Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, έχω ένα λογαριασμό στην εθνική άρα θα το κάνουν αυτοί το έμβασμα μέσα από τα ταμεία της Εθνικής; 

 

Απλά έχει υπόψιν ότι κοστίζει αρκετά η προμήθεια αν το κάνεις από το ταμείο της τράπεζας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα insomniacs και χρόνια πολλά σε όλους!

Στις 24/12 έστειλα 15€ απο winbank πειραιώς στη revolut βάζωντας και τον κωδικό MSE.Σήμερα 30/12 μπήκαν τα 15€ αλλά όχι οι 5£ απο το μπόνους.Τους έγραψα στο support και απο εκεί μου ζήτησαν να στείλω mail στο [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script> όπως και έκανα.

Μου απάντησαν με αυτό:

 

Dear Yiannis ........

 

Thank you for contacting Revolut!

 

This email is confirmation that we have received your request and the Revolut team will be working to get back to you with an answer as soon as possible.

 

If you wish to discuss or query any information that is specific to your account we would need to confirm the following for security reasons:

 

1) Your full name

2) Your phone number

3) Your address

4)  The date, amount and merchant name of a transaction

Please send these details as a reply to this email. 

 

 

We make every effort to get back to you as quickly as possible, usually within 24 hours.

 

 

Your ticket ID is .......

 

Thank you for your patience,

The Revolut Team

 

Σαν ημερομηνία βάζω την ημερομηνία εκτέλεσης(24/12) ή το value date(28/12) που αναφέρεται στις λεπτομέρειες εμβάσματος στο winbank?

Τέλος το merchant name of a transaction ποιό είναι?

 

Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!

Τελικά μου απάντησαν:

 

Hi Yiannis,

 

You need to deposit 10£ in order to get the MSE promo code. Due to the reward being in GBP, our system needs the top up to be in pounds.

 

Kind regards,

 

Luis

Revolut

 

 

Sorry βρε παιδιά αλλά όσοι πήρατε το bonus είχατε κάνει κατάθεση σε λίρες?

Επεξ/σία από yiannis013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά η LeuPay και Revolut (αν και επισφαλείς, είπαμε όχι πολλά χρήματα) κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους για αγορές μέσω διαδικτύου (λόγω cc) αλλά και σαν φυσικές κάρτες για ταξίδια στο εξωτερικό όπου χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε άλλο νομισμα εκτός ευρώ. Μόλις επέστρεψα απο ενα τέτοιο σύντομο ταξιδάκι 4 ημερών στην Τσεχία και σας ενημερώνω οτι απλά και οι δυο κάρτες με έσωσαν απο τον πονοκέφαλο της μετατροπής συναλλάγματος.  Σε ποσοστό  95% όλα τα ανταλλακτηρια συναλλάγματος στην Πράγα σε κλέβουν στην ισοτιμία, ή στην προμήθεια της μετατροπής.  Εγω τράβηξα μόνο απο τραπεζικά ΑΤΜ , Bankomat λεγονται εκει (γιατί υπάρχουν και πειραγμένα μαιμού σε καταστήματα και ανταλλακτήρια) και πλήρωσα και σε κάποια καταστήματα (duty free πράγας)με τις δυο κάρτες.  Προμήθεια μετατροπής μηδέν και την καλύτερη ισοτιμία !!! Ενδεικτικά η επίσημη είναι 1 ευρώ --> 27 CZK περίπου και μου έκαναν μετατροπή τα ΑΤΜ και τα PΟS με 1 προς 26,7 / 26,8 / 27 !!  Στα ανταλλακτήρια αν έπαιρνες ισοτιμία 1 προς 25 "πανηγύριζες" συν το κλέψιμο σε κάποια στην προμήθεια μετατροπής.  Αν λοιπόν σκοπεύετε να πάτε ταξιδάκι εξωτερικό (ιδίως σε χώρες δίχως ευρώ) φορτίστε τες με ενα αρχικό πόσο και ξενοιάστε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τρώει το paypal. Μπες εδώ και άλλαξε την επιλογή στην μετατροπή συναλλάγματος, να γίνετε από την κάρτα σου (επιλέγεις την κάρτα που θες και check στο δεύτερο)

MyPayPal-> Profile-> My money-> (my preapproved payments) update-> set available funding sources

 

αυτο ισχύει αν πληρωνεις με paypal balance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μέχρι στιγμής η εμπειρία μου με την Revolut είναι φανταστική. Περνάει παντού όπου την δοκίμασα (eBay, Amazon, Aliexpress).

 

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα. Για όσους είχαν απορία σχετικά με ανάληψη από ΑΤΜ έχω να πω κάντε άφοβα την ανάληψη δεν υπάρχει καμιά εξτρά χρέωση (τουλάχιστον από το ΑΤΜ της Πειραιώς που δοκίμασα εγώ) αρκεί να το κάνετε σωστά. Παρακάτω ακολουθούν τα βήματα.

 

Βημα 1: Βάζουμε το PIN

 

 

 

Βημα 2: Επιλέγουμε αν θέλουμε την απόδειξη

 

 

 

Βημα 3: Ανάληψη

 

 

 

Βημα 4: Ταμιευτηρίου

 

 

 

Βημα 5: Άλλο ποσό ή το ποσό από την λίστα

 

 

 

Βημα 6: πχ 20€ και ανάληψη

 

 

 

Βημα 7: Ανάληψη ΧΩΡΙΣ μετατροπή

 

 

 

Βημα 8: και πάλι χωρίς μετατροπή

 

 

 

Βημα 9: Ειδοποίηση απο Revolut

 

 

 

Καλές αγορές σε όλους!!!!

Κρίμα που δεν μου επιτρέπεται βάση κανονισμών να δώσω τα συγχαρίκια μου...χαχαχα

 

Καλό είναι κάποιος διαχειριστής να το προσθέσει στα πρώτα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου απάντησαν:

 

Hi Yiannis,

 

You need to deposit 10£ in order to get the MSE promo code. Due to the reward being in GBP, our system needs the top up to be in pounds.

 

Kind regards,

 

Luis

Revolut

 

 

Sorry βρε παιδιά αλλά όσοι πήρατε το bonus είχατε κάνει κατάθεση σε λίρες?

Το έμβασμα εγώ το είχα στείλει σε ευρώ και επειδή στην αρχή με λέγανε να περιμένω για να "φανούν" οι 5 λίρες, μετέπειτα παπαρiες και στο τέλος πέταξαν το ανεκδιήγητο  "ιφ γιου ντίντεντ γκετ ιτ ατ ρετζιστρέσιον, γουή καντ ντου ενηθινγκ αμπάουτ ιτ ναου :(" ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗ ΚΡΑΝΑ και άρχισα να τους τα ψάλλω.... για να με ξεφορτωθούν με δώσανε 5 λίρες... Τους έστειλά μετά και εγώ ένα σμάηλι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Ξέρει κανείς ή μπορεί να με βοηθήσει με την εφαρμογή της revolut στο κινητό??

Έχω κινητό που το λειτουργικό anroid είναι version 4.1 και δεν παίζει. Δεν μπορώ να πάω σε anroid 4.2 ή νεότερο.

ξέρει κανείς τι να κάνω?? κανένα tip??

Ευχαριστώ

και εγώ και έχω ξενερώσει...note2 με 4.1.2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ και έχω ξενερώσει...note2 με 4.1.2...

 

Όσοι δεν έχετε την κατάλληλη έκδοση android στο κινητό σας τότε μπορείτε να εγκαταστησετε το BlueStack στο PC σας και από εκεί να κάνετε την δουλειά σας. Το BlueStack είναι ένας android emulator δλδ δημιουργείτε ένα εικονικό tablet sto PC σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theo-gr

...και ότι μλκ μέιλ σου ερχετε το ανεβάζει στο φόρουμ?

Καλημέρα Nikos Kalithea.Ευκολα χρησιμοποιείς προσβλητικό λεξιλόγιο.Ενημέρωσα με όλη την καλη διάθεση προς αποφυγή "ατυχημάτων" Οπως και νάχει Χρόνια Πολλά σε όλους και Καλή Χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...