Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 θα αποκτήσουν την μεγαλύτερη βάση χρηστών Windows στην ιστορία λέει η Gartner


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Windows 10 κυκλοφόρησαν στις 29 Ιουλίου και από τότε απολαμβάνουν μία μεγάλη αύξηση στις εγκαταστάσεις που έχουν ξεπεράσει τις 120 εκατομμύρια μέσα σε διάστημα τριών μηνών.

Λαμβάνοντας υπόψη το παραπάνω, η εταιρεία ερευνών αγοράς Gartner προβλέπει ότι το πλέον σύγχρονο λειτουργικό σύστημα της Microsoft θα γίνει η πλέον διαδεδομένη εγκατεστημένη έκδοση των Windows, ακολουθώντας τα βήματα των Windows XP και Windows 7.

 

Η Gartner υπογραμμίζει ότι η προσφορά της Microsoft στους χρήστες για δωρεάν αναβάθμιση από τα Windows 7 και Windows 8.1 στα Windows 10 αποτελεί τον πυρήνα της πρόβλεψης της.

 

“Στην καταναλωτική αγορά, η δωρεάν αναβάθμιση σε συνδυασμό με την ευρεία υποστήριξη παλαιών τύπων συσκευών και τις αυτόματες over-the-air αναβαθμίσεις θα διασφαλιστεί ότι δεκάδες εκατομμύρια χρηστών θα είναι ήδη εξοικειωμένοι με το λειτουργικό σύστημα πριν το τέλος του 2015” δήλωσε ο Steve Kleynhans, Αντιπρόεδρος Έρευνας της Gartner. Σε αυτό το σημείο, θα πρέπει ωστόσο να επισημάνουμε ότι η Gartner από την άλλη είδε αυτή την προσφορά δωρεάν αναβάθμισης ως έναν από τους λόγους για την συνεχιζόμενη πτώση στις πωλήσεις των υπολογιστών.

 

Όσον αφορά στις επιχειρήσεις, η εταιρεία εκτιμάει ότι το 50% εξ αυτών θα έχουν ξεκινήσει να υϊοθετούν τα Windows 10 μέχρι τον Ιανουάριο του 2017. “Για τις επιχειρήσεις αναμένουμε ότι η ενσωμάτωση θα είναι σημαντικά ταχύτερη από εκείνη που παρατηρήθηκε με τα Windows 7 πριν από έξι χρόνια” είπε ο Kleynhans.

 

Επιπλέον, η Gartner βλέπει και άλλους παράγοντες για την μετάβαση στο τελευταίο λειτουργικό σύστημα. Ένας από αυτούς είναι η λήξη υποστήριξης των Windows 7 τον Ιανουάριο του 2020 αλλά και η συμβατότητα με τα προγράμματα των Windows 7 και τις συσκευές αλλά και η μικρότερη ζήτηση για tablets και 2-in-1 υπολογιστές. Η εταιρεία επίσης προβλέπει ότι έως στο 2018, οι οθόνες αφής θα βρίσκονται στο ένα τρίτο των φορητών υπολογιστών που θα κυκλοφορήσουν, και θα αποτελέσουν προεπιλεγμένο χαρακτηριστικό αφού τα κόστη των οθονών του είδους ολοένα και μειώνεται.

 

Link.png Site: Neowin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπραβο στη ms που με φασιστικους τροπους και σπαμ προτρεπει τους χρηστες της να αναβαθμισουν σε windows 10.
(Εχω win 10 κατα επιλογη δικη μου αλλα οφειλω να την κραξω)

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά φασιστικός τρόπος και προτρέπει δεν υπάρχει.

Φασιστικός τρόπος ίσον επιβάλλει.

 

Κι ούτε είπε ποτέ πως σταματάει την υποστήριξη των 8 και των 7 για να επιβάλλει την αναβάθμιση στα 10.

Και τα XP μια χαρά για πάνω από δεκαετία τα υποστήριξε.

 

Και επίσης φασιστικός τρόπος για κάτι που το πουλάει και εδώ το δίνει δωρεάν επίσης είναι διαφορετικό.

Και για το ίδιο προϊόν υπόσχεται ότι θα πάψει να χρεώνει τις μελλοντικές αναβαθμίσεις.

 

Το ότι την κράζουμε για M'$' είναι ένα,

το ότι την κράζουμε που '$' ίσον δωρεάν διάθεση των 10 είναι άλλο.

 

Και καλά ότι το κάνει για το Store, αλλά Store υπήρχε και στα 8 που τα αναβαθμίζει δωρεάν.

Χάνει η ίδια από άδειες, χάνουν και οι συνεργάτες ΟΕΜ που δεν πουλάνε μηχανήματα.

 

Διαστριφή και συνωμοσιολογία στο απόγειο

και μιλάω γενικά.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης φασιστικός τρόπος για κάτι που το πουλάει και το δίνει δωρεάν επίσης είναι διαφορετικό.

 

Το ότι την κράζουμε για M'$' είναι ένα,

το ότι την κράζουμε που '$' ίσον δωρεάν διάθεση των 10 είναι άλλο.

 

όχι, ακριβώς το ίδιο είναι... ο χρήστης δεν έχει επιλογή σε καμία από τις δύο περιπτώσεις, άρα δεν υφίσταται σύγκριση του τύπου : τζάμπα φασισμός > επί πληρωμή φασισμός...

