Προς το περιεχόμενο

Ενεργειακή εφεύρεση Ζωγράφου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε γιατί το κάνουν όλο το σκηνικό; Ποιό το όφελος;

να βρεθεί κανα θυμα να του δωσει λεφτά αν δημοσίευε κατι τέτοιο θα ηταν απο τους πλουσιότερους ανθρωπους αυτη την στιγμή ....:να του κλεψουν την ιδέα πώς? Δεν ειμαστε στο 1800 ενα upload δευτερολεπτων κ εκανες παγκοσμια δημοσίευση...τοσο απλά αλλα ο τυπος κνο ζουγκλας απευθύνεται σε αδαης κ χαζο κόσμο με τοσα στοιχεια που εχουμε παραθεση δεν ειναι δυνατον να στηριζεις τον απατεωνα ακόμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zoranb και για τους άλλους, τις τελευταίες δεκαετίες έχει επικρατήσει να δημοσιεύεις κάτι, έρευνα κ.τ.λ. με αρκετά δεδομένα ώστε να μπορεί ο α, β, γ άνθρωπος στην άλλη άκρη του κόσμου να τα επαναλάβει και να βγάλει σχετικά παραπλήσια αποτελέσματα. Στην περίπτωση της πατέντας νομίζω επεξηγείς πλήρως τα πάντα ώστε να μπορεί να ελεγχθεί σε σχέση με τις άλλες κ.τ.λ. Μαντέψτε τι έχει κάνει από τα 2 ο Ζωγράφος.

 

Τίποτα.

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του, εάν εσύ είχες βρεί μια τέτοια ανακάλυψη η οποία είναι ΤΟ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ των ανακαλύψεων επειδή λύνει το ενεργειακό κλπ κλπ. (εάν το λύνει, λέμε τώρα υποθετικά to make my point), γνωρίζεις τα συμφέροντα κλπ. πραγματικά θα έκανες κινήσεις δημοσιεύσεων όπως αυτές που κάνει ο οποιοσδήποτε για ότι δημοσιεύεται μέχρι στιγμής;

Δεν λέω πως όντως λειτουργεί και θα λειτουργήσει το συγκεκριμένο μηχανάκι αλλά θέλω να πω, υπάρχει σύγκριση; Εάν ξέρει κάποιος ας μας πεί τι τόσο τεράστιο (ξαναλέω εάν όντως είναι κάτι τεράστιο και σημαντικό, δεν λέω πως είναι, καταλαβαίνετε ελπίζω) έχει δημοσιευθεί πρώτα προτού εφαρμοστεί και γίνει εφαρμογή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του, εάν εσύ είχες βρεί μια τέτοια ανακάλυψη η οποία είναι ΤΟ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ των ανακαλύψεων επειδή λύνει το ενεργειακό κλπ κλπ. (εάν το λύνει, λέμε τώρα υποθετικά to make my point), γνωρίζεις τα συμφέροντα κλπ. πραγματικά θα έκανες κινήσεις δημοσιεύσεων όπως αυτές που κάνει ο οποιοσδήποτε για ότι δημοσιεύεται μέχρι στιγμής;

Δεν λέω πως όντως λειτουργεί και θα λειτουργήσει το συγκεκριμένο μηχανάκι αλλά θέλω να πω, υπάρχει σύγκριση; Εάν ξέρει κάποιος ας μας πεί τι τόσο τεράστιο (ξαναλέω εάν όντως είναι κάτι τεράστιο και σημαντικό, δεν λέω πως είναι, καταλαβαίνετε ελπίζω) έχει δημοσιευθεί πρώτα προτού εφαρμοστεί και γίνει εφαρμογή;

εγω ναι εφόσον ήξερα οτι δουλεύει γιατι απλα μετα την δημοσίευση θα χεστεις στο χρημα τοσο απλα κ τα σκοτεινα συμφέροντα θα σου σκασουν κάποια μυρια να το τελειοποιήσεις. Ο τύπος αυτος δεν το δημοσιοποιει γιατί το παραμυθακι του δεν έχει δράκο απλα ψάχνει θύμα. Κατι τελευταίο απο μενα παντως, ενω σου εχουμε απόδειξει πως αυτο που ισχυρίζεται δεν ισχύει ειτε με έρευνες άλλων ειτε με νομους φυσικης εσυ επιμενεις οτι μπορει να λειτουργεί γιατι δεν εχει πει ολα τα μυστικά κ εδω ειναι η κοροϊδία της μη δημοσίευσης γιατί αν ειχε κανει δημοσίευση θα το λεγε το μυστικο μέταλο καθως εχει τα δικαιώματα σε καθε ομοια μηχανη με την δικια του αλλα δεν το κανει γιατι μετα πρεπει να δωσει αριθμούς και αποτελεσματα αλλα τότε ο δρακος θα πετάξει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι πως τον πιστεύω, απλώς δεν θέλω να βγάλω τίποτα άκυρο χωρίς να έχω αποδείξεις κλπ. και εκτός αυτού βάλε και το ότι εκ πρώτης όψεως δεν μου φαίνεται τύπος "τσαρλατανέ ολέ". Εντάξει μπορεί να μην έχει το επίσημο στυλ χαρτογιακά που να δείχνει σοβαρότητα κλπ. αλλά αυτή η σοβαροφάνεια έχουμε δεί πως δεν σημαίνει και τίποτα τελικά!

Κρατάω μικρό καλάθι μεν, αλλά δεν το πετάω δε.

Όσο για το ότι υπάρχουν τρανταχτές αποδείξεις πως είναι scam γιατί δεν βγαίνει κάποιος να τον αντιμετωπίσει, ΝΑΙ έστω και στον Τριανταφυλλόπουλο και να αποδείξει πως είναι τσαρλατάνος, καλό θα κάνει και όχι κακό εάν τον ξεμπροστιάσει εάν δεν είναι αυτό που θέλει να νομίζουμε;  1+1 κάνει 2, τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή αν εσύ το είχες ανακαλύψει, αντι να το δημοσιευσεις θα πήγαινες στον Ζούγκλα;

Και ναι, οι περισσότερες εφευρέσεις πρώτα δημοσιευτηκε η θεωρία και αργότερα εφαρμόστηκαν, πχ. οι θεωρίες του Αινστάιν. 

 

Εμένα πάντως εκ πρώτης όψεως μου κάνει σαν φοβισμένος, μάλλον φοβάται μην πάει φυλακή με αυτές τις αρλούμπες που λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό για τη Ζούγκλα, από την άλλη θα φοβόμουν να το δημοσίευα εάν δεν το κατωχύρωνα και δεν το διασφάλιζα με κάποιο τρόπο και επίσηςμε τις θεωρίες (έστω και της σχετικότητας) έχω την αίσθηση πως είναι άλλο ball game, είναι τύποι κλπ, εδώ ο δικός μας μπορεί να μην λέει τι και πως αλλά έχει φτιάξει στην πράξη κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό για τη Ζούγκλα, από την άλλη θα φοβόμουν να το δημοσίευα εάν δεν το κατωχύρωνα και δεν το διασφάλιζα με κάποιο τρόπο και επίσηςμε τις θεωρίες (έστω και της σχετικότητας) έχω την αίσθηση πως είναι άλλο ball game, είναι τύποι κλπ, εδώ ο δικός μας μπορεί να μην λέει τι και πως αλλά έχει φτιάξει στην πράξη κάτι.

μα  επειδή δεν λέει το τι και το πως το κάνουν απάτη .....δλδ τι περιμένει να κάνει δημοσίευση της "εφεύρεσής" του??? έχει τα δεδομένα και τα αποτελέσματα τελος μιας και δουλεύει βγάζει και ασφαλή συμπεράσματα και βουαλα tons of money αλλά όχι θα του κλεψουν την ιδέα (που αν γίνει κάτι τέτοιο παίζει να βγάλει ενα σκασμό λεφτά για αποζημίωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως επίτηδες δεν θέλει να αποκαλύψει κάτι που να δουλεύει, ώστε να μην τον φάνε τα συμφέροντα; Ενώ έτσι, δεν είναι σίγουρο πως μπορεί να κάνει deliver αυτό που όλοι νομίζουν, μήπως αυτό τον έχει σε ένα πέπλο μυστηρίου άρα και ασφάλειας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό για τη Ζούγκλα, από την άλλη θα φοβόμουν να το δημοσίευα εάν δεν το κατωχύρωνα και δεν το διασφάλιζα με κάποιο τρόπο και επίσηςμε τις θεωρίες (έστω και της σχετικότητας) έχω την αίσθηση πως είναι άλλο ball game, είναι τύποι κλπ, εδώ ο δικός μας μπορεί να μην λέει τι και πως αλλά έχει φτιάξει στην πράξη κάτι.

Με τις εκπομπές του ζούγκλα τι ακριβώς κατοχυρωνει; Το είπαμε πριν, όταν δημοσιευθεί κατοχυρωνεται.

Ο δικός μας ακυρώνει νόμους της φυσικής, θα πρέπει να γράψει πολύ θεωρία και πολλούς τύπους για να το αποδείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό, όταν λες ακυρώνει νόμους φυσικής ποιούς ακριβώς εννοείς; Εάν θέλεις, παρακαλώ εξήγησέ το μου πρακτικά για να καταλάβω του λόγου το αληθές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 σελιδες συζητατε το αυτονοητο αν πρεπει να δημοσιευθει η οχι

Απο το πως γινονται οι επιστημονικες ερευνες μυρωδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 σελιδες συζητατε το αυτονοητο αν πρεπει να δημοσιευθει η οχι

Απο το πως γινονται οι επιστημονικες ερευνες μυρωδια

Πως γίνονται οι επιστημονικές έρευνες φίλε; Πες κι εσύ τη γνώμη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό, όταν λες ακυρώνει νόμους φυσικής ποιούς ακριβώς εννοείς; Εάν θέλεις, παρακαλώ εξήγησέ το μου πρακτικά για να καταλάβω του λόγου το αληθές!

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Laws_of_thermodynamics

 

χονδρικά, ο πρώτος νόμος λέει ότι δεν μπορείς να κάνεις ηλεκτρόλυση χωρίς να χρησιμοποιήσεις ενέργεια και ο δευτερος νόμος λέει ότι μπορείς να κάνεις ηλεκτρόλυση χρησιμοποιώντας τουλάχιστον ίση ή μεγαλύτερη ενεργεια απο αυτή που θα παράξεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...