Προς το περιεχόμενο

Νέα adsl σύνδεση χωρίς σταθερό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.

Σε καινούργιο σπίτι, υπάρχει τρόπος-παροχος να βάλω ίντερνετ χωρίς σταθερό; Δεν χρησιμοποιω ποτέ το τηλέφωνο και ούτε πρόκειται, με ενδιαφέρει μόνο να έχω ιντερνετ.σε τι τιμές παίζουν αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τουλαχιστον πριν 2 χρονια που το εψαχνα εγω ,δεν γινεται . ΠΡεπει να υπαρχει τηλεφωνικο νουμερο. Απλως να μη παρεις καποιο πακετο με λεπτα ομιλιας κλπ . Αν εχει αλλαξει κατι, δεν γνωρίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σταθερή γραμμή και xDSL σύνδεση δεν έχει αλλάξει κάτι και ούτε πρόκειται τουλάχιστον στα επόμενα 5 χρόνια.

 

Σε κάποιες λίγες περιοχές (Kαλαμαριά, Μεταμόρφωση, Ιωάννινα κλπ) υπάρχουν πάροχοι που δίνουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, μέσω οπτικής ίνας ή ασύρματα, οπότε δεν είναι απαραίτητη η τηλεφωνική γραμμή.

 

Από εκεί και μετά υπάρχει η δορυφορική και η κινητή πρόσβαση, που επίσης δεν είναι απαραίτητη τηλεφωνική σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στην Cyta παρέχεται μόνο Internet.

Αυτό που δίνει στο 1Play είναι το αντίστοιχο πακέτο που έχουν όλοι, δηλαδή χωρίς κάποιον προπληρωμένο χρόνο ομιλίας, αλλά κάθε κλήση χρεώνεται επιπλέον.

 

Με απλά λόγια χωρίς ενεργή τηλεφωνική γραμμή, Internet δεν παρέχεται στη χώρα μας, σε σταθερή γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αν δεν βαλω πακετο με προπληρωμενο χρονο ομιλιας, ποσα περιπου πληρωνω?

Για Γερακα ποια να κοιταξω? Μεχρι τωρα ειχα forthnet και wind αλλα στην αλλη ακρη της Αθηνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Vodafone Home έχει το Adsl Plus στα 17€ και +3€ έκπτωση για συνδρομητές κινητής

H cyta έχει το 1play στα 19€

H ForthNet έχει το ADSL 24 στα 17,90 χωρίς πληρωμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι όμως παίρνεις τηλεφωνικο αριθμό με κλήσεις με χρέωση γιατί άμα πάρεις στη εταιρία κάτω πως θα δουν τη καρτέλα σου αν θες να τι πας π.χ από vodafone σε cyta πως θα τι αλλάξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλο τον κόσμο ελάχιστοι είναι οι πάροχοι που δίνουν naked DSL χωρίς καθόλου τηλεφωνία. Οι περισσότεροι δίνουν μαζί voip. Η μεγάλη πλειοψηφία των συνδέσεων είναι PSTN (ή ISDN)+ DSL, όπως κι εδώ.

 

Στις συνδέσεις με οπτική ίνα ή καλωδιακή σύνδεση υπάρχει διαφορετική πρακτική, όπως και εδώ στις ελάχιστες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ουσιαστικά απ' τη στιγμή που σου δίνουν "γραμμή", ποιά θα ήταν η διαφορά με το να μη σου δώσουν σταθερό; Η έλλειψη εκχώρησης αριθμού; Δεν θεωρώ ότι θα υπήρχε κάποια σημαντική διαφοροποίηση στο μηνιαίο πάγιο. Στην τελική δε βάζεις καθόλου συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ουσιαστικά απ' τη στιγμή που σου δίνουν "γραμμή", ποιά θα ήταν η διαφορά με το να μη σου δώσουν σταθερό; Η έλλειψη εκχώρησης αριθμού; Δεν θεωρώ ότι θα υπήρχε κάποια σημαντική διαφοροποίηση στο μηνιαίο πάγιο. Στην τελική δε βάζεις καθόλου συσκευή.

 

Η διαφορά είναι ότι δεν δεσμεύουν θύρα στην POTS κάρτα.

 

Εγώ το έχω ξηλώσει το σταθερό... με καλύπτει το κινητό για κλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι ότι δεν δεσμεύουν θύρα στην POTS κάρτα.

 

Εγώ το έχω ξηλώσει το σταθερό... με καλύπτει το κινητό για κλήσεις.

Δεν εννοούσα από πλευράς παρόχου...από πλευράς του χρήστη εννοούσα (ότι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα η διαδικασία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...