Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάθος μου... μόνο τα tablets έρχονται σε φελιζόλ από το banggood... τα κινητά έρχονται κανονικά (έχω πάρει μάλιστα ένα και το περιμένω). 

 

Στο θέμα μας τώρα, η αρχική προσφορά στα $89,69 ισχύει κανονικά... όποιος ενδιαφέρεται το χτυπάει. Εγώ πάντως που ήθελα ένα για ένα φιλαράκι μου έκατσε μια χαρά - δεν το βρήκα στην φάση αυτή αλλού πιο φθηνα. Αν πιστεύει ό mod ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης το θέμα, ας το κλείσει... οκ από μένα.

Ποσο κοστισε τελικη τιμη χρεωσης σε ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσο κοστισε τελικη τιμη χρεωσης σε ευρω;

 

Δεν είδα την χρέωση στον φίλο, αλλά είναι κοντά στα €78

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα την χρέωση στον φίλο, αλλά είναι κοντά στα €78

79.8€ ειναι με την τρεχουσα ισοτιμια αν το παρεις στα $89.69, οποτε μαζι με το κερδος της τραπεζας για την μετατροπη παει πανω απο 80€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

88 και κατι $ δεν ειναι σε καμμια περιπτωση κατω απο 80ευρω !!!!

 

Έτσι λέει το Google... τι να σου πω τώρα εγώ...

 

msAutrb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι λέει το Google... τι να σου πω τώρα εγώ...

 

msAutrb.png

Την ισοτιμια ολοι την βρισκουν, αλλα ποσο χρεωθηκες για τα $89.69 είναι το ερωτημα.

 

Σιγουρα οχι 78€ οπως ειπες κ σίγουρα πανω απο 80€.

 

Το θέμα είναι αν υπάρχει αλλου σε παρομοια τιμη ή χαμηλοτερη για να ξέρουν οι πιθανοι αγοραστές αν είναι προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ισοτιμια ολοι την βρισκουν, αλλα ποσο χρεωθηκες για τα $89.69 είναι το ερωτημα.

 

Σιγουρα οχι 78€ οπως ειπες κ σίγουρα πανω απο 80€.

 

Το θέμα είναι αν υπάρχει αλλου σε παρομοια τιμη ή χαμηλοτερη για να ξέρουν οι πιθανοι αγοραστές αν είναι προσφορά.

 

Όπως είπα ήδη νωρίτερα, δεν το βρήκα αλλού φθηνότερα. Αν το βρήκε κάποιος ας το ποστάρει ρε παιδιά. Εγώ ψάχτηκα για ένα φιλαράκι και αφού μου έκατσε και το κουπονάκι, είπα να το μοιραστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κουράζει πολύ το θέμα. Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν όποιος δεν ξέρει καλύτερα να μην δίνει συμβουλές σε άλλους.

Από Banggood το ακριβότερο που μπορεί να βγεί αγοράζοντας το σήμερα: 79,31 ευρώ χρησιμοποιώντας το 5$ κουπόνι που μπορεί πολύ εύκολα κάποιος να το αποκτήσει με ένα subscribe. Και βγαίνει 77,96 ευρώ με το κουπόνι που φαίνεται στην φωτό http://prntscr.com/8iu3d4Καιρός να κλείσει το θέμα. Ευχαριστώ

 

Όλα και περισσότερα βρίσκονται στο θέμα που άνοιξε 23 Αυγούστου http://www.insomnia.gr/topic/579501-tabletchuwi-hi8-intel-z3736f-quad-core-8-inch-dual-boot-banggood-7463ευρώνέα-τιμή/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κουράζει πολύ το θέμα. Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν όποιος δεν ξέρει καλύτερα να μην δίνει συμβουλές σε άλλους.

Από Banggood το ακριβότερο που μπορεί να βγεί αγοράζοντας το σήμερα: 79,31 ευρώ χρησιμοποιώντας το 5$ κουπόνι που μπορεί πολύ εύκολα κάποιος να το αποκτήσει με ένα subscribe. Και βγαίνει 77,96 ευρώ με το κουπόνι που φαίνεται στην φωτό http://prntscr.com/8iu3d4Καιρός να κλείσει το θέμα. Ευχαριστώ

 

Όλα και περισσότερα βρίσκονται στο θέμα που άνοιξε 23 Αυγούστου http://www.insomnia.gr/topic/579501-tabletchuwi-hi8-intel-z3736f-quad-core-8-inch-dual-boot-banggood-7463ευρώνέα-τιμή/

 

 

 

Χωρίς να έχω καθήσει να κάνω τους υπολογισμούς που έκανες εσύ και το εκτιμώ, δεν διαφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι έχεις δίκιο και πιθανώς το banggod με όσα λες να βγαίνει λίγο πιο οικονομικό, παραμένει πάντα όμως το θέμα της συσκευασίας (φελιζόλ αντί για την εργοστασιακή) το οποίο για μένα και πιθανώς και για άλλους να είναι σημαντικό και αποτρεπτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω καθήσει να κάνω τους υπολογισμούς που έκανες εσύ και το εκτιμώ, δεν διαφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι έχεις δίκιο και πιθανώς το banggod με όσα λες να βγαίνει λίγο πιο οικονομικό, παραμένει πάντα όμως το θέμα της συσκευασίας (φελιζόλ αντί για την εργοστασιακή) το οποίο για μένα και πιθανώς και για άλλους να είναι σημαντικό και αποτρεπτικό.

