Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι και όσες παραγγείλατε και φυσική κάρτα σας ήρθε ακριβώς στην προβλεπόμενη ημερομηνία ή άργησε;

 

Ολοι λενε οτι τους ηρθε την προβλεπομενη ημερομηνια ή και νωριτερα.

 

Εμενα αργησε, ηταν να ερθει σημερα. Αν δεν ερθει και αυριο μαλλον θα κανω block. Θα υπαρξει προβλημα με αγορες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους χρήστες δεν τους δουλεύει στην συσκευή τους μπορούν να χρησιμοποιήσουν την παρακάτω..

Την έκανα extract από το κινητό μου και την δοκίμασα σε tablet που δεν παιρνει sim(απλα δηλωσα καποιο κινητο άλλο) και μπήκε κανονικά και παρήγγειλα καρτούλα στον κύριο που μου ζήτησε..

 

https://www.dropbox.com/s/tj6fs369iptq7ix/com.revolut.revolut_174.apk?dl=0

 

Υ.Γ. Όποιος νομίζει οτί μπορεί να έχω πειράξει κάτι στην εφαρμογή προς όφελος μου παρακαλείται να μην δοκιμάσει καν να την κατεβάσει :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα push notifications για την iOS εφαρμογή δουλεύουν? Δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει κάποια επιλογή.

 

Ναι, δουλευουν κανονικα σε μενα τουλαχιστον. Κατα την πρώτη εκκίνηση της εφαρμογής τα ενεργοποιείς.

Δες και απο Settings-->Notifications

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οχι μόνο να προσθέσεις αρχικά την καρτα στο Paypal, αλλα μετά να πατήσεις να κάνεις link and confirm την κάρτα σου. Τότε θα γίνει η αντίστοιχη χρέωση που θα εμφανίσει τον κωδικό μέσα απο το revolut. Έκανες το 2ο βήμα?

 

Πράγματι αυτό το είχα ξεχάσει!!! Οκ τώρα. Απλά μου έκανε 2 χρεώσεις το paypal. Μια οταν δήλωσα αρχικα τη κάρτα και μία τώρα για να στείλει το pin. Εκεί μπερδεύτηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει γραφτεί αυτό, ναι. Ότι πρέπει δηλαδή να είναι στο ίδιο όνομα.

 

Καλό είναι να το ακουλουθούμε.

 

Προσωπικά βέβαια, μια χαρά έστειλα λεφτά από λογαριασμό μου σε revolut φίλου που αρνιόταν πεισματικά η Πειραιώς να του στείλει, ενώ από εμένα φεύγανε άμεσα.

Οταν έχουν και οι δύο revolut γιατί να κάνει κάποιος έμβασμα στην κάρτα του άλλου από την τράπεζα αφου η μεταφορά από revolut σε revolut είναι πιο απλή και γίνεται στο δευτερόλεπτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους! Όσοι έχετε λογαριασμό εκεί είναι καλό? Είναι αξιόπιστη ώστε να δώσεις προσωπικά στοιχεία και νούμερο από κάρτα?

Μου είναι άγνωστη και φοβάμαι όσο να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δουλευουν κανονικα σε μενα τουλαχιστον. Κατα την πρώτη εκκίνηση της εφαρμογής τα ενεργοποιείς.

Δες και απο Settings-->Notifications

Στην πρώτη εκκίνηση νομίζω έδωσα later και δεν υπάρχει τώρα  μέσα στις Ρυθμίσεις->Γνωστοποιήσεις :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες νομίζω έχω κολλήσει. Έκανα έμβασμα προχθες κοντα στις 6 το απογευμα και μου ειπε οτι εγινε επιτυχως ομως θα εκτελεστει την επομενη εργασιμη γιατι ηταν μετα τις 4. Μεχρι σημερα δεν εχει τραβηξει λεφτα απο τον λογαριασμο ουτε φαινεται το εμβασμα στο ιστορικο. Χρησιμοποιώ το ebanking της πειραιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους! Όσοι έχετε λογαριασμό εκεί είναι καλό? Είναι αξιόπιστη ώστε να δώσεις προσωπικά στοιχεία και νούμερο από κάρτα?

Μου είναι άγνωστη και φοβάμαι όσο να έχει.

Δεν απαιτείται να δώσεις ούτε προσωπικά στοιχεία ούτε νούμερο από κάρτα. Εγγραφή με τον αριθμό του τηλεφώνου σου κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έχουν και οι δύο revolut γιατί να κάνει κάποιος έμβασμα στην κάρτα του άλλου από την τράπεζα αφου η μεταφορά από revolut σε revolut είναι πιο απλή και γίνεται στο δευτερόλεπτο.

 

έχεις πολύ δίκιο, soleman. Δεν το σκεφτήκαμε. Ήταν η απλούστερη λύση.

 

 

 

Δεν απαιτείται να δώσεις ούτε προσωπικά στοιχεία ούτε νούμερο από κάρτα. Εγγραφή με τον αριθμό του τηλεφώνου σου κάνεις.

 

καλό είναι να δώσεις τα πραγματικά στοιχεία σου όμως.

Το λέει και στον οδηγό στα πρώτα ποστς, χρειάζονται την ταυτότητα σου για να βγάλεις φυσική κάρτα και στην τελική, με λεφτά παίζεις, όχι με στραγάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή κάποιος μου ανέφερε σε άλλο θέμα την Revolut και επειδή την είχα κοιτάξει, μια απορία: Από ότι είδα, από Android tablets δεν παίζει το app, βγάζει μη συμβατό στο Market (τουλάχιστον σε Nexus 7 2013). Έχε κανείς καμία λύση για αυτό; Με Market Enabler δουλεύει;

 

EDIT: Ενημερωτικά, σε περίπτωση που κάποιος ψάχνει για λύση σε αυτό, κατάφερα να λειτουργήσω κανονικά την εφαρμογή μέσω Bluestacks.

Επεξ/σία από DJDB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 25/11/2015 έστειλα 200€ μέσο winbank Πειραιώς και μέχρι σήμερα δεν έχουν πιστωθεί τα χρήματα στην κάρτα. Το έμβασμα έχει εκτελεστεί κανονικά από την τράπεζα Πειραιώς όπως μου είπαν όταν επικοινώνησα μαζί τους. Από την Revolut όταν τους έστειλα μύνημα με τα στοιχεία της συναλλαγής μου είπαν ότι δεν φαίνονται τα χρήματα στον λογαριασμό τους. Αφού το επιβεβαίωσα ότι τα χρήματα στάλθηκαν και τους ξανά έστειλα μύνημα ότι τα χρήματα έχουνε πάει, δεν έχω πάρει απάντηση και φυσικά τα χρήματα δεν έχουν πιστωθεί ακόμη. Έχω διαβάσει όλα τα νήματα και από ότι έχω δει δεν έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο σε κάποιον. Τί μπορώ να κάνω για να βρώ επιτέλους μια λύση στο πρόβλημα μου; Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 25/11/2015 έστειλα 200€ μέσο winbank Πειραιώς και μέχρι σήμερα δεν έχουν πιστωθεί τα χρήματα στην κάρτα. Το έμβασμα έχει εκτελεστεί κανονικά από την τράπεζα Πειραιώς όπως μου είπαν όταν επικοινώνησα μαζί τους. Από την Revolut όταν τους έστειλα μύνημα με τα στοιχεία της συναλλαγής μου είπαν ότι δεν φαίνονται τα χρήματα στον λογαριασμό τους. Αφού το επιβεβαίωσα ότι τα χρήματα στάλθηκαν και τους ξανά έστειλα μύνημα ότι τα χρήματα έχουνε πάει, δεν έχω πάρει απάντηση και φυσικά τα χρήματα δεν έχουν πιστωθεί ακόμη. Έχω διαβάσει όλα τα νήματα και από ότι έχω δει δεν έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο σε κάποιον. Τί μπορώ να κάνω για να βρώ επιτέλους μια λύση στο πρόβλημα μου; Ευχαριστώ πολύ.

πότε ολοκληρώθηκε το έμβασμα? εμένα τρίτη και σήμερα μπήκαν..

Για όσους χρήστες δεν τους δουλεύει στην συσκευή τους μπορούν να χρησιμοποιήσουν την παρακάτω..

Την έκανα extract από το κινητό μου και την δοκίμασα σε tablet που δεν παιρνει sim(απλα δηλωσα καποιο κινητο άλλο) και μπήκε κανονικά και παρήγγειλα καρτούλα στον κύριο που μου ζήτησε..

 

https://www.dropbox.com/s/tj6fs369iptq7ix/com.revolut.revolut_174.apk?dl=0

 

Υ.Γ. Όποιος νομίζει οτί μπορεί να έχω πειράξει κάτι στην εφαρμογή προς όφελος μου παρακαλείται να μην δοκιμάσει καν να την κατεβάσει :-)

 

Επειδή κάποιος μου ανέφερε σε άλλο θέμα την Revolut και επειδή την είχα κοιτάξει, μια απορία: Από ότι είδα, από Android tablets δεν παίζει το app, βγάζει μη συμβατό στο Market (τουλάχιστον σε Nexus 7 2013). Έχε κανείς καμία λύση για αυτό; Με Market Enabler δουλεύει;

 

EDIT: Ενημερωτικά, σε περίπτωση που κάποιος ψάχνει για λύση σε αυτό, κατάφερα να λειτουργήσω κανονικά την εφαρμογή μέσω Bluestacks.

Για δες και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...