Προς το περιεχόμενο

Πως αντιμετωπίζεται η ζήλια;


LifeAndHope

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο καιρό (2 μήνες) είμαι με μια κοπέλα και ενώ στο παρελθόν δεν είχα τέτοια θέματα τώρα πιστεύω πως συνέχεια θα προσπαθήσει κάποιος να της την πέσει.Είχα καιρό βέβαια να είμαι με κάποια και τώρα που έγινε δεν θέλω να τη χάσω αλλά ούτω και να αφήνω αυτό το πράγμα να με τρώει.Μέχρι στιγμής κρατάω χαρακτήρα όσο μπορώ και δεν της έχω πει απολύτως τίποτα και φυσικά ούτε έχω κάνει κάποια κατινιά στυλ να διαβάσω μηνύματα σε υπολογιστή/κινητό.

Απλώς με κατατρώει το αίσθημα πως αργά η γρήγορα θα βρει κάποιον καλύτερο από εμένα (διότι πάντα υπάρχει ένας καλύτερος μας) και θα με αφήσει για αυτό σκέφτομαι να είμαι εγώ αυτός που θα το τελειώσει...

 

Τι γνώμη έχει άραγε το φόρουμ σε αυτό το όχι τόσο τεχνολογικό θέμα;Θεραπεύεται η ζήλια;Εσείς ζηλεύετε ή είχατε ποτέ κάποιο ταίρι το οποίο είχε τέτοια θέματα;

 

 

Δεν ζήλεψα ποτέ. Οι γυναίκες αν δεν ικανοποιούνται σε χ,y θέματα (όχι μόνο σωματικά φυσικά) θα στην κάνουν ούτως ή άλλως άσχετα με τις μπαρούφες και τους έρωτες που τυχόν πουλάνε στην αρχή. 

 

Έχεις ανασφάλειες και φαίνεται αυτό από αυτά που γράφεις.

Πρόσεξε γιατί αν η δικιά σου το καταλάβει αυτό (ίσως δλδ να το έχει κάνει ήδη) πιθανόν να σου αρχίσει τα παιχνίδια με άλλους για να σε πικάρει αν δεν τα πάτε καλά. Και σε φαντάζομαι μετά να κοιμάσαι αγκαλίτσα με το μαξιλάρι σου....

 

Επίσης, δεν θεωρώ ότι η ζήλεια θεραπεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

πήγαινε πυγμαχία κ άμα βρεθεί καλύτερος σάπισε τον να σου φύγει ο καημός , με κλαψομουνιές δεν πας μπροστά 

καλά ούτε με νταηλίκια πας μπροστά αλλα αμα βαράς θα φτιάξει η αυτοεκτίμηση σου οπότε θα φτιάξει το βασικό πρόβλημα 

κάτι τέτοιο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε πυγμαχία κ άμα βρεθεί καλύτερος σάπισε τον να σου φύγει ο καημός , με κλαψομουνιές δεν πας μπροστά 

καλά ούτε με νταηλίκια πας μπροστά αλλα αμα βαράς θα φτιάξει η αυτοεκτίμηση σου οπότε θα φτιάξει το βασικό πρόβλημα 

κάτι τέτοιο 

 

Wut?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε πυγμαχία κ άμα βρεθεί καλύτερος σάπισε τον να σου φύγει ο καημός , με κλαψομουνιές δεν πας μπροστά 

καλά ούτε με νταηλίκια πας μπροστά αλλα αμα βαράς θα φτιάξει η αυτοεκτίμηση σου οπότε θα φτιάξει το βασικό πρόβλημα 

κάτι τέτοιο 

 

Γιατί αυτοί που πάνε πυγμαχία δεν τις τρώνε???Εκεί να δεις καταστροφή στην αυτοεκτίμηση μετά... ;)

 

Όσο για το παλικάρι που αγχώνεται για την κοπελίτσα ...δεν πα να είσαι ζηλιάρης ή όχι...μόνο στον εαυτό σου κάνεις κακό...γιατί οκ θα χεις δίκιο αν η άλλη είναι τσαχπινογαργαλιάρα γενικώς....αλλά αν είναι εντάξει...θα την διώξεις μόνος σου γιατί δεν μπορεί..θα την κάνεις την σκηνή ζηλοτυπίας...

Απόλαυσε αυτό που ζεις τώρα και μην το χαραμίζεις με ζήλιες κτλ... (εννοείται όμως ε..ελέγχεις κτλ..δεν είμαστε και χάπατα ) ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτοί που πάνε πυγμαχία δεν τις τρώνε???Εκεί να δεις καταστροφή στην αυτοεκτίμηση μετά... ;)

κάποιοι γεννήθηκαν για να τις τρώνε , δεν υπάρχει σωτηρία ότι κ αν κάνουν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι γεννήθηκαν για να τις τρώνε , δεν υπάρχει σωτηρία ότι κ αν κάνουν :-)

Ε τότε τζάμπα τα λεφτά στην πυγμαχία...ας πάει να κάνει ζούμπα!!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε πυγμαχία κ άμα βρεθεί καλύτερος σάπισε τον να σου φύγει ο καημός , με κλαψομουνιές δεν πας μπροστά 

καλά ούτε με νταηλίκια πας μπροστά αλλα αμα βαράς θα φτιάξει η αυτοεκτίμηση σου οπότε θα φτιάξει το βασικό πρόβλημα 

κάτι τέτοιο 

 

ελπίζω να τρολάρεις..

 

και btw αν δε ξηγηθεί σωστά η κοπελιά και την κάνει τη πουτανιά τότε αυτή θα θέλει το ξύλο.

(εμένα με καληνύχτιζε κάποτε και @#$#@  τα βράδια με όποιον τύχαινε, τι μου φταίγανε εμένα οι άσχετοι τύποι? αυτή έφταιγε!)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έχω να πω. Αν νιώθεις ότι υπάρχουν καλύτεροι από σένα άντρες τότε κάνε κάτι για να βελτιώσεις τον εαυτό σου ώστε να βλέπεις εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου με καλύτερο μάτι. Με το να λιώνεις όλη μέρα στο pc δεν πρόκειται να αλλάξεις τίποτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα λιγο ζηλια δηλωνει και ενδιαφέρον. Οχι σε βαθμό υπερβολικό. Διότι η απάθεια σκοτώνει. Τωρα βεβαια είναι και στον άνθρωπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό (2 μήνες) είμαι με μια κοπέλα και ενώ στο παρελθόν δεν είχα τέτοια θέματα τώρα πιστεύω πως συνέχεια θα προσπαθήσει κάποιος να της την πέσει.Είχα καιρό βέβαια να είμαι με κάποια και τώρα που έγινε δεν θέλω να τη χάσω αλλά ούτω και να αφήνω αυτό το πράγμα να με τρώει.Μέχρι στιγμής κρατάω χαρακτήρα όσο μπορώ και δεν της έχω πει απολύτως τίποτα και φυσικά ούτε έχω κάνει κάποια κατινιά στυλ να διαβάσω μηνύματα σε υπολογιστή/κινητό.

Απλώς με κατατρώει το αίσθημα πως αργά η γρήγορα θα βρει κάποιον καλύτερο από εμένα (διότι πάντα υπάρχει ένας καλύτερος μας) και θα με αφήσει για αυτό σκέφτομαι να είμαι εγώ αυτός που θα το τελειώσει...

 

Τι γνώμη έχει άραγε το φόρουμ σε αυτό το όχι τόσο τεχνολογικό θέμα;Θεραπεύεται η ζήλια;Εσείς ζηλεύετε ή είχατε ποτέ κάποιο ταίρι το οποίο είχε τέτοια θέματα;

 

 

γνωρίζεις τους λόγους που είναι μαζί σου; σου έχει πει η κοπέλα σου γιατί είναι σε σχέση με σένα; Μπορεί να είναι κάτι καλό που δεν βλεπεις εσύ αλλά βλέπει εκείνη σε σένα. Επιπλέον, τι είναι αυτό που δεν σ' αρέσει στον εαυτό σου και θεωρείς πως είσαι λίγος γι'αυτήν; Νομίζω πως καταλαβαίνεις ότι με το να είσαι κακομοίρης, δεν υπάρχει λύση. Στην ίδια ηλικία είμαστε. Από τα λεγόμενά σου, χρειάζεται να αρχίσεις να αποκτάς αυτοεκτίμηση. Δεν είναι εύκολο να το κάνεις αυτό, όμως είναι δυνατό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι εκει για καποιους λογους.Το ιδιο και εκεινη. Πιστεψε σε αυτο. Αλλωστε ποιο ειναι το χειροτερο,που μπορει να συμβει αν πας κοντρα στις αρνητικες σου πεποιθησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αλλωστε ποιο ειναι το χειροτερο,που μπορει να συμβει αν πας κοντρα στις αρνητικες σου πεποιθησεις?

Να βρεθώ κερατάς ή κορόδιο μήπως;Να σπάσω στο ξύλο αυτήν και το μακάκα της και να καταλήξω στα δικαστήρια;Εσύ δηλαδή δεν θα είχες πρόβλημα άμα σε κεράτωνε ο δικός σου;Δεν θα πληγωνόσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρισε την καλυτερα δεν σου φταιει σε τιποτα η κοπελα επειδη εχεις προβλημα εσυ. Σιγουρα οταν καταλαβει με ποιον εχει να κανει θα σε αφησει και καλα θα κανει.. εν ετη 2016 δεν ανεχεται κανεις τα ψυχολογικα προβληματα του καθενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...