Προς το περιεχόμενο

lg g4 32GB LEATHER BLACK 499.00 € @e-shop


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω.. ότι όταν η έδρα και η φορολογική υποχρέωση του μαγαζιού βρίσκεται στο νησί όπου ισχύει 16% ΦΠΑ, τότε και στην Αθήνα να βρίσκεσαι, με 16% θα στο στείλουν. Αν από την άλλη το μαγαζί βρίσκεται Αθήνα και πουλήσει σε νησί όπου ισχύει 16%, τότε είναι υποχρεωμένο να κόψει τιμολόγιο με 16%. Όπως και να έχει, οι τιμές του τσιγκούνη δεν δικαιολογούνται να είναι τόσο υψηλές μετά τα cc.

Όχι, το ΦΠΑ εφαρμόζεται στον αγοραστή και άρα με τον τόπο του αγοραστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η συσκευασια αυτη θα εχει κ το χρυσο 2ο καπακι δωρο.?? η μονο το μαυρο δερματινο.??

 

οταν το είχα πάρει πριν 1,5 μήνα περίπου είχε και δευτερο ένα χρυσό. βεβαια αν το έχεις σε θήκη το κινητο, είτε χρυσό είτε δέρμα ειναι το ίδιο και το αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι θεσσαλονικη εχω παραγγηλει ηδη ενα g4 για εναν φιλο αλλα τλκα δν θα μπορεσει να το παρει υπαρχει κανεις που ενδιαφερετε?
Λογικα αυριο θα ειναι στο καταστημα τις χαριλαου ετοιμοπαραδοτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω αγορασει απο αποθηκη σε νησι αρκετες φορες, το ΦΠΑ ηταν του νησιου και οχι το 23%.

 

Απο εκει και περα το ΦΠΑ δεν αλλαξε και τα Capital Controls ειναι ασχετα καθοτι οι τιμες δεν ανεβαινουν, απλα δυσκολευονται να εκτελωνισουν προιοντα. Με λιγα λογια για να κερδισουν κατι κοντρα στον χρονο που παιρνει πλεον ο εκτελωνισμος θα βγαλουν απο την μυγα ξυγκι.

 

 

 

ΥΓ : Στη Γερμανια το δερματινο το πουλανε απο 450ε (βεβαια παει κοντα στα 480ε με μεταφορικα οποτε 20ε παραπανω δεν ειναι ασχημη τιμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω αγορασει απο αποθηκη σε νησι αρκετες φορες, το ΦΠΑ ηταν του νησιου και οχι το 23%.

 

Απο εκει και περα το ΦΠΑ δεν αλλαξε και τα Capital Controls ειναι ασχετα καθοτι οι τιμες δεν ανεβαινουν, απλα δυσκολευονται να εκτελωνισουν προιοντα. Με λιγα λογια για να κερδισουν κατι κοντρα στον χρονο που παιρνει πλεον ο εκτελωνισμος θα βγαλουν απο την μυγα ξυγκι.

 

ΥΓ : Στη Γερμανια το δερματινο το πουλανε απο 450ε (βεβαια παει κοντα στα 480ε με μεταφορικα οποτε 20ε παραπανω δεν ειναι ασχημη τιμη).

Παράνομα όμως.

 

 

Το κινητό νομίζω αξίζει με τα 3gb (αν υπάρχει έκδοση όπως στο g3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παράνομα όμως.

Το κινητό νομίζω αξίζει με τα 3gb (αν υπάρχει έκδοση όπως στο g3).

 

Μπορει, δεν εχω καταστημα και αρα δεν γνωριζω τι δικαιωματα εχουν και τι οχι. Το θεμα ειναι πως λογο του μικροτερου ΦΠΑ (που ισχυει και σε οτι Αγοραζουν, οχι μονο σε οτι πουλανε) εχουν αυτα τα μαγαζακια ενα προβαδισμα εναντι εκεινων που βρισκονται στην υπολοιπη Ελλαδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι και έπρεπε να τα έχουν σκίσει. Είχε και ένα μουλτιραμα που το έκανε. Το μειωμένο ΦΠΑ ισχύει για τους κατοίκους και τις επιχειρήσεις του νησιού

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θεμα με τον ΦΠΑ εξαντληθηκε και διορθωθηκε από πολλους. Δεν αλλαξε κατι, 23% ηταν, 23% είναι.

 

Επιστροφη στο θεμα παρακαλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-------------- S O S -------------------
Παιδια Υπαρχει ετοιμοπαράδοτο κινητο στο eShop θεσσαλονικης οποιος θελει να μ πει να παμε να το τσιμπισει κριμα ειναι να παει "χαμενο"!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβε κανείς?? Το κινητό ενώ στο eshop γράφουν για GR έκδοση.. Φίλος μου που το πήρε στο κουτί έξω γράφει FRA..( Γαλλία) γιατί έτσι???

Κατά ταλλα φοβερό τηλέφωνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

498 στο σκρουτζ κατόπιν παραγγελίας

Το πλαστικό όμως κ εισαγωγης στο eshop λέει τουλάχιστον είναι Έλληνικο και δερμάτινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...