Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ερώτηση του τίτλου.

 

Εγω χθες μεθυσα, τρίτη φορά στη ζωή μου, και τα έκανα όλα λίμπα από τον εμετό. Πιστεύω/θέλω να ελπίζω οτι δε θα ξαναπιω - νομίζω δε μου προσφέρει τίποτα το αλκοολ.

 

Οι υπολοιποι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ερώτηση του τίτλου.

 

Εγω χθες μεθυσα, τρίτη φορά στη ζωή μου, και τα έκανα όλα λίμπα από τον εμετό. Πιστεύω/θέλω να ελπίζω οτι δε θα ξαναπιω - νομίζω δε μου προσφέρει τίποτα το αλκοολ.

 

Οι υπολοιποι?

 

HahaNice.gif

 

Και ναι.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσε φορες εχω μεθυσει (μετρημενες στα δαχτυλα) το εχω μετανιωσει γιατι ενιωθα χαλια μετα. αντε να κανω λιιιιιιιγο κεφαλι (1,5 ποτο δλδ για μενα μπορει και 1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεθύσει 2 φορές. Πάνε χρόνια και δεν σκοπεύω να το επαναλάβω.

Η μία φορά περιλάμβανε θυμάμαι πολλά πολλάαα δάκρυα και συναισθήματα ντροπής και θυμού. Δεν ξέρασα.

Η δεύτερη φορά περιλάμβανε χορό και τραγούδι 'Πίνω και μεθώ' αγκαλιά με Ούγγρους κάπου στο Έγκερ. Πάλι δεν μπορούσα να ξεράσω.

Και τις 2 φορές θυμάμαι το κεφάλι να γυρίζει για ώρες αλλά με το που έπεσα στο κρεβάτι κοιμήθηκα σαν πουλάκι και ξύπνησα χωρίς hangover.

 

Το μεθύσι δεν προσφέρει τίποτα απολύτως. Μεγάλη μαλακία λέμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσου

 

όταν τύχει και βγούμε για να πιούμε , θα γίνει σε ελεγχόμενο περιβάλλον προς αποφυγή ρεζιλέματος, σε ενάντια περίπτωση άμα τύχει και ξεφύγω, το καταλαβαίνω και φρενάρω. Μετά ξανασυνεχίζω και πάει λέγοντας , απλά για να μη γίνει το κακό .


Αμέτρητες φορές. "Ποτέ ξανά" έχω πει όταν μέθυσα με ούζο και με μπύρα, όλες οι υπόλοιπες totally worth it.

 

Η μπύρα ( λιντλόμπυρα ή τίποτα παρεμφερές, πχ Άμστελ ) κάνει "ωραίο" κοκτέηλ με τσίπουρο άνευ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης 3 φορες.Τις 2 την επεφτα σε ο,τι θηλυκο κινουνταν (και ειχα και επιτυχιες).

Την 3η ημουν με φιλους και καναμε ενα beach bar π@@@α...

 

Το χειροτερο μεθυσι (και χανγκοβερ) το εκανα με αναμειξη τεκιλας-κρασιου και μπυρας, αλλα η τεκιλα ηταν αυτο που σιχαθηκα και δε θα το ξαναβαλω στο στομα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που κανείς το βλέπει ως "μεθάω" τότε δεν αξίζει. Συνήθως, σε αυτή τη φάση βλέπει κανείς άτομα να αρχίζουν να μιλάνε για οτιδήποτε δικό τους χωρίς καμία ουσία, να λένε βλακείες, να τσακώνονται, να κλαίνε κτλ.

 

Η κατάληξη, συνήθως, είναι εμετός το ίδιο βράδυ και την επόμενη μέρα ο αισχρός πονοκέφαλος του hangover. 

 

 

Από την άλλη, είναι και το μερακλίδικο πιόμα. Όπου, και πάντα σε σωστή κατάσταση αναλόγως το ποτό, πίνεις σχεδόν αργά, σταθερά και καταλήγεις να περνάς ωραία τυλιγμένος σε ένα αιθέριο πέπλο. 

 

Όταν δε η παραπάνω μερακλίδικη κατάσταση συνδυάζεται με όργανα, π.χ. μπουζούκι (ΜΟΝΟ 3χορδο) ή σαξόφωνο ή σάζι ή καβάλι/νέι ή ούτι ή κρητική λύρα ή κρητικό λαούτο, τότε η κατάσταση γίνεται διονυσιακή και όντως μπορείς να ζήσεις φοβερές εμπειρίες. Ή, η παραπάνω κατάσταση μπορεί να συνδυαστεί με ωραίες φιλοσοφικές αναζητήσεις, κυρίως όταν παίζει καλή (προτιμότερα home brewed) μπύρα ή/και ουίσκι. 

 

Αλλιώς δεν έχει νόημα....ούτε neuman. 

 

Y.Γ. Και ναι, τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν πολλές. Αρκεί κανείς να ασχολείται... Οπότε, μπορώ να πω πως και εγώ έχω έρθει σε κατάσταση μέθης (όχι όμως "έχω μεθύσει") αρκετέεεεεεες φορές. 

 

Υ.Γ. 2 Τα δύο πιο ωραία πιόματα ever ήταν ένα με βορειο-ελλαδίτικη γκάιντα σε ένα κουτούκι, κάπου σε ξεχασμένα μέρη σε ένα νησί και ένα άλλο με μπουζούκι τρίχορδο, βαρέλια σε τοίχους, σε ένα "σπίτι" για παραγωγή κρασιού (κάπου σε κάτι κρητικά χωριά) όπου καταλήξαμε να περνάμε ένας - ένας κάτω από την κάνουλα και να πίνουμε κρασί... αφού είχαμε πιει τον άμπακο (καζανέματα από το πρωί) από ρακί και 1 μπουκάλι ουίσκι. Ούτε πονοκέφαλος την άλλη μέρα, ούτε εμετούς, ούτε τίποτα. Α! Στο τελευταίο, και πριν τα ρεμπέτικα live, χορεύαμε όλοι ξυπόλυτοι κάτι old school blues του '40 - '50. Μέσος όρος ηλικιών 37. STD ηλικιών πάνω από 12 χρόνια. Πριν από 10+ χρόνια. 7 άτομα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...