Προς το περιεχόμενο

[App on-line αγορών] Getone: όλα @ 9,99 $ => υπάρχουν πραγματικές ευκαιρίες!


kwgwkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα περισσότερα απ' αυτά που φαίνονται προσφορά π.χ. Xiaomi Power Bank (10000 mAh) προσθέτει στα 9,99 άλλα 2-3 USD μεταφορικά και η προσφορά εξαφανίστηκε.

 

Η ασημένια Xiaomi Power Bank (10000 mAh) στο Banggood στα USD 11.89.

 

Επιπλέον, πράγματι και εμένα δε μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη τα αγγλικά στις περιγραφές των προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι δεν καταλαβαίνεις; :lol:

 

 

 

Λέω ότι ως seller εμφανίζεται "Xiaomi Store", άρα (& σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις) ό,τι πουλάει είναι 100% original.

 

 

Πολύ ευκολοπιστος είσαι μακάρι να ειναι έτσι.

 

yilliy το power bank όντως δεν είναι προσφορά αλλά το bluetooth δεν το βρήκα κάτω από 16 ευρώ .

ίσως να πάει στα 15 κατι με κάνα κουπόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευκολοπιστος είσαι μακάρι να ειναι έτσι.

 

Δεν νομίζω πως είμαι, καθότι συνηθίζω να το ψάχνω πριν αγοράσω κάτι & πολύ σπάνια τζογάρω.

Έχεις μάθει/διαβάσει κάτι αρνητικό για το Getone;

Έψαξα, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Anyway, αυτό που ήθελα (Xiaomi πολύμπριζο) πρόλαβα & το παρήγγειλα στη χαμηλότερη τιμή απ' αυτή που παίζει σ' όλα τα γνωστά κινεζομάγαζα (Μ.Ο.~15-16$ με χαμηλότερες τιμές 11,29$ @ bg - 11,39$ @ gb) & πήρα μέσα σε 1-2 μέρες & tracking nr. Θα ενημερώσω αν θα έρθει κι αν είναι original. Αν έρθει/είναι, σίγουρα θα τους ξανατιμήσω με μαγαλύτερες παραγγελίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ να χτυπήσω το πολύμπριζο. Βέβαια επειδή βαριέμαι να μπω σε διαδικασία πιθανού dispute κλπ, θα περιμένω πρώτα εντυπώσεις από τις παραλαβές σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ να χτυπήσω το πολύμπριζο. Βέβαια επειδή βαριέμαι να μπω σε διαδικασία πιθανού dispute κλπ, θα περιμένω πρώτα εντυπώσεις από τις παραλαβές σας.

 

ΧΑ-ΧΑ! Ωραίος!  :P

 

Να ενημερώσω για κάτι ακόμη που μου φαίνεται ευκαιρία:

  • [Earphones] Aukey Sport Bluetooth Headphones @ $9,99 με τα μεταφορικά (link από το site της Aukey)

Στο spoiler screenshots από το Getone.

 

 

post-349023-0-04475000-1445774957_thumb.jpg

 

post-349023-0-40225900-1445774984_thumb.jpg

 

 

 

Φαίνεται να έχει καλές κριτικές στο Amazon, η δε χαμηλότερη τιμή που το βρίσκω εκεί (χωρίς μεταφορικά) είναι:

Στο spoiler ένα από τα πολλά unboxing-video/review που υπάρχουν.

 

 

 

Γενικά αυτή η Aukey φαίνεται να έχει ποιοτικά προϊόντα, με μεγάλη γκάμα-εξειδίκευση στους γρήγορους φορτιστές usb (υπάρχουν πολλοί της Aukey στο Getone).

 

Ξεκαθαρίζω πως δεν τη γνωρίζω σαν εταιρεία. Αν & ήμουν βέβαιος ότι σ' αυτές τις τιμές τα προϊόντα της πρέπει να είναι φτιαγμένα στην Κίνα, επειδή έβλεπα πολλούς πωλητές από Ιαπωνία(!) στο ebay, έψαξα λίγο να βρω από πού βαστάει η σκούφια της. Όπως είδα σε διάφορα site (π.χ. στο hktdc, στο globalsources & στο linkedin) λένε ότι ξεκίνησαν το 2005 από τη Γερμανία & στη συνέχεια (2010) μεταφέρθηκαν στην Κίνα. Όσο & σε πολλούς να μην (μας) αρέσει ν' ακούμε/διαβάζουμε/αγοράζουμε για/από DE, η "καταγωγή" προϊόντων από εκεί τους δίνει κάποια αίσθηση ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κατέστρεψες έψαχνα κάτι τέτοιο.

ψήνομαι να τα πάρω θα ρηξω μια ματια στα reviews στο amazon

 

Όλοι έχουμε αλληλοκαταστραφεί εδώ μέσα!  :lol:

Θα πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου όταν το πάρω, αλλά -προφανώς- μετά από κάνα μήνα.

 

Εχουμε επιβεβαιώσει ότι το πολυμπριζο κανει για ελληνικες/ευρωπαικες πρίζες;

Δεν βλέπω να λεει κάτι, US standard είδα μονο.

