Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρον θέμα...και αφου ασχολείσαι φίλε taxtax, αν θες πόσταρε προσφορές με φακούς που αξίζουν να τους αγοράσει κάποιος. Το πρόβλημα με τους κινέζικους φακούς είναι οτι υπάρχουν άπειρες μάρκες και πρέπει κάποιος να ασχολείται για να ξέρει τι αξίζει και τι οχι...

Οπότε εγω που δεν ασχολούμαι θα ήθελα να μας προτείνεις τέτοιες προσφορές...thanku!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο να εχεις καλο φακο αλλα εγω προτιμησα την ευκολη λυση, εδωσα 15ε και πηρα 4 απο το DealExtreme με δωρεαν παραδοση. Πηρε βεβαια κανα 20ημερο και δεν ειναι και τοπ αλλα ειναι LED και οσο ναναι εχω 1 σε καθε δωματιο :)

Αν εννοείς ότι δεν χρειάζεται να δώσει κάποιος πολλά λεφτά για φακό, συμφωνώ μαζί σου. Μπορείς να κάνεις την δουλειά σου μιά χαρά με ένα φτηνό φακό που να έχει ένα καλό led. Και εγώ φθηνούς φακούς παίρνω.

 

Κάποιες φορές όμως θέλουμε να πάρουμε κάτι καλύτερο απλά επειδή μας αρέσει και όχι γιατι όντως μας χρειάζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3,5ε απο banggood είχα πάρει τον "CREE Q5 300lm Mini Zoomable LED Flashlight Black(1*AA/1*14500)" . Πολύ καλός και φωτεινός , στιβαρή κατασκευή , και παίρνει είτε μια ΑΑ μπαταρια , είτε λιθίου 14500 . Εδω και κάνα χρόνο που τον έχω με την ίδια ΑΑ μπαταρία είναι . Και έχει δουλέψει αρκετή ωρίτσα . Το μόνο αρνητικό που το χρεώνω είναι οτι αμα δουλεύει πανω απο 5 λεπτα , ζεσταίνεται και το νιώθεις στο χέρι σου .

 

Υ.Γ. Αποτι φαίνεται δεν τον φέρνει πια το banggood και το λινκ δεν δουλεύει . Αλλά έχει πολλούς ίδιους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ποδήλατο είχα πάρει απο ebay.uk , 1800Lm Zoom CREE XM-L T6 LED . Γύρω στα 20-25ε πλήρες σέτ . Είναι πολύ δυνατός , και η μπαταρία του μου βγάζει εύκολα 2-3 ωρίτσες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ο Στέφανος, είχα πάρει απο eBay ένα φακό περίπου 10€ με USB και τον χρησιμοποιώ με ένα power bank. Μόλις τώρα είδα αυτόν, πολύ καλός σε αυτά τα χρήματα:

http://m.gearbest.com/headlights/pp_26017.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0924&email=b2t8Z2lsb21hbmFraXNAaG90bWFpbC5jb218MzY0OA==

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναψα μια φορα για μερικα δευτερολεπτα, ενα βραδυ εδω στην γειτονια μου.

Τον εκλεισα αμεσως γιατι φοβηθηκα μην με μαζεψουν! Οτι βλεπεις με εναν ultrafire cree (εχω 6 τετοιους...) πολλαπλασιασε το χ3!

Υπεροχος φακος, αλλα με τα χρηματα του δεν τον παρατας οπου ναναι! Επισης κατι αλλο...Με την αγορα του εμαθα οτι υπαρχει ειδικο λιπαντικο για τα o ring ωστε να μην χανουν την ελαστικοτητα και την στεγανοτητα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι σε απλο φακο(κατω απο 5 ευρω-και στο 1 να ναι δε με χαλαει) για απλη χρηση?

2 θελω, ο ενας θα μεινει στο αμαξι να βρικεται

 

αγορα απο φυσικο καταστημα(θεσ/νικη) ή ιντερνετ(κινεζικα, ebay, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολύ ωραίο το θέμα, ασχολούμαι και εγώ καιρό τώρα και μου αρέσει, αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποια προσφορά, πέρα απο το πρώτο post...

Υπάρχουν άπειροι φακοί, για τις εκάστοτε ανάγκες και σε όλες τις κλίμακες τιμών, που συνήθως είναι απλά φυσιολογικές σε κινεζομάγαζα. Φυσιολογικές εννοώ ότι δεν αποτελούν ιδιαίτερη προσφορά, απλά μας φαίνονται (και είναι) οικονομικοί.

Ίσως θα έπρεπε να γίνει κάποιο "τύπου megathread", με την τροπή που το βλέπω να παίρνει δεν ξέρω αν κολλάει στις προσφορές. 

 

Επειδή και σε αυτόν τον τομέα υπάρχει η εξάπλωση των κλόνων, πολλές φορές το φαινομενικά ίδιο προϊόν σε διαφορετικό site και με άλλη τιμή, δεν σημαίνει ίδια ποιότητα, κλασσικό παράδειγμα τα bin των led's καθώς ή/και oi drivers που τα οδηγούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Nitecore Tube στα 6,29$ στο Gearbest (με το κουπόνι "NitecoreTSQ")

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_135793.html

Συνήθως τον έχουν 9-10$. Τον βάζει κατα καιρούς και το Banggood κοντά στα 6$.

Περιέχει μπαταρία λιθίου και φορτίζεται με τον φορτιστή του κινητού.

Ο αγαπημένος μου φακός για τα κλειδιά. Αξίζει και με το παραπάνω.

(Η Nitecore για όσους δεν την ξέρουν είναι απο τις καλύτερες κινέζικες)

1414783548279-P-2142437.jpg
(Προστέθηκε στο αρχικό post)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα - σαν μύωπας - το μυαλό μου πήγε από τον τίτλο, σε φακούς επαφής......Μήπως να το έγραφες στον τίτλο....?

εγω ηξερα για φακους φωτογραφικης και φακους εστιασης

και τοσην ωρα σα μογγολο προσπαθουσα να σκεφτω πως ενας φακος εστιασης θα μπορουσε να χρησιμευσει για φωτισμο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθώ (και θα παρακολουθώ για καιρό ακόμη) το συγκεκριμένο θέμα.

με αρκετή δόση χιούμορ θα ήθελα να προσθέσω αυτό :

 

post-39162-0-38138900-1443148683_thumb.png

 

 

 

[ATTACH]1165967[/ATTACH]

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...