Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας,

Πριν 9 μερες εκανα ενα withdrawal απο ρεβολουτ σε αλφα μπανκ...σημερα τσεκαρα τν λογαριασμό μου και ακομα δν εχουν μπει. Τι παιζει; δν θα επρεπε ηδη να έχουν μπει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα σας,

Πριν 9 μερες εκανα ενα withdrawal απο ρεβολουτ σε αλφα μπανκ...σημερα τσεκαρα τν λογαριασμό μου και ακομα δν εχουν μπει. Τι παιζει; δν θα επρεπε ηδη να έχουν μπει;

 

εννοείτε, εγώ την Κυριακή έκανα withdraw σε τράπεζα της Γερμανίας αλλά δεν ανησύχησα ακόμα γιατί ούτε 2 μέρες δεν πέρασαν.

επικοινώνησε μαζί τους αμέσως, θα επικοινωνήσω και εγώ γιατί με έκανες να ανησυχώ, η μεταφορά θα γίνει αλλά γιατί τόση καθυστέρηση δεν μπορώ να καταλάβω.

 

3 με 5 ημέρες κάνει, απλά λόγο αργιών αργούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα top up στις 23/12 και σημερα ρωτησα τι παιζει ... και μου ζητησαν ολα τα στοιχεια μου...

 

οποτε με φα(σ)κελωσαν μια χαρα :)

 

btw η καρτα ηρθε σημερα (εγγραφη 21/12)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια,

 

Προσπαθώντας για πρώτη φορα να μεταφέρω χρήματα απο ebanking Eurobank στη Revolut μετα απο το παραθυρο που πληκτρολογεις τα στοιχεία και πατας συνέχεια με βγάζει σε ενα παραθυρο οπου λεει "Επιλέξατε να κάνετε την παρακάτω μεταφορά" και οπου στο κατω μέρος έχει μόνο την επιλογή ακύρωση, αντι για συνέχεια...

 

Μου διαφεύγει κάτι?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ένα καλύτερο νέο έτος με υγεία και καλύτερες προοπτικές για την Ελλάδα και όλους τους Έλληνες  :-)

Πέρα από τις ευχές μία ερώτηση (και συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει απαντηθεί). Στο Άμαζον ΔΕΝ μου ζήτησε τους 3 αριθμούς ασφαλείας που έχει στο πίσω μέρος κάθε κάρτα (το ccv στα Ελληνικά). Είναι οκ, ή θα πρέπει να το προσθέσω και που?

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ένα καλύτερο νέο έτος με υγεία και καλύτερες προοπτικές για την Ελλάδα και όλους τους Έλληνες  :-)

Πέρα από τις ευχές μία ερώτηση (και συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει απαντηθεί). Στο Άμαζον ΔΕΝ μου ζήτησε τους 3 αριθμούς ασφαλείας που έχει στο πίσω μέρος κάθε κάρτα (το ccv στα Ελληνικά). Είναι οκ, ή θα πρέπει να το προσθέσω και που?

Σας ευχαριστώ

Δεν χρειάζονται στο αμαζον και δεν τους ζηταει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια,

 

Προσπαθώντας για πρώτη φορα να μεταφέρω χρήματα απο ebanking Eurobank στη Revolut μετα απο το παραθυρο που πληκτρολογεις τα στοιχεία και πατας συνέχεια με βγάζει σε ενα παραθυρο οπου λεει "Επιλέξατε να κάνετε την παρακάτω μεταφορά" και οπου στο κατω μέρος έχει μόνο την επιλογή ακύρωση, αντι για συνέχεια...

 

Μου διαφεύγει κάτι?

 

Ευχαριστώ!

Πρέπει να ενεργοποιήσεις είτε τα Ψηφιακά Πιστοποιητικά ή τα SMS Μίας Χρήσης για να μπορείς να κάνεις συναλλαγές μέσω e-Banking. Πάρε τηλέφώνο και θα στο κάνουν δεν είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα εμβασμα σήμερα από Πειραιώς.Για να δούμε πόσες μέρες θα κάνει να φανεί στο app.Επίσης,η κάρτα μου λέει posted 23Dec όποτε λογικά θα έρθει του χρόνου.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχας ευχαριστουμε για τον οδηγο και την ενημερωση

3 αποριες

Το ebanking eurobank στο τελος εχει αυτη την ερωτηση

Τα τραπεζικά έξοδα να με επιβαρύνουν εξ'ολοκλήρου (OUR) Επιβαρύνομαι μόνο τα έξοδα της Τράπεζας (SHA)

 

αν πατησεις το πρωτο δειχνει πως θα χρεωθουμε 19 ευρω αν το 2ο δειχνει 1 ευρω συν οτι αλλα εξοδα η τραπεζα που στελνουμε τα χρηματα.

 

2ον

Κωδικος ταυτοποιησης συναλλαγης και Πληροφοριες δικαιουχου βαζουμε το 3ο απο την εφαρμογη το Reference ? Ρωταω γιατι ειναι τελειως διαφορετικο το δικο μου νουμερο.

 

3ον Να στειλω τα χρηματα σε ευρω ετσι? δηλ και στην εφαρμογη στο κινητο εχω επιλογη Transfer EUR

 

Το πλαστικο εκανε περιπου 2 εβδομαδες να ερθει σπιτι  το εχω ηδη στα χερια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Ξέρει κανείς ή μπορεί να με βοηθήσει με την εφαρμογή της revolut στο κινητό??

Έχω κινητό που το λειτουργικό anroid είναι version 4.1 και δεν παίζει. Δεν μπορώ να πάω σε anroid 4.2 ή νεότερο.

ξέρει κανείς τι να κάνω?? κανένα tip??

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...