Προς το περιεχόμενο

Η Motorola θα απορροφήσει την Lenovo Mobile


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μερικές εβδομάδες, αναφερθήκαμε στα οικονομικά αποτελέσματα της Lenovo για το πρώτο οικονομικό της χρονιάς, και πως σκοπεύει να κινηθεί για να βελτιώσει την κατάσταση. Τώρα ξέρουμε, ότι η Motorola (που ανήκει πια στην Lenovo) στο μέλλον αναμένεται να παρουσιάσει πολλές περισσότερες συσκευές.

Η Lenovo κατέληξε στο συμπέρασμα ότι η Motorola ως μάρκα τυγχάνει αναγνώρισης πολύ μεγαλύτερης από το δικό της όνομα, και για αυτό αποφάσισε να ενσωματώσει την Lenovo Mobile στην Motorola. Η κίνηση, δεν αποτελεί πάντως ένα απλό “rebranding” ή “relabeling”, αλλά είναι πολύ πιο ουσιαστική. Η επιχειρησιακή δομή της Motorola, που θα παραμείνει ως έχει, θα αναλάβει τα ηνία της Lenovo Mobile.

 

Η τελευταία αναμένεται να μειώσει δραματικά τις συσκευές που παράγει, ωσότου όλα τα νέα μοντέλα τελικά να διαθέτουν το λογότυπο και να διακρίνονται από την φιλοσοφία της Motorola. Η εταιρεία που θα προκύψει από την συγχώνευση της Motorola και της Lenovo Mobile θα εξαρτάται στον μεγαλύτερο βαθμό από την εμπειρία της Motorola στην έρευνα και στην ανάπτυξη.

 

Η επιχείρηση πάντως της Lenovo στις φορητές συσκευές και στα smartphones δεν θα είναι μόνο η Motorola πάντως, αφού η Κινέζικη εταιρεία πρόσφατα αποκάλυψε το Lenovo-baked startup με την ονομασία ZUK.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως τα κινητά της Lenovo μου αρέσουν πιο πολύ απο τα Motorola... Σαν εμφάνιση πάντα... Μακάρι να μην ακολουθήσουν την σχεδιαστική γραμμή της μοτο... Στα οικονομικά μοντέλα τουλάχιστον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως τα κινητά της Lenovo μου αρέσουν πιο πολύ απο τα Motorola... Σαν εμφάνιση πάντα... Μακάρι να μην ακολουθήσουν την σχεδιαστική γραμμή της μοτο... Στα οικονομικά μοντέλα τουλάχιστον

 

Θυμάμαι το Κ900 καλή ώρα που μου έκανε εντύπωση. Μέταλλο, βίδες πίσω, speaker, camera 13M αλλά όλη η πλάτη αλφάδι και 6.9 χιλιοστά. 

 

Intel μέσα 2 χρόνια πριν, που φαίνεται ...σχετικά κοντά αλλά 2013 δεν έβλεπες και πολλά κινητά με atom πάνω τους και όλο μέταλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετή καλή/επικερδής κίνηση για την motorola αλλά για την ίδια τη lenovo. Η αναγνώριση του ονόματος είναι ένα θέμα πάντα. Και πάλι όμως τα lenovo στάθηκαν ανώτερα των περιστάσεων για τον ανταγωνισμό στον οποίο εισήλθαν με ένα νέο brandname.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε... πόσο απαίσιο ακούγεται "Motorola smartphone" ? ... η Motorola άξιζε πριν μερικά χρόνια που δεν υπήρχαν τα Smartphones... δεν έχει αφήσει όνομα για Smartphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Motorola είναι ένα όνομα Κολοσσός. Μακάρι η Lenovo να το διαχειριστεί σωστά και να μη το στείλει στα τάρταρα με λάθος κινήσεις.

Αν και τα Motorola δεν μου άρεσαν εμφανισιακά, ειδικά τα κινητά τύπου razr, o τελευταίος μεγάλος μου έρωτας στην προ android εποχή ήταν Motorola και ακούει στο όνομα A1200

MotorolaMINGA1200.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος

Tο motorola μου θυμιζει παντοφλα αρχαιο ασυρματο

Πως γινεται η Lenovo να εχει την Motorola και τα κινητα να μη λεγονται Lenovo ?

Μην κανουν αυτο το λαθος και μας χαλασουν το ονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...