 

Όπως & με τους φορτιστές των κινητών που παίρνουμε από τα κινεζομάγαζα, προφανώς θα πρέπει να βάλουμε EU plug adaptor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως & με τους φορτιστές των κινητών που παίρνουμε από τα κινεζομάγαζα, προφανώς θα πρέπει να βάλουμε EU plug adaptor.

 

Τα πιο γνωστά κινεζομάγαζα εχουν επιλογή για plug type η σου λένε οτι στέλνουν ανάλογα με την χώρα αποστολής. Εδω δεν ειδα κατι.

Αν θελει και adaptor...  cold 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο γνωστά κινεζομάγαζα εχουν επιλογή για plug type η σου λένε οτι στέλνουν ανάλογα με την χώρα αποστολής. Εδω δεν ειδα κατι.

Αν θελει και adaptor...  cold 

 

Ούτε εγώ είδα, αλλά ούτε τους ρώτησα, ούτε τους είπα να βάλουν, καθότι έχω κάμποσους περίσσευμα από άλλες συσκευές.

 

Η σκέψη μου ήταν να έχω μόνιμα αυτό στην πρίζα μ' έναν adaptor & να φορτίζω εκεί όλες τις συσκευές (κινητά, powerbank κλπ). Τους υπόλοιπους adaptors θα τους βάλω κάπου καβάτζα για να τους παίρνουμε μόνο σε ταξίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σκέφτομαι και εγώ να χτυπήσω το πολύμπριζο. Βέβαια επειδή βαριέμαι να μπω σε διαδικασία πιθανού dispute κλπ, θα περιμένω πρώτα εντυπώσεις από τις παραλαβές σας.

 

ΧΑ-ΧΑ! Ωραίος!  :P

 

Να ενημερώσω για κάτι ακόμη που μου φαίνεται ευκαιρία:

  • [Earphones] Aukey Sport Bluetooth Headphones @ $9,99 με τα μεταφορικά (link από το site της Aukey)
Στο spoiler screenshots από το Getone.

* SPOILER *

 

Φαίνεται να έχει καλές κριτικές στο Amazon, η δε χαμηλότερη τιμή που το βρίσκω εκεί (χωρίς μεταφορικά) είναι:

Στο spoiler ένα από τα πολλά unboxing-video/review που υπάρχουν.

* SPOILER *

 

Γενικά αυτή η Aukey φαίνεται να έχει ποιοτικά προϊόντα, με μεγάλη γκάμα-εξειδίκευση στους γρήγορους φορτιστές usb (υπάρχουν πολλοί της Aukey στο Getone).

 

Ξεκαθαρίζω πως δεν τη γνωρίζω σαν εταιρεία. Αν & ήμουν βέβαιος ότι σ' αυτές τις τιμές τα προϊόντα της πρέπει να είναι φτιαγμένα στην Κίνα, επειδή έβλεπα πολλούς πωλητές από Ιαπωνία(!) στο ebay, έψαξα λίγο να βρω από πού βαστάει η σκούφια της. Όπως είδα σε διάφορα site (π.χ. στο hktdc, στο globalsources & στο linkedin) λένε ότι ξεκίνησαν το 2005 από τη Γερμανία & στη συνέχεια (2010) μεταφέρθηκαν στην Κίνα. Όσο & σε πολλούς να μην (μας) αρέσει ν' ακούμε/διαβάζουμε/αγοράζουμε για/από DE, η "καταγωγή" προϊόντων από εκεί τους δίνει κάποια αίσθηση ποιότητας.

Σ'εμένα γιατί βγάζει 1.99$ μεταφορικά; edit: το βρήκα χωρίς μεταφορικά.Πληρωμή με πειραιώς χρεωστική δεν γίνεται δεκτή.Να πιστώσω χρήματα στο paypal balance;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εμένα γιατί βγάζει 1.99$ μεταφορικά; edit: το βρήκα χωρίς μεταφορικά.Πληρωμή με πειραιώς χρεωστική δεν γίνεται δεκτή.Να πιστώσω χρήματα στο paypal balance;

 

Αν δεν επιτρέπει πιστωτική, η προφανής λύση είναι να φορτώσεις το PP balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα αύτό στα 9,99 (Aukey PA-T2 42W 3-Port USB Desktop Charging Station with Qualcomm Quick Charge 2.0 Technology - λευκό με ευρωπαικό plug)

http://www.aukey.com/product/pa-t2-qualcomm-quick-charge-wall-charger

Πήρα tracking και πληρωμή με paypal χώρις balance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η παραγγελια που εριξα την 20/10 μου γραφουν οτι θα την επεξεργαστουν 5/11-15/11

 

παιρνουν ναρκωτικα???

 

ps ο κοινος ανταπτορας στο πολυπριζο  δεν νομιζω οτι θα βοηθησει... το πολυπριζο  εχει παροχη ρευματος απο au/ch plug και οχι us plug που αγοραζουμε συνηθως... δεν ειναι παραλληλα τα σιδερακια της επαφης ειναι διαγωνια και επιπλεον εχει και γειωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...