Προς το περιεχόμενο

Η LG παρουσίασε το νέο Watch Urbane 2nd Edition με δυνατότητες 4G LTE


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί με το νέο κορυφαίο smartphone που έχει την ονομασία V10, η Κορεάτικη εταιρεία LG παρουσίασε και την 2η γενιά του Watch Urbane.

Το νέο LG Watch Urbane 2nd Edition όπως και ο προκάτοχος του διαθέτει στρογγυλή κάσα και οθόνη και συνδυάζει το Android Wear με δυνατότητες 4G LTE, για mobile data και κλήσεις. Χάρη σε αυτή την δυνατότητα, ο χρήστης εφόσον το επιθυμεί μπορεί να αφήσει το κινητό του στο… σπίτι.

 

Η συσκευή διαθέτει οθόνη 1,38 ιντσών τεχνολογίας P-OLED ανάλυσης 480 x 480 pixels και ενσωματώνει μπαταρία 570mAh. Σύμφωνα με την LG και χάρη στο Power Saving Mode,το LG Watch Urbane 2nd Edition διαθέτει αυτονομία μίας ημέρας.

 

Η εταιρεία δεν ανακοίνωσε ακόμα την τιμή του νέου της smartwatch, ωστόσο γνωρίζουμε ότι πρώτα θα κυκλοφορήσει στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής και στην Ν. Κορέα, και αργότερα σε άλλες αγορές.

 

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο σε μπερδεύουν οι φωτογραφίες. βλέπεις το ρολόϊ και νομίζεις πως είναι πραγματικά αναλογικό , και πας να το δεις από κοντά και καταλαβαίνεις αμέσως τη διαφορά και την "προσομοίωση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αφήσουμε στην άκρη τη φόρτιση μιας και δεν εχω παράπονο απ το gear 2(3-4 μερες αυτονομία).

 

Το πρόβλημα βρίσκεται στην χρησιμότητα των συγκεκριμενων συσκευών.

 

Πολυς χαμός για το τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούν να βγάλουν μερικά από αυτά τα ρολογάκια σε κοινά αναλογικά...

Κρίμα να τα βλέπεις μόνο σε ψηφιακά (που δεν πρόκειται να πάρω). Χαραμίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η συσκευή διαθέτει οθόνη 1,38 ιντσών τεχνολογίας P-OLED ανάλυσης 480 x 480 pixels

 

Ερώτηση: πως γίνεται στρογγυλή οθόνη να έχει τετράγωνες διαστάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο ενδιαφερον για μενα ειναι οτι δεν καταλαβαινεις οτι ειναι smartwatch το οποιο σημαινει οτι δεν θα φανεις σαν τεκ-καραγκιωζης και ψωνιο το οποιο ειναι το πρωτο πραγμα που σκεφτεται ο μεσος ανθρωπος οταν βλεπει καποιον με google glass ή smartwatch τυπου apple. 

Κανενας δε το αναφερε ποτε αλλα ειναι η αληθεια. φαινεσαι γελοιος αν εισαι σαν cyborg και επειδη εχω δει ατομα να φορανε smartwatch live ειναι απιστευτα κιτς και κακογουστο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο ενδιαφερον για μενα ειναι οτι δεν καταλαβαινεις οτι ειναι smartwatch το οποιο σημαινει οτι δεν θα φανεις σαν τεκ-καραγκιωζης και ψωνιο το οποιο ειναι το πρωτο πραγμα που σκεφτεται ο μεσος ανθρωπος οταν βλεπει καποιον με google glass ή smartwatch τυπου apple. 

Κανενας δε το αναφερε ποτε αλλα ειναι η αληθεια. φαινεσαι γελοιος αν εισαι σαν cyborg και επειδη εχω δει ατομα να φορανε smartwatch live ειναι απιστευτα κιτς και κακογουστο. 

Γενικά περί ορέξεως είναι το θέμα και γούστου... Διαφωνώ με το τεκ-καραγκιόζης πάντως.

 

Κι εμένα μου φαίνεται παράξενο όταν βλέπω άτομα με χίλια gadget πάνω τους τα οποία βέβαια υποσυνείδητα νιώθεις την ανάγκη να τα έχεις!!! :(

 

Το συγκεκριμένο της LG είναι ενδιαφέρον και φαίνεται λεπτό όμως είμαι σίγουρος ότι από κοντά θα μου φαίνεται θηρίο σαν ρολόι.. Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα ένα τέτοιο θα ήταν ΜΟΝΟ για χρήση ως κινητό με bluetooth ακουστικό, μου έχουν λείψει οι μινιατούρες κινητά του 2000!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: πως γίνεται στρογγυλή οθόνη να έχει τετράγωνες διαστάσεις?

 

Προφανώς είναι διαμέτρου d=480 που ισχύει όμως μόνο κάθετα και οριζόντια γιατί τα pixels είναι τετράγωνα οπότε σε οποιεσδήποτε μοίρες εκτός από κάθετα και οριζόντια αλλάζει ο αριθμός τους. Άρα είναι 480 κάθετα και 480 οριζόντια = 480 x 480...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ το smartphone μου ως, επί το πλείστον, τηλέφωνο, θα το έπαιρνα για να το αντικαταστήσω.

 

Ωραίο φαίνεται στο βίντεο, να δούμε από κοντά τι λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...