 

Δεν ήξερα ότι πρέπει να παρουσιάσω phd thesis ή research paper ενώ εσύ ως τεκμηρίωση έχεις την κοπέλα του ξαδέρφου του μπατζανάκη σου

Αν ήταν από ΑΕΙ φυσικό είναι να θεραπεύτηκε.

 

Αν ήταν από Deree θα ήταν και ολυμπιονίκης της σκοποβολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...