Προς το περιεχόμενο

Αγορα κοφτερου σουγια


parlapipas25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,ψαχνω σουγια να κοβει σαν ξυραφι για καθαρισμο και κοψιμο φρουτων.

Ψαχνω μονο σουγια,δηλαδη να ανοιγοκλεινει η λεπιδα κι οχι μαχαιρι.

Αν εχει κανεις καμια ιδεα,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτεροι vfm σουγιαδες, ειναι οι opinel. μην ξεχνας οτι ολα τα μαχαιρια θελουν ακονισμα μια στο τοσο...

 

καλο θα ηταν να παρεις και ενα καλο σετακι για ακονισμα-και δεν εννοω αυτα των πολυκαταστηματων- ειναι λιγο ακριβα αυτα τα σετ, αλλα με 20 ευρω βρισκεις αρκετες επιλογες για οικιακη χρηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Opinel carbon steel, αλλά θα πρέπει να τον προσέχεις ιδιαίτερα γιατί το ανθρακούχο ατσάλι σκουριάζει ευκολότερα.

Διαφορετικά μπορείς να πάρεις κάποια έκδοση με stainless steel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Budget; Υπάρχουν άπειροι σουγιαδες να σου προτείνουμε, ειδικά από εξωτερικό μπορείς να βρεις σουγιαδες με εξαιρετικά ατσάλια σε χαμηλές τιμές(εδώ για κάποιο λόγο οι τιμές γίνονται χ5...).

 

Προσοχή όμως με τα..φρούτα, γιατί αν σου κάνουν κανένα έλεγχο αντε να αποδείξεις ότι τον θες για ξεφλουδισμα.

Για τροχισμα αγορασε ένα μασάτι.

 

Η καλύτερη λύση πάντως είναι ένας ελβετικός με αρκετά εργαλεία πάνω, που θα κάνει όλες τις δουλειές και θα μπορείς να δικαιολογήσεις τη χρήση του σε περίπτωση ελέγχου.

Εγώ έχω έναν victorinox spartan στα κλειδιά μου και μου έχει λύσει τα χέρια άπειρες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Απο οτι διαβαζω οι carbon ειναι πιο κοφτεροι και κρατανε πιο πολυ την κοψη αλλα σκουριαζουν σε σχεση με τους inox.

Δεν εχω προβλημα να παρω κι απο εξωτερικο αρκει να γινεται τωρα με τα caoutal controls.

Παντως και οι opinel που ειδα ειναι ωραιοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...