Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση από εμένα.Η ποιότητα κατασκευής είναι οκ;;Ή υπάρχουν τριξίματα και βαθουλώματα στην οθόνη,πχ;;

 

Είναι πλαστικό με ότι αυτό συνεπάγεται... δεν θα πάθεις πλάκα από την ποιότητα αλλά δεν θα σου μείνει και στα χέρια... Εγώ το έχω ένα τετράμηνο τώρα και ούτε τριγμούς ούτε τίποτα.... Το καλό είναι ότι λόγω του πλαστικού είναι πολύ ελαφρύ στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά η τιμή είναι 89,69$ δεν αξίζει... Μην λέμε ότι θέλουμε...

 

Χωρίς κουπόνι στα 83 ευρώ από εδώ..http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html

Με κουπονάκι μπορεί να πέσει μέχρι τα 75-78 το οποίο παίζει εδώ και μέρες

http://www.insomnia.gr/topic/579501-tabletchuwi-hi8-intel-z3736f-quad-core-8-inch-dual-boot-banggood-7463%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η τιμή είναι 89,69$ δεν αξίζει... Μην λέμε ότι θέλουμε...

 

Χωρίς κουπόνι στα 83 ευρώ από εδώ..http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html

Με κουπονάκι μπορεί να πέσει μέχρι τα 75-78 το οποίο παίζει εδώ και μέρες

http://www.insomnia.gr/topic/579501-tabletchuwi-hi8-intel-z3736f-quad-core-8-inch-dual-boot-banggood-7463%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE/

συμφωνω απλα στην αρχη που δεν αλλαζε την αρχικη τιμη εβγαινε γυρω στα 65 ευρω τελικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η τιμή είναι 89,69$ δεν αξίζει... Μην λέμε ότι θέλουμε...

 

Χωρίς κουπόνι στα 83 ευρώ από εδώ..http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html

Με κουπονάκι μπορεί να πέσει μέχρι τα 75-78 το οποίο παίζει εδώ και μέρες

http://www.insomnia.gr/topic/579501-tabletchuwi-hi8-intel-z3736f-quad-core-8-inch-dual-boot-banggood-7463%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE/

 

Το κακό με το banggood εκτός του ότι στην φάση αυτή είναι ακριβότερο, είναι ότι σου βγάζουν την αρχική συσκευασία και σου το παραδίδουν σε φελιζόλ με ότι αυτό συνεπάγεται (π.χ. να λάβεις τελικά μονωτική ταινία!!!!). 

 

Το Chuwi Hi8 έχει πολύ ωραία συσκευασία την οποία εγώ την κράτησα και είναι κρίμα να το πάρετε σε φελιζόλ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με το banggood εκτός του ότι στην φάση αυτή είναι ακριβότερο, είναι ότι σου βγάζουν την αρχική συσκευασία και σου το παραδίδουν σε φελιζόλ με ότι αυτό συνεπάγεται (π.χ. να λάβεις τελικά μονωτική ταινία!!!!). 

 

Το Chuwi Hi8 έχει πολύ ωραία συσκευασία την οποία εγώ την κράτησα και είναι κρίμα να το πάρετε σε φελιζόλ....

Να σου θυμίσω ότι στο gearbest δεν πληρώνεις σε ευρώ αλλά σε δολάρια.. Οπότε ξέχνα την τιμή των 80 ευρώ που βγαίνει ;) (82.61ευρώ με paypal)

 

Στο bangood βγαίνει φθηνότερα. Τώρα αν υπήρχε flash deal για 50 κομμάτια και τελείωσαν σε 10 λεπτo άλλο αυτό. Τώρα δεν αποτελεί προσφορά εφόσον κάποιος μπορεί να το βρει φθηνότερα.

 

Επίσης αν έχεις παραγγείλει από Gearbest θα ξέρεις ότι δεν έχουν καν συσκευασία για την αποστολή :) Βάζουν το κουτάκι σε ένα φάκελο με φυσαλίδες ( πολλές φορές χρησιμοποιούν απλό φάκελο) και όταν το παραλαμβάνεις παίρνεις ένα χιλιο χτυπημένο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη το live τους ειναι οτιναναι εστειλα ενα ticket για να δω τι θα απαντησουν για την αλλαγη της αρχικης τιμης. θα ενημερωσω ετσι για το θεαθηναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου θυμίσω ότι στο gearbest δεν πληρώνεις σε ευρώ αλλά σε δολάρια.. Οπότε ξέχνα την τιμή των 80 ευρώ που βγαίνει ;) (82.61ευρώ με paypal)

 

Στο bangood βγαίνει φθηνότερα. Τώρα αν υπήρχε flash deal για 50 κομμάτια και τελείωσαν σε 10 λεπτo άλλο αυτό. Τώρα δεν αποτελεί προσφορά εφόσον κάποιος μπορεί να το βρει φθηνότερα.