Ναι δεν αποτελεί προσφορά όμως εκεί θέλω να καταλήξω. :)

 

Επειδή μίλησα μαζί τους, μπορείς να τους πεις με δικιά σου ευθύνη να το στείλουν με την αρχική συσκευασία και αυτοί να κάνουν όσο καλύτερο κουτί μπορούν. Δεν σε καλύπτει όμως το DOA τους έτσι. Οπότε δεν υπάρχει πλέον κάποιος αποτρεπτικός παράγοντας. Από την στιγμή που δεν φοβάσαι με τον τρόπο του το στέλνει το Gearbest το ζητάς έτσι από το πιο φθηνό Banggood να το στείλουν.

 

Νομίζω πλέον τους καλύψαμε όλους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν αποτελεί προσφορά όμως εκεί θέλω να καταλήξω. :)

 

Επειδή μίλησα μαζί τους, μπορείς να τους πεις με δικιά σου ευθύνη να το στείλουν με την αρχική συσκευασία και αυτοί να κάνουν όσο καλύτερο κουτί μπορούν. Δεν σε καλύπτει όμως το DOA τους έτσι. Οπότε δεν υπάρχει πλέον κάποιος αποτρεπτικός παράγοντας. Από την στιγμή που δεν φοβάσαι με τον τρόπο του το στέλνει το Gearbest το ζητάς έτσι από το πιο φθηνό Banggood να το στείλουν.

 

Νομίζω πλέον τους καλύψαμε όλους :)

 

Το γνώριζα αυτό. Εμένα προσωπικά αν δεν με καλύπτει το DOA τους επειδή θα το στείλουν με την εργοστασιακή συσκευασία, δεν με καλύπτει... φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος. Έχω ένα (χοντρό) θέμα βλέπεις με τις εργοστασιακές συσκευασίες... τις θέλω απείραχτες... βίτσιο... Συνεχίζω λοιπόν να μην επιλέγω το banggood για το συγκεκριμένο είδος (tablet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακομη!

Ας αναφερω με την ευκαιρια ενα σχετικο τρικ που χρησιμοποιω:

 

Μπορει κανεις να εχει σαν βασικο νομισμα στο paypal το δολαριο, γλυτωνοντας απο τις επιμερους μετατροπες.

Πολυ χρησιμο για οσους αγοραζουν κυριως απο Κινα με δολαρια και τροφοδοτουν το paypal balance με γνωστο απο το εξωτερικο που στελνει εξαρχης δολαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αφου ηρθα σπιτι ανοιξα το live chat και το παρατησα. τελος παντων μου ειπαν κατι ηλιθιοτητες του τυπου ηδη ειναι πολυ χαμηλη η τιμη του και για αυτο οταν βαζεις το κουπονι αυξανει την τιμη, γιατι ειναι ηδη τρομερα χαμηλη :blink: :wacko:

και γιατι ρε παιδια το κρατατε το κουπονι αφου ειναι δωρον αδωρον? ε γιατι δειχνουμε ποσο χαμηλη ειναι ηδη η τιμη μας χωρις να χρειαζεται να βαλει καποιος κουπονι.

πηρα το μυαλο μου στα χερια και αποχωρησα :devil:

 

κριμα γιατι τα 65 τελικη ηταν πολυ γαμω τιμουλα το ειχα παρει με την μια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εγω εχω αγορασει μονο απο minideal (οπου ηταν ολα οκ ) Ξερετε να με διαφωτισετε οταν λεει οταν κινητα η ταμπλετς ειναι σε europe warehouse ερχονται οντως σε 5-6 μερες ? Εχετε παραγγειλει πχ απο gearbest με εδρα αποστολης Ευρωπαικη χωρα σε EU warehouse ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εγω εχω αγορασει μονο απο minideal (οπου ηταν ολα οκ ) Ξερετε να με διαφωτισετε οταν λεει οταν κινητα η ταμπλετς ειναι σε europe warehouse ερχονται οντως σε 5-6 μερες ? Εχετε παραγγειλει πχ απο gearbest με εδρα αποστολης Ευρωπαικη χωρα σε EU warehouse ?

Όσο αφορά το Gearbest αργεί πολύ. Σου έρχεται 1-2 μέρες νωρίτερα σε σχέση με κίνα (Με βάση το γεγονός ότι τα περισσότερα έρχονται μέσα σε 15 μέρες πλέον). Με λίγα λόγια δεν αξίζει εκτός και αν φοβάσαι για τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...