Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα τελευταια 6-7 χρονια καμια 20αρια φορες γιατι το εχω κοψει το ποτο(αραια και που δηλαδη) αλλα παλαιοτερα και για καμια 12ετια απο τις 365 μερες του χρονου τις 65 ημουνα νηφαλιος(ισως και λιγοτερες).

 

Αφου δεν πεθανα τοτε ολα καλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέτρητες φορές. "Ποτέ ξανά" έχω πει όταν μέθυσα με ούζο και με μπύρα, όλες οι υπόλοιπες totally worth it.

η χειρότερη εμπειρια της ζωης μου !

καπου στα 16-17 , εκει στην ηλικία της  μαγκιάς -κλανιάς  κερδίσαμε στο λουναπαρκ ενα καραφάκι ουζο αυτο που δίνανε στους κρίκους αν θυμάται κανεις ! μου λεει ενας παπάρας απο την παρεα 'στοίχημα οτι δεν το πινεις μονορουφι' , εγω σαν μεγαλύτερος παπάρας βαζω το στοίχημα  και κατεβάζω ολο το καραφάκι κατω με την μια ,  μονορούφι , ενιωθα να καιγεται ο λαιμός μου αλλα δεν σταματουσα !

η συνεχεια ? πραγματικός εφιάλτης οι επόμενες ώρες  .. αφου δεν πέθανα εκείνη την νύχτα ειμαι πολυ τυχερος ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο μεθυσι (και χανγκοβερ) το εκανα με αναμειξη τεκιλας-κρασιου και μπυρας, αλλα η τεκιλα ηταν αυτο που σιχαθηκα και δε θα το ξαναβαλω στο στομα μου.

 

Πως άντεξες και ανακάτεψες όλα αυτά; Τι χρώμα έχει το προϊόν που θα προκύψει αν αναμείξεις κρασί με μπύρα και τεκίλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως άντεξες και ανακάτεψες όλα αυτά; Τι χρώμα έχει το προϊόν που θα προκύψει αν αναμείξεις κρασί με μπύρα και τεκίλα;

Νομίζω εννοεί στη διάρκεια της νύχτας, όχι όλα μαζί στο ποτήρι!

η χειρότερη εμπειρια της ζωης μου !

καπου στα 16-17 , εκει στην ηλικία της  μαγκιάς -κλανιάς  κερδίσαμε στο λουναπαρκ ενα καραφάκι ουζο αυτο που δίνανε στους κρίκους αν θυμάται κανεις ! μου λεει ενας παπάρας απο την παρεα 'στοίχημα οτι δεν το πινεις μονορουφι' , εγω σαν μεγαλύτερος παπάρας βαζω το στοίχημα  και κατεβάζω ολο το καραφάκι κατω με την μια ,  μονορούφι , ενιωθα να καιγεται ο λαιμός μου αλλα δεν σταματουσα !

η συνεχεια ? πραγματικός εφιάλτης οι επόμενες ώρες  .. αφου δεν πέθανα εκείνη την νύχτα ειμαι πολυ τυχερος ..

Πως μπόρεσες και το ήπιες ρε συ;! Πρέπει να τον είχες σε μεγάλη υπόληψη και ήθελες να του κάνεις εντύπωση ε; :) Το μόνο ποτό που δεν πίνω κι εγώ είναι το ούζο ή οτιδήποτε με γλυκάνισο (σαμπούκα πχ). Αν κι έχω μεθύσει με διάφορα ποτά μόνο τη σαμπούκα (και το ούζο) δεν μπορώ ούτε να μυρίσω χρόνια μετά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούζο τσίπουρο και μπύρα

 

Εφηβεία, πρώτο μεθύσι ever. Και τελευταίο (πραγματικό, τα ελάχιστα άλλα που ακολούθησαν έως σήμερα, λαμβάνονται Vanilla καταστάσεις =ουσιαστικά, απλά πολύ ζαλάδα+στομαχι κομμάτια...αλλά εκείνο το πράμα μου παρέλυσε τα πόδια κυ-ριο-λε-κτι-κά). Το περίεργο ειναι ότι ακόμη και σε εκείνο, διαύγεια πνεύματος + μνήμη την επόμενη μέρα, αλώβητη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παλια ναι, πλεον οχι.

 

Το χειρότερο το ειχα κανει με βοτκα. Το αμέσως επομενο με τσιπουρο, τεκιλα και μπυρες σε ενα σπίτι. Θυμαμαι να μπαινω σε ταξί και μετα να βρισκομαι στο κρεβατι μου, εχω δηλ ενα κενό μνημης 15 λεπτων τουλάχιστον.

Αλλα κατατα συνεχίζω να εχω την τεκιλα ως αγαπημένο ποτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρελθόν πολλές φορές, μέχρι νοσοκομείου. 

 

Τώρα δεν πίνω αλκοόλ σχεδόν ποτέ. Τις πολύ σπάνιες φορές που θα πέσει "μέθη" θα είναι στο χαλαρό με 6-7 ποτήρια κρασί, ήρεμα πράματα, αλλά κανονικό μεθύσι δεν νομίζω να ξαναρίξω. 

 

μόνο 3-4 φορές το μετάνιωσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του γαμώ τα ράμματα.

Αλλά δεν είμαι 12χρονο ξέρω τα όρια μου. 

 

Αν δεν μεγαλώσεις με χωριάτικο τσίπουρο τέτοιες @@ απορίες έχεις μετά σε φόρα. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ πίνω και νομίζω ότι όταν μεθάς γίνεσαι και βάρος στους άλλους που πρέπει κάτι να κάνουν, να σε πάνε σπίτι σου κτλ.

Το θέμα είναι να μεθάνε όλοι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...