 

Επίσης αν έχεις παραγγείλει από Gearbest θα ξέρεις ότι δεν έχουν καν συσκευασία για την αποστολή :) Βάζουν το κουτάκι σε ένα φάκελο με φυσαλίδες ( πολλές φορές χρησιμοποιούν απλό φάκελο) και όταν το παραλαμβάνεις παίρνεις ένα χιλιο χτυπημένο κουτί.

 

 

Έχω παραλάβει δεκάδες δέματα από Gearbest χωρίς κανένα πρόβλημα και κανένα χτυπημένο... προτιμώ σε κάθε περίπτωση την εργοστασιακή συσκευασία από ένα άσχετο φελιζόλ - ειδικά για περίπτωση μεταπώλησης στο μέλλον.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την παραγγελία σε ευρώ από banggod αλλά από την στιγμή που το 99% των παραγγελιών από Κίνα γίνεται σε USD οφείλουμε να λάβουμε αυτό ως στάνταρ στις συναλλαγές μας και να αποδεκτούμε κάποια χρηματική απώλεια στην αλλαγή ισοτιμίας - άποψή μου τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη το live τους ειναι οτιναναι εστειλα ενα ticket για να δω τι θα απαντησουν για την αλλαγη της αρχικης τιμης. θα ενημερωσω ετσι για το θεαθηναι.

Ούτε το ticket τους είναι καλύτερο :P Αν θες κάτι πιο άμεσο στείλε εδώ: [email protected]

Έχω παραλάβει δεκάδες δέματα από Gearbest χωρίς κανένα πρόβλημα και κανένα χτυπημένο... προτιμώ σε κάθε περίπτωση την εργοστασιακή συσκευασία από ένα άσχετο φελιζόλ - ειδικά για περίπτωση μεταπώλησης στο μέλλον.

Σε μένα από Banggood μου τα στέλνουν πάντα στην εργοστασιακή συσκευασία + έξτρα προστασία κάτι που δεν κάνει το Gearbest. Τώρα για το Tablet αυτό συγκεκριμένα δεν ξέρω τι και πως. (Να σημειώσω ότι οι περισσότερες αγορές μου είναι από Gearbest αλλά η συσκευασία είναι απογοητευτική σε σχέση με Geekbuying, Pandawill, Banggood που έχω δοκιμάσει)

 

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την παραγγελία σε ευρώ από banggod αλλά από την στιγμή που το 99% των παραγγελιών από Κίνα γίνεται σε USD οφείλουμε να λάβουμε αυτό ως στάνταρ στις συναλλαγές μας και να αποδεκτούμε κάποια χρηματική απώλεια στην αλλαγή ισοτιμίας - άποψή μου τουλάχιστον.

Αυτό είναι δικό σου λάθος δυστυχώς και δεν μπορείς να το γενικεύσεις ότι πρέπει να είναι standard αυτό. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να δει κάποιος πριν την αγορά είναι αν μπορεί να πληρώσει σε ευρώ.

 

Και γιατί να αποδεχτεί καποιος την χρηματική απώλεια από την στιγμή που υπάρχουν επιλογές χωρίς extra χρέωση. Ειδικά αν μιλάμε για την τωρινή κατάσταση που δίνει για να βάλει balance 0.35+3.4% προμήθεια, σίγουρα δεν θες να χάσεις και άλλα λόγω ισοτιμίας. Εκτός και αν δεν σε νοιάζει προφανώς για 4-5 ευρώ που τότε ότι λέω δεν έχει νόημα. Κάποιους τους νοιάζει όμως, καθώς μπορεί να είναι και το φαγητό μιας μέρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα από Banggood μου τα στέλνουν πάντα στην εργοστασιακή συσκευασία + έξτρα προστασία κάτι που δεν κάνει το Gearbest. Τώρα για το Tablet αυτό συγκεκριμένα δεν ξέρω τι και πως. (Να σημειώσω ότι οι περισσότερες αγορές μου είναι από Gearbest αλλά η συσκευασία είναι απογοητευτική σε σχέση με Geekbuying, Pandawill, Banggood που έχω δοκιμάσει)

 

 

Σίγουρα έχεις ήδη δει πως το παρέλαβε ο συμφορουμίτης από banggood.... μια ωραία ταινία χωρίς tablet... ;)

 

post-161290-0-61293400-1442217302.jpg

 

Επίσης κι εγώ αγοράζω από όλους όσους ανέφερες (και περισσότερους) και η συσκευασία είναι εξίσου καλή σε όλους... δεν μπορώ να καταλάβω τι σε ενοχλεί στο GearBest.

 

Και στο BangGood είναι πολύ καλή η συσκευασία πέρα από το κόλλημα που έχουν με τα κινητά και τα tablets να τα βγάζουν από την εργοστασιακή συσκευασία και να τα βάζουν σε φελιζόλ.... το γράφουν άλλωστε σε κάθε σελίδα μαζί με τα χαρακτηριστικά.

 

gbT1FOk.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα έχεις ήδη δει πως το παρέλαβε ο συμφορουμίτης από banggood.... μια ωραία ταινία χωρίς tablet... ;)

 

Και του έστειλαν ήδη άλλο. Αν εσύ πιστεύεις ότι λάθη δεν γίνονται καλύτερα μην παίρνεις από Gearbest κάνουν συνέχεια :P

 

Δεν υποστηρίζω κανένα κατάστημα καθώς αγοράζω πάντα από το πιο φθηνό. Αλλά πρέπει να λέμε την πραγματικότητα. Αν πιστεύεις ότι θα αγοράσεις κάτι από εκεί και θα πάρεις ταινία εσύ χάνεις τις προσφορές τους κανένας άλλος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με το banggood εκτός του ότι στην φάση αυτή είναι ακριβότερο, είναι ότι σου βγάζουν την αρχική συσκευασία και σου το παραδίδουν σε φελιζόλ με ότι αυτό συνεπάγεται (π.χ. να λάβεις τελικά μονωτική ταινία!!!!). 

 

το παράδειγμα είναι τελείως άκυρο!

Δηλαδή το gearbest δε μπορεί να κλέψει επειδή στέλνει την αρχική συσκευασία?

 

Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

 

Προσωπικά όλα τα κινεζομάγαζα τα βλέπω σαν ένα.

Το Paypal να μεσολαβεί και όλα τα άλλα είναι για το ψυχολογικό και μόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και του έστειλαν ήδη άλλο. Αν εσύ πιστεύεις ότι λάθη δεν γίνονται καλύτερα μην παίρνεις από Gearbest κάνουν συνέχεια :P

 

Δεν υποστηρίζω κανένα κατάστημα καθώς αγοράζω πάντα από το πιο φθηνό. Αλλά πρέπει να λέμε την πραγματικότητα. Αν πιστεύεις ότι θα αγοράσεις κάτι από εκεί και θα πάρεις ταινία εσύ χάνεις τις προσφορές τους κανένας άλλος :P

 

Έχω πάρει πολλές φορές από banggood και θα πάρω πολλές ακόμα.... Αποφεύγω όμως να αγοράσω από εκεί tablets και κινητά λόγω φελιζόλ. Απλά πράγματα... προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω αλλού και να το πάρω στην εργοστασιακή συσκευασία. Εσύ προφανώς δεν έχεις πρόβλημα, εγώ έχω. Νομίζω το εξαντλήσαμε το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει πολλές φορές από banggood και θα πάρω πολλές ακόμα.... Αποφεύγω όμως να αγοράσω από εκεί tablets και κινητά λόγω φελιζόλ. Απλά πράγματα... προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω αλλού και να το πάρω στην εργοστασιακή συσκευασία. Εσύ προφανώς δεν έχεις πρόβλημα, εγώ έχω. Νομίζω το εξαντλήσαμε το θέμα...

Μένει να βάλεις ένα τέλος στον τίτλο καθώς δεν υπάρχει πλέον προσφορά ;)

 

 

 

ΥΓ: Τα κινητά τα στέλνει στην αρχική του συσκευασία. Δεν ξέρω πως το συμπέρανες αυτό :P Δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε μιας και δεν φαίνεται να υπάρχει διαφορά :) Έχεις αποφασίσει από πριν ποιο ειναι το σωστό και το καλύτερο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος μου... μόνο τα tablets έρχονται σε φελιζόλ από το banggood... τα κινητά έρχονται κανονικά (έχω πάρει μάλιστα ένα και το περιμένω). 

 

Στο θέμα μας τώρα, η αρχική προσφορά στα $89,69 ισχύει κανονικά... όποιος ενδιαφέρεται το χτυπάει. Εγώ πάντως που ήθελα ένα για ένα φιλαράκι μου έκατσε μια χαρά - δεν το βρήκα στην φάση αυτή αλλού πιο φθηνα. Αν πιστεύει ό mod ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης το θέμα, ας το κλείσει... οκ από μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...