 

επίσης, να επαναλάβω ακόμα μια φορά το χιλιοειπωμένο, το τζάμπα της MS, του fb, της Google, και λοιπών εταιριών, πατάει πάνω στο οτι ο τελικός χρήστης είναι και ο ίδιος εμπορεύσιμο προϊόν...

 

αν ήθελε να δώσει τζάμπα στο "λαό", θα άνοιγε τον kernel, όλα τα υπόλοιπα είναι μπαρμπόυτσαλα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στη ms που με φασιστικους τροπους και σπαμ προτρεπει τους χρηστες της να αναβαθμισουν σε windows 10.

(Εχω win 10 κατα επιλογη δικη μου αλλα οφειλω να την κραξω)

Both logic and logic, took serious hit....

 

Καλά κάνεις και την κράζεις. Ακούς εκεί να σε προτρέπει να αναβαθμίσεις δωρεάν. Έλεος πια με την κάθε εταιρεία. Ποιοι νομίζουν ότι είναι...

Θυμάμαι και τον Χιτλερ που πρότρεπε του Εβραίους προαιρετικά να μπουν δωρεάν στο Άουσβιτς. Πόσοι Εβραίοι ξεγελάστηκαν τότε και μπήκαν στο Άουσβιτς. Εντάξει μερικοί θέλαν έτσι και αλλιώς αλλά οι υπόλοιποι ξεγελάστηκαν. Τις ίδιες φασιστικές μεθόδους και η Microsoft ρε παιδί μου...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Both logic and logic, took serious hit....

 

Καλά κάνεις και την κράζεις. Ακούς εκεί να σε προτρέπει να αναβαθμίσεις δωρεάν. Έλεος πια με την κάθε εταιρεία. Ποιοι νομίζουν ότι είναι...

Θυμάμαι και τον Χιτλερ που πρότρεπε του Εβραίους προαιρετικά να μπουν δωρεάν στο Άουσβιτς. Πόσοι Εβραίοι ξεγελάστηκαν τότε και μπήκαν στο Άουσβιτς. Εντάξει μερικοί θέλαν έτσι και αλλιώς αλλά οι υπόλοιποι ξεγελάστηκαν. Τις ίδιες φασιστικές μεθόδους και η Microsoft ρε παιδί μου...

Αναλυσε μας τωρα και τη λεξη φασισμος.

Α και btw ευτυχως που σου μαθανε στο σχολειο ποιος ειναι φασιστας και ποιος ο ναζι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, ακριβώς το ίδιο είναι... ο χρήστης δεν έχει επιλογή σε καμία από τις δύο περιπτώσεις, άρα δεν υφίσταται σύγκριση του τύπου : τζάμπα φασισμός > επί πληρωμή φασισμός...

 

επίσης, να επαναλάβω ακόμα μια φορά το χιλιοειπωμένο, το τζάμπα της MS, του fb, της Google, και λοιπών εταιριών, πατάει πάνω στο οτι ο τελικός χρήστης είναι και ο ίδιος εμπορεύσιμο προϊόν...

 

αν ήθελε να δώσει τζάμπα στο "λαό", θα άνοιγε τον kernel, όλα τα υπόλοιπα είναι μπαρμπόυτσαλα

Όχι δεν είναι. Μπορείς να μην αναβαθμίσεις. Σου δίνει την επιλογή να ΜΗΝ αναβαθμίσεις. ΑΠΛΑ ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ. Τι λογική έχετε ρε παιδί μου και λέτε τέτοιες μπαρούφες... πραγματικά είναι να απορεί κανείς....

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλυσε μας τωρα και τη λεξη φασισμος.

 

Μπραβο στη ms που με φασιστικους τροπους και σπαμ προτρεπει τους χρηστες της να αναβαθμισουν σε windows 10.

(Εχω win 10 κατα επιλογη δικη μου αλλα οφειλω να την κραξω)

 

Ορίστε. Φασισμός είναι να σε προτρέπουν να επιλέξεις να αναβαθμίσεις τσάμπα ένα λειτουργικό... Το είπε ο sepsekasan....

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι. Μπορείς να μην αναβαθμίσεις. Σου δίνει την επιλογή να ΜΗΝ αναβαθμίσεις. ΑΠΛΑ ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ. Τι λογική έχετε ρε παιδί μου και λέτε τέτοιες μπαρούφες... πραγματικά είναι να απορεί κανείς....

 

Ανημέρωτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο θα συνεχίσει με πρακτικές αυτού του τύπου:

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3twg2m/windows_10_is_uninstalling_user_apps_without/

 

.... τόσο δεν πρόκεται να φύγω από τα 7....

 

( εκτός αν κάνω οριστική μετάβαση σε debian και ησυχάσω... τι να κάνω που δεν παίζει το lineage εκεί :P )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε. Φασισμός είναι να σε προτρέπουν να επιλέξεις να αναβαθμίσεις τσάμπα ένα λειτουργικό... Το είπε ο sepsekasan....

Οριστε φασισμος ειναι η προταση για αναβαθμιση να γινεται ολη την ωρα.

Αλλο επιλογη αρα προταση του να επιλεξω τι θελω να γινει στο συστημα μου και αλλο να μου πεταει pop up την μπουρδα σου περι δημοκρατικης επιλογης αναβαθμισης ή μη και τερμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανημέρωτος;

Ανενημέρωτος εννοείς μάλλον, γιατί ανημέρωτος είναι αυτός που δεν έχει ημερωθεί... Εκτός και αν είμαστε άγριοι ακόμη οι microsoftades :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...