Προς το περιεχόμενο

WaterCooling σε Air 540


Eirhnaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετοιμαζω μια υδροψηξη στο κουτι του τιτλου..Αλλα εχω καποιες αποριες..

Το συστημα θα αποτελειται απο αυτα:

1) EKWB EK-CoolStream RAD XTX 360

2) Ek-Supremacy EVO-acetal+Nickel (original CSQ)

3) EKWB EK-D5 PWM Motor (12V DC PWM Pump Motor)

4) Ek-X top D5 acetal (original csq)

5) EKWB EK-RES X3 250 Reservoir

 

Θελω να βαλω ακριλυκους σωληνες αυτο που δεν ξερω ειναι τι ρακορ χρειαζομαι και τι μεγεθος σωληνα να επιλεξω αν μπορει καποιος ας μου πει..

και 2ον αυτο το ψυγειο θα χωρεσει στο κουτι?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρινω απο αυτην την φωτο περνει 2 240αρια οποτε  ισως με μοντα να μπορεις να το βαλεις

http://www.corsair.com/en-us/~/media/93D087AEB9BA4EB2ACA4545028952860.ashx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψυγειο χωραει μπροστα απλα θα βαλεις τα φανακια απ'εξω και δεν θα βαλεις το φιλτρο.Γενικα για υδροψυξη να παιζεις με χοντρους σωληνες κυριως για ομορφια και για να γεμιζει το κουτι οποτε θα πηγαινα σε 16mm ακρυλικο.Ρακορ ειχα δοκιμασει της ΕΚ και ητανε ευκολα να τα βαλεις https://shop.ekwb.com/fittings/hard-tubing-connectors/hdc-fittings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψυγειο σαν υψος χωραει απλα για παχος δεν ξερω..γι αυτο και ρωταω..αλλα οπως ειπε ο mitsospap αν βαλω τα fanaki απ εξω θα χωραει λογικα..

Τωρα για τους ακρυλικους, ειδα στα ρακορ οτι καποια ελεγαν θηλυκο και εκει μπερδευτικα.. λιγο αν μπορει καποιος ας μου στειλει λινκ με ποια ακριβως πρεπει να παρω αν βαλω 16mm παχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψυγείο που αναφέρεις είναι 64άρι και χωράει μπροστά ναι με τα fan από έξω αλλά θα κάνεις υποχωρήσεις σε κάρτες γραφικών αργότερα ή και τώρα δεν ξέρω τι κάρτα έχεις, λόγο μήκους, όπως επίσης δεν θα μπορείς μελλοντικά να βάλεις ψυγείο επάνω...

Εγώ εχθές τελείωσα με την υδρόψυξη του κουτιού και είναι όλα ίδια με τα δικά σου parts

έκτος από τα ψυγεία που έχω 1x360 XE και 1x240 ΧΕ (60αρια) και 150άρι Res σε όλα τα άλλα είμαστε ίδιοι :)

Απο σωλήνες θα πρότεινα 19/13 έγω έβαλα 16/10 και δεν τα βλέπω για πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...