Προς το περιεχόμενο

Ιώσεις, γρίπες κτλ 2016


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την περασμένη Δευτέρα γύρω στις 4:30 πήγα να πέσω κάτω στη δουλεια γιατί ψηνομουν. Γυρίζω σπιτι ξαπλώνω με πουκάμισο και μπουφάν :lol: . Ουτε βήχας ουτε καταροή μονο barbecue στους 40... Σχολαει η γυναίκα με παει γιατρό.....ίωση. 3 μερες αναρρωτική, comtrex και στάνιαρα. Ψηνομουν 2 μερες με φρικτούς πόνους στις αρθρώσεις. Την Πέμπτη που ξαναπήγα δουλεια μετα βίας κατέβαινα τα σκαλιά. Πλεον εχω συνέλθει. Δεν αρρωσταίνω εύκολα, 40αρι δεν νομίζω να εχω ξαναδεί στο θερμόμετρο...

 

Την πάτησα την Κυριακή γιατί έκανα τα μπαλκόνια και ήμουν μεσα στα νερά κανα δίωρο με τον αέρα να με φυσάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχα να κρυωσω 2 χρονια και κατι φετος αρρωστησα 3 φορες  :-(

επαθα ενα καλο κρυωμα τον Οκτώβριο το οποιο δεν το κοιταξα ενεκα ανασφαλιστος και επεσε η αμυνα του οργανισμου και μεσα σε 2 μηνες αρρωστησα αλλες δυο φορες και μου αφησε και ενα ασθμα ελπιζω προσωρινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω θέμα με το αναπνