Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε επιτέλους! Να κάνουν και έκδοση μέσα από τον browser!

Είμαι ένας από τους "άτυχους" που έχουν ακόμα λίγο παλιό smartphone και δεν μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή.

Συγκεκριμένα έχω το iPhone 3Gs με iOS 6.1.6 που είναι και η τελευταία αναβάθμιση. Η εφαρμογή της Revolut θέλει iOS 7.0 και πάνω... :mad:

 

 

25jdu6w.png

 

 

Και με την ευκαιρία... ευχαριστούμε mary για τον αναλυτικότατο οδηγό..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τον οδηγό και δημιούργησα ένα νέο account. Προσπάθησα επίσης να ολοκληρώσω και την διαδικασία του verify 2 φορές αλλά μετά από αρκετή ώρα μου βγάζει failed. Οι φωτογραφίες της ταυτότητας φαίνονται άψογα καθώς και για τη selfie που τραβάει κοιτάζω την μπροστινή κάμερα. Εν τέλη απ τη στιγμή που δεν παίζει ρόλο στις αγορές θα το παρατήσω, εκτός αν η διαδικασία πρέπει να γίνει σε εργάσιμες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τον οδηγό και δημιούργησα ένα νέο account. Προσπάθησα επίσης να ολοκληρώσω και την διαδικασία του verify 2 φορές αλλά μετά από αρκετή ώρα μου βγάζει failed. Οι φωτογραφίες της ταυτότητας φαίνονται άψογα καθώς και για τη selfie που τραβάει κοιτάζω την μπροστινή κάμερα. Εν τέλη απ τη στιγμή που δεν παίζει ρόλο στις αγορές θα το παρατήσω, εκτός αν η διαδικασία πρέπει να γίνει σε εργάσιμες ώρες. 

Σίγουρο αυτό?

 

Έκανα λαλακία όταν έφτιαχνα την Revolut και επειδή έχω δύο ονόματα δεν τα είχα δηλώσει. Και το διαπίστωσα σήμερα ότι στο paypal είχα βάλει δύο και έτσι αποφάσισα να το βάλω και στο Revolut να μην έχω πρόβλημα στην σύνδεση κάρτας με paypal. Έκανα έμβασμα ελπίζω να μην μου πούνε καμία λαλακία όταν πάω να ξοδέψω λεφτά. 

 

Κάποιος με unverified account να μας πεί 100% αν ισχύει.

 

 

Υ.Γ. Στην φυσική κάρτα μου έχει έρθει με ένα όνομα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια ερώτηση... Χτες έκανα όλη τη διαδικασία εγγραφής και έκδοσης εικονικής κάρτας revolut, και έκανα και αίτηση να μου στέιλουν και την πλαστική... Ωστόσο, σήμερα, κάνοντας sigh out και ξανά sign in, μου έβγαλε μια κάρτα με εντελώς άλλο νούμερο!! (πως έγινε αυτό δεν καταλαβαίνω!!!).. Δεν είχα μεταφέρει ευτυχώς καθόλου χρήματα στην αρχική, αλλά, τi γίνεται με την πλαστική τώρα;;;... Εφόσον πλέον μου βγαίνει άλλο νούμερο κάρτας, θα να μου στείλουν την καινούργια ως πλαστική, ή θα μου στείλουν την λάθος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρο αυτό?

 

Έκανα λαλακία όταν έφτιαχνα την Revolut και επειδή έχω δύο ονόματα δεν τα είχα δηλώσει. Και το διαπίστωσα σήμερα ότι στο paypal είχα βάλει δύο και έτσι αποφάσισα να το βάλω και στο Revolut να μην έχω πρόβλημα στην σύνδεση κάρτας με paypal. Έκανα έμβασμα ελπίζω να μην μου πούνε καμία λαλακία όταν πάω να ξοδέψω λεφτά. 

 

Κάποιος με unverified account να μας πεί 100% αν ισχύει.

 

 

Υ.Γ. Στην φυσική κάρτα μου έχει έρθει με ένα όνομα :P

Σήμερα πέρασε το verify κανονικά με την πρώτη προσπάθεια. Πιθανότατα ή θέλει να γίνει σε εργάσιμες ώρες ή πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα απ την αρχική ενεργοποίηση της υπηρεσίας. 

 

Επίσης δοκίμασα log out και sign in ξανά αλλά η κάρτα παραμένει η ίδια με το ίδιο ccv, δεν μου την άλλαξε. Σήμερα αναφέρει και ότι την έχουν ταχυδρομήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επείσης να ενημερώσω πως verify γίνεται μόνο με ΑΤ νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες. (τις παλιές δεν τις δέχονται) ή με διαβατήριο ή με δίπλωμα οδήγησης νέου τύπου μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορία, αν θές να βαλεις την εφαρμογή σε άλλη συσκευή με το ίδιο νούμερο, φαντάζομαι συνδέει τη κάρτα με τον αριθμό και το pin? και εμφανίζει το σωστό σου λογαριασμό? Αν βάλεις την εφαρμογή σε συσκευή με άλλο νούμερο τί γίνεται?

Επίσης σε site με στοιχημα κλπ την έχει δοκιμάσει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα εγω απο εχθες εκανα για να γινει verifying η καρτα, ακομα κολλημένο στο processing ειναι. εχει τυχει σε κανεναν αυτο; δευτερη ερωτηση κοστίζει τίποτα αμα κάνεις και αιτηση να σου ερθει η φυσικη καρτα;

επείσης να ενημερώσω πως verify γίνεται μόνο με ΑΤ νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες. (τις παλιές δεν τις δέχονται) ή με διαβατήριο ή με δίπλωμα οδήγησης νέου τύπου μόνο.

 

εγω την κλασσική ταυτότητα που ειναι και με ελληνικα και απο κάτω στα αγγλικα. λογικα θα περασει; γιατι απο εχθες που εκανα verified ακομα στο processing ειναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τον οδηγό και δημιούργησα ένα νέο account. Προσπάθησα επίσης να ολοκληρώσω και την διαδικασία του verify 2 φορές αλλά μετά από αρκετή ώρα μου βγάζει failed. Οι φωτογραφίες της ταυτότητας φαίνονται άψογα καθώς και για τη selfie που τραβάει κοιτάζω την μπροστινή κάμερα. Εν τέλη απ τη στιγμή που δεν παίζει ρόλο στις αγορές θα το παρατήσω, εκτός αν η διαδικασία πρέπει να γίνει σε εργάσιμες ώρες. 

 

Ειναι λιγο περιεργη η διαδικασια. Εγώ εβγαλα φωτογραφίες απο την καμερα του λαπτοπ τις εφτιαξα λιγο και τις εστειλα με email στο [email protected]. Σε 2 ώρες ημουν ετοιμος

Εχω μια απορία, αν θές να βαλεις την εφαρμογή σε άλλη συσκευή με το ίδιο νούμερο, φαντάζομαι συνδέει τη κάρτα με τον αριθμό και το pin? και εμφανίζει το σωστό σου λογαριασμό? Αν βάλεις την εφαρμογή σε συσκευή με άλλο νούμερο τί γίνεται?

Επίσης σε site με στοιχημα κλπ την έχει δοκιμάσει κανεις?

 

Δεν παιζει σε sites με στοιχήματα. Ρωτάτε μεσω chat οταν θελετε να την χρησιμοποιήσετε σε περιεργα sites για να ειστε σιγουροι..

Επισης δεν παιζει με το Leupay

Εχω μια απορία, αν θές να βαλεις την εφαρμογή σε άλλη συσκευή με το ίδιο νούμερο, φαντάζομαι συνδέει τη κάρτα με τον αριθμό και το pin? και εμφανίζει το σωστό σου λογαριασμό? Αν βάλεις την εφαρμογή σε συσκευή με άλλο νούμερο τί γίνεται?

Επίσης σε site με στοιχημα κλπ την έχει δοκιμάσει κανεις?

 

 

Η εφαρμογή ΄"δενεται"  με το MSISDN + Pin  και οχι με μοντέλο κινητου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To παρόν θέμα, ευκαιρία για την εγγραφή μου στο φορουμ και για ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Mary για τον αναλυτικό οδηγό.

α) Εγγραφή στο revolut πολύ εύκολη.

β) Τοp up 50 ευρώ απο Πειραιώς το πρωί της Δευτέρας και Σήμερα Τετάρτη μετά απο 48 ώρες πιστώθηκαν στην κάρτα.

Τον ίδιο χρόνο μου είχε πάρει και για λογαριασμό του paypal για να πιστωθεί ποσό την περασμένη εβδομάδα, πάλι μέσω εμβάσματος απο την ίδια τράπεζα.

Mακάρι να κρατήσουν την ίδια τιμολογιακή πολιτική και μετά το 12μήνο.

 

γ) Το paypal έκανε μία άμεση χρέωση για "confirm debit/credit card" -1.42 (£1.00)

Επεξ/σία από Redadder
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρόν θέμα, ευκαιρία για την εγγραφή μου στο φορουμ και για ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Mary για τον αναλυτικό οδηγό.

α) Εγγραφή στο revolut πολύ εύκολη.

β) Τοp up 50 ευρώ απο Πειραιώς το πρωί της Δευτέρας και Σήμερα Τετάρτη μετά απο 48 ώρες πιστώθηκαν στην κάρτα.

Τον ίδιο χρόνο μου είχε πάρει και για λογαριασμό του paypal για να πιστωθεί ποσό την περασμένη εβδομάδα, πάλι μέσω εμβάσματος απο την ίδια τράπεζα.

Mακάρι να κρατήσουν την ίδια τιμολογιακή πολιτική και μετά το 12μήνο.

εσένα στα πίστωσε εγώ ακόμα τα ψάχνω και ήταν αρκετά.... από την Παρασκευή στης 10¨05 π.μ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε επιτέλους! Να κάνουν και έκδοση μέσα από τον browser!

Είμαι ένας από τους "άτυχους" που έχουν ακόμα λίγο παλιό smartphone και δεν μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή.

Συγκεκριμένα έχω το iPhone 3Gs με iOS 6.1.6 που είναι και η τελευταία αναβάθμιση. Η εφαρμογή της Revolut θέλει iOS 7.0 και πάνω... :mad:

 

 

25jdu6w.png

 

 

Και με την ευκαιρία... ευχαριστούμε mary για τον αναλυτικότατο οδηγό..!

 

μπορεις να την χρησημοποιησεις και τωρα απο pc με το bluestacks.

εγω ετσι κανω που δεν ειναι συμβατη με το smartphone μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια.μια ερωτηση.απο ebay που τα πιο πολλα προιοντα πωλουνται σε δολλαρια αμερικης συμφερει να αγοραζω με δολλαριο η με ευρω;τι με συμφερει καλυτερα;

Επεξ/σία από aggeletakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...