Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εγώ πίνω και νομίζω ότι όταν μεθάς γίνεσαι και βάρος στους άλλους που πρέπει κάτι να κάνουν, να σε πάνε σπίτι σου κτλ.

 

Με το πέρασμα του χρόνου αποκτάς εμπειρία και πας μόνος σου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πινουν να μαθαμε αλλα.μην νομιζουν οτι το μαγαζι ειναι του μπαμπα τους. Να μην μου γαμησει την δικια μου νυχτα κανενας πιτσιρικας που προσπαθει να το παιξει μαγκας σε ολλη την παρεα, σπαει, πεταει νερο ή ριχνειβτα ποτα τον αλλον.

 

Μονο παρασκευη σαββατο πινω ενα ποτο. Το κραταω ωρες.

 

Διαλεγω να το πινω σκετο, με δυο παγακια, να καταλαβαινω αρωματα, ενα μονο ποτο την φορα.

 

Παλια επινα πολυ ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά ναι σε βαθμό σχεδόν αναισθησίας πραμα το οποίο από μια ηλικία κ μετά έχει εμφανείς συνέπειες οπότε τώρα πια με τίποτα. Μου αρέσει όταν πίνω ( σπανια) να το τραβάω ως ένα ανώτατο όριο που έχω κάνει "κεφαλι" και περνάω γαματα κ να μην παρασύρομαι να περάσω αυτή τη γραμμή, ακόμα κι όταν οι άλλοι στην παρέα μου διασυρονται.(αθλος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως άντεξες και ανακάτεψες όλα αυτά; Τι χρώμα έχει το προϊόν που θα προκύψει αν αναμείξεις κρασί με μπύρα και τεκίλα;

 

Νομίζω εννοεί στη διάρκεια της νύχτας, όχι όλα μαζί στο ποτήρι!

 

Ο,τι ειπε ο zio :P

Εχω ανακατεψει και περισσοτερα στο στομαχι μου αλλα αυτο με την τεκιλα με πειραξε πιο πολυ απολα, μαλλον δε μου καθισε καθολου η γευση διοτι η μονη φορα που ειχα δοκιμασει τεκιλα ηταν 1-2 σφηνακια κ αυτη παιζει να ηταν κιτρινη ενω η αλλη δεν ηταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι λετε οτι δε μεθατε, η δεν εχετε καλη παρεα , η παραμεγαλωσατε :P

 

Μάγκα μου για να έχεις φθάσει στον πάτο του πλανήτη μάλον το 99% αυτών που πιστεύεις είναι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά έχω μεθύσει πραγματικά (εμετοί και τέτοια ωραία). Έχω να μεθύσω από τότε. Άθλια εμπειρία και δεν την ξαναπερνώ. Ένα ποτήρι ουίσκι που και που καλό είναι. Παραπάνω με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά μόνο μέθυσα μέχρι εμετού με κάτι βότκες. Από εκεί και πέρα πίνω μέχρι απλά να ζαλιστώ και να έχει την φάση του. Δεν θέλω να επαναληφθεί ποτέ ξανά τέτοιου είδους εμπειρία. Με πηγαίναν σηκωτό στο μπάνιο να ξεράσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ παλια μονο, πανω απο 15 χρονια πριν.

 

Την πρωτη φορα με southern comfort, παλευα να μην κανω εμετο. Με γυρισαν σπιτι, με τα χιλια ζορια καταφερα να ξεκλειδωσω και να μπω μεσα.

Νομιζα οτι γλυτωσα τον εμετο και επεσα για υπνο και μετα απο λιγη ωρα ξυπνησα και αρχισα να ξερναω πανω στο κρεβατι. Ευτυχως κοιμαμαι συνηθως μπρουμιτα και δεν πνιγηκα.

Απο τοτε οταν μυριζω southern comfort μου ερχεται αναγουλα.

 

Την αλλη φορα ηταν καλοκαιρι σε club, ειχα πιει τα κερατα μου σε βοτκα, παραπατουσα και επεφτα σε ασχετο κοσμο. Απ'οτι μου ειπανε παραλιγο να γινει παρεξηγηση αλλα εγω δε θυμαμαι τιποτα. Παντως εμετο δεν εκανα.

 

Πλεον δεν πινω. Μονο μπυρα αν τυχει και συνηθως ενα ποτηρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ψυχολογικά είσαι κομπλέ το μεθύσι γαμάει και δέρνει. Αν πάλι όχι, σε καταστρέφει.

 

Έχω κάνει καλά μεθύσια πρώτο έτος, σε κάθε έξοδο και ξερατά φάση. Το χειρότερο αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν που ενώ είχα ξεράσει πρωτού πέσω για ύπνο, μετά ξέρασα και στον ύπνο μου. Πέρα από τα άλλα και επικύνδυνο δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορες, youngster τοτε......

 

Η μια κατεληξε στο PD και ή αλλη σε παραλιγο wedding..... :shock:

 

Eκτοτε, κανα cocktailακι και πολυ μου ειναι..... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που αναφερεστε σε μονοψήφιο αριθμό θεωρείτε ότι η μέθη συμβαίνει μόνο όταν γίνεσαι κωλοτρυπίδι?

 

Έχω μεθύσει πολλές φορές,60-40 υπερ των καλών μεθυσιών.Προσπαθω να το ελαττωσω γιατί έχω μεγάλα σε διάρκεια κενά μνήμης (~1 ωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεθύσει αρκετές φορές (κάθε φορά προφανώς έλεγα ότι είναι η τελευταία), πολλές σε επίπεδο να ξερνάω και την επόμενη μέρα. Ευτυχώς έχω καιρό να γίνω τόσο χάλια, μερικές όμως είχαν άπειρο γέλιο. Παρόλα αυτά, έχω καταλήξει ότι δε μ' αρέσει το αλκοόλ και ότι προτιμάω πολλούς άλλους τρόπους διασκέδασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...