Προς το περιεχόμενο

SanDisk SSD PLUS 240 GB Amazon.co.uk 65ευρώ [ΤΕΛΟΣ]


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το γνωστό χαρτονένιο φακελάκι του Amazon έρχονται οι SSD με τον ταχυδρόμο. Ελάχιστη προστασία και ε6κολη λεία για τους μακρυχέριδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

tracking number δεν δινουν οι αμαζονες ?

την τελευταία φορα που παρήγγειλα (πέρασε πολύς καιρός απο τότε) μπορούσες απο το προφιλ σου, στις παραγγελίες, να δεις ανα πασα στιγμη που βρισκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω που μου τα φέρνουν σπίτι επειδή είμαι σε πολυκατοικία τα αφήνει στην απέναντι γειτόνισσα επειδή την ξέρει, για να μην μου τα αφήσει χύμα.

 

Άραγε αν δεν υπήρχαν οι γειτόνισσες, θα μπορούσαμε κάπως να συνεννοηθούμε με τα ΕΛΤΑ να μην τα αφήνουν έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δική μου περίπτωση έχει επιλυθεί το πρόβλημα σε συνεννόηση με το ταχυδρόμο. Του εχω πει όποτε βλέπει το ονομα μου να το αφηνει ταχυδρομείο (εκτός αν είναι επιστολή) και  μουθ αφηνει ειδοποιητήριο.

 

Έκανα και μια υπεύθυνη δηλωση στο υποκατάστημα πως το θέλω να γίνετια για να είναι κομπλέ και αυτός σε περίπτωση που του αναφέρουν τίποτα (οτι δεν μεταφέρει τα πράγματα του πελάτη προς το σπίτι του). Είχα χάσει και εγω αντικείμενο παλιότερα! Σκληρός δίσκος θυμάμαι πως ήταν,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τραπεζα την μετατροπη.

Δηλαδη οταν βαζουμε στο καλαθι αγοραζουμε με λιρες σωστα;;

Ασχετα εαν ο λογαρισμος μας εχει ευρω

Selected payment currency

 EUR  GBP
(Change card currency)

βαζοντας λιρες κανει την μετατροπη η τραπεζα μας;;

(Στο copy paste βγαζει μονο επιλογη EUR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,επειδή σε κάθε θέμα amazon γράφονται τα ίδια,όσοι έχετε πρόβλημα μακρυχέρηδων ή γενικότερο άγχος με τον τρόπο παράδοσης γιατί δεν επιλέγετε express shipping;Είναι 3-4 ευρώ παραπάνω στα περισσότερα αντικείμενα και έρχεται με UPS,πολύ πιο γρήγορα,με tracking και παραδίδεται στην πόρτα σας.

 

Δηλαδή ούτε περίπτωση κλοπής για αντικείμενα που θα τα άφηνε χύμα ο ταχυδρόμος,αλλά ούτε και χρόνος/βενζίνη/ταλαιπωρία σε πιθανή ουρά στο ταχυδρομείο για αυτά που θα άφηνε ειδοποίηση.

 

Άντε κάποτε που είχαμε δωρεάν μεταφορικά είχε νόημα,ήταν μεγάλη κοστολογικά η μεταπήδηση στο express,πλέον που αναγκαζόμαστε να πληρώσουμε 10άρικο έτσι κι αλλιώς,εγώ δεν το πολυσκέφτομαι τις ελάχιστες φορές που θα χρειαστώ κάτι απο amazon.Εδώ πολλοί έχουμε φτάσει να πληρώνουμε 1-3 ευρώ παραπάνω στους κινέζους απλά για tracking που δεν προσφέρει καμία διαφορά ουσιαστική στην ταχύτητα ή στην ασφάλεια παράδοσης της αποστολής στον χώρο μας,τι να λέμε τώρα.Άσε το άλλο που πολλοί και στο amazon χάνουν αυτά τα 3-4 ή και παραπάνω ευρώ χωρίς να το πάρουν και χαμπάρι χρησιμοποιώντας τον μετατροπέα του για την πληρωμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα παραγγελία, το ψιλομετανιωσα, εκανα ακύρωση αλλα δεν πρόλαβα. Αν κάποιος τον θελει στα 69 ευρώ, όσο εκανε μαζι με τα μεταφορικά, ας μου στείλει pm. Δεν θα το ανοίξω, θα το παρετε με τη συσκευασία του amazon να το ελεγξουμε επι τοπου. Σε μια δυο εβδομαδες λογικα θα μου εχει ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά χάθηκε παραγγελία μου (κάτι κατσαβίδια) από άμαζον.

Η απάντηση τους; "συγγνώμη, μπλα μπλα μπλα, θέλετε επιστροφή χρημάτων ή αποστολή του ίδιου προιοντος;"

Μου επέστρεψαν τα χρήματα και όλα καλά. Δεν παίζουν με αυτά, ακόμα και αν βγουν χαμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...