Προς το περιεχόμενο

[microSD] Samsung 16GB EVO class 10 - 7.3€ @ e-shop.gr (crazy sundays)


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SAMSUNG MB-MP16DA/EU EVO 16GB MICRO SDHC CLASS 10 + ADAPTER

 

 

Περιγραφή: microSD κάρτα μνήμης.
Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Μετατροπέας από microSD σε SD.
Χωρητικότητα: 16GB.
Class rating: 10.
Ταχύτητα εγγραφής: έως 48MB/s.
Διαστάσεις: 15 x 11 x 1mm
Λειτουργικό σύστημα: Συμβατό με οποιαδήποτε συσκευή υποστηρίζει την microSDHC τεχνολογία.
Εγγύηση: 10 χρόνια.

 

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp16da-eu-evo-16gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576921

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οριακα ειναι προσφορα με βαση το 10% που λεμε, αφου εδω και ενα χρονο εχει σχεδον μονιμα ελαχιστη τιμη 8 (8.36?) ευρω στο ιστορικο που βλεπουμε στο σκρουτζ, απο μαγαζι που βρισκεται στο κεντρο της Αθηνας και οχι σε πολλα shop-points οπως του θεματος.

 

Εχει ενα δικιο και ο stelrp, αλλα για οποιον αρκουν τα 16GB δεν εχει καμια βαση αυτη η λογικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο που έχουν φθηνύνει όλες αξίζει να κοιτάς από 32 gb, την βγάζει συχνά το eshop στ 13ευρώ ίδια χαρακτηριστικά.

Στα 14€ την έφερε και μάλιστα για πρώτη φορά οριακά κάτω από τα 14. Συνεπώς μιλάμε για σχεδόν την διπλάσια τιμή. Ξέρω ανθρώπους που παίρνουν ακόμα και 8GB γιατί τους αρκούν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 16αρα ειναι η καλυτερη λυση.τα 8 ειναι λιγα,τα 32 ειναι βασανο στην μεταφορα αρχειων και μεγαλο ρισκο αν παθει κατι η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκει που το ειχαν "Διαθεσιμότητα: Αναμένεται νέα παραλαβή στις 28 Σεπτεμβρίου" τωρα εγινε 01 Οκτωβρίου. Το βλεπω να χρονιζει και αυτο οπως και στα 32GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σημερα αλλαξε σε "Διαθεσιμότητα: Κατόπιν παραγγελίας σε 2-3 εργάσιμες ημέρες". Απο οτι φαινεται περιμενουν πρωτα να τελειωσει η εβδομαδα του crazy sundays και μετα να τα παραγγειλουν ολα μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο δε μου φαινεται προσφορα , όταν μπορω να βρω καρτα της silicon power class 10, με λιγοτερα λεφτα.

https://www.skroutz.gr/s/3738632/Silicon-Power-microSDHC-16GB-Class-10.html

 

6,76 ευρω για την ακριβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο δε μου φαινεται προσφορα , όταν μπορω να βρω καρτα της silicon power class 10, με λιγοτερα λεφτα.

https://www.skroutz.gr/s/3738632/Silicon-Power-microSDHC-16GB-Class-10.html

 

6,76 ευρω για την ακριβεια.

Και είναι καλή αυτή? Καλύτερη από την evo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είναι καλή αυτή? Καλύτερη από την

δε την αγορασα ακομα, αλλα την εταιρια την ξερω απο κατι φλασακια και μου αρεσε. Σκοπευω να την αγορασω σε 32 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο δε μου φαινεται προσφορα , όταν μπορω να βρω καρτα της silicon power class 10, με λιγοτερα λεφτα.

https://www.skroutz.gr/s/3738632/Silicon-Power-microSDHC-16GB-Class-10.html

 

6,76 ευρω για την ακριβεια.

 

Τα 5€ μεταφορικα τα εβαλες ή θεωρεις οτι ολοι μενουν στο Μαρουσι ή εστω οτι περνανε απο εκει και το συγκρινεις με μια αλυσιδα που εχει καταστημα σε καθε μεγαλη πολη της Ελλαδας; Παρεμπιπτοντως το καταστημα που αναφερεις (απο το οποιο ειμαι ευχαριστημενος) αλλαζει καθε τοσο τοποθεσια. Μεχρι προχτες και για πολλα χρονια ηταν στους Αμπελοκηπους, χτες ηταν στο Χαλανδρι και σημερα στο Μαρουσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 5€ μεταφορικα τα εβαλες ή θεωρεις οτι ολοι μενουν στο Μαρουσι ή εστω οτι περνανε απο εκει και το συγκρινεις με μια αλυσιδα που εχει καταστημα σε καθε μεγαλη πολη της Ελλαδας; Παρεμπιπτοντως το καταστημα που αναφερεις (απο το οποιο ειμαι ευχαριστημενος) αλλαζει καθε τοσο τοποθεσια. Μεχρι προχτες και για πολλα χρονια ηταν στους Αμπελοκηπους, χτες ηταν στο Χαλανδρι και σημερα στο Μαρουσι.

Οχι δεν εβαλα τα μεταφορικα, δεν τα ελαβα υποψη μου. Θεωρησα οτι οποιος μπορει να παει κεντρο αθηνα στο e shop  μπορει να παει και στο αλλο μαγαζι. 

Και παρακαλω πολυ, το επιθετικο -ειρωνικο υφος να μην επαναληφθει. (Μαλιστα τωρα καταλαβα, εισαι ο θεματοθετης, τωρα εξηγειται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εβαλα τα μεταφορικα, δεν τα ελαβα υποψη μου. Θεωρησα οτι οποιος μπορει να παει κεντρο αθηνα στο e shop  μπορει να παει και στο αλλο μαγαζι. 

Και παρακαλω πολυ, το επιθετικο -ειρωνικο υφος να μην επαναληφθει. (Μαλιστα τωρα καταλαβα, εισαι ο θεματοθετης, τωρα εξηγειται)

 

Βασικα eshop δεν εχει πλεον στο κεντρο αλλα σε καποιες αλλες περιοχες της Αθηνας, αλλα ειναι δυνατον να θεωρησες προτιμοτερο να παει καποιος πχ. απο τον Πειραια ή το Ελληνικο (επειδη μπορει να παει στο κεντρο) πανω στο Μαρουσι για να παρει καποια αλλη μαρκα 0,5€ φθηνοτερα; Θα αξιζε τετοια ταλαιπωρια; Και επειτα Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα.

 

Οσο για το υφος, καμια επιθεση. Ειχε λιγο δηκτικη διαθεση γιατι συζηταμε αυτονοητα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα eshop δεν εχει πλεον στο κεντρο αλλα σε καποιες αλλες περιοχες της Αθηνας, αλλα ειναι δυνατον να θεωρησες προτιμοτερο να παει καποιος πχ. απο τον Πειραια ή το Ελληνικο (επειδη μπορει να παει στο κεντρο) πανω στο Μαρουσι για να παρει καποια αλλη μαρκα 0,5€ φθηνοτερα; Θα αξιζε τετοια ταλαιπωρια; Και επειτα Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα.

 

Οσο για το υφος, καμια επιθεση. Ειχε λιγο δηκτικη διαθεση γιατι συζηταμε αυτονοητα πραγματα.

Δεν ηξερα οτι εκλεισε το συγκεκριμενο καταστημα στο κεντρο της αθηνας, ναι να πω την αμαρτια μου δεν εκατσα να ψαξω σε ποιες αλλες περιοχες υπαρχουν  eshop. Απο κει κυστερα, εγω προσωπικα θα πηγαινα στο Μαρουσι, οχι για τα 50 λεπτα, αλλα επειδη εχω αδυναμια στην silicon power.  Θα μπορουσα να σας πω αυτην εδω https://www.skroutz.gr/s/336098/Kingston-microSDHC-16GB-Class-10-with-Adapter.html  η οποια ειναι class 10 της kingston , και μαλιστα την πουλαει το you.gr, το οποιο μπορει να σου φερει το προιον σε οποιο υποκαταστημα της ACS, θες, εχει πολλα υποκαταστηματα (οποτε ολους μας βολευει, δεν μιλαω μονο για την αθηνα) , εντελως δωρεαν. Αλλα εχω χρησιμοποιησει 2 kingston, ειχανε προβληματα, τωρα εχω μια τριτη, η οποια την κοβω να χαλαει, (μου βγαζει μνμτα), οποτε σας προτεινα κατευθειαν την μαρκα που εμπιστευομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Samsung Galaxy A3 θα είναι ΟΚ ή παίζει καμία ασυμβατότητα;

 

Οι "καλές" που παίζουν στα 80-100 MB/s αξιοποιούν αυτή την ταχύτητα ή δεν χρειάζεται και αρκούν τα 48;

Εννοώ πχ σε εγγραφή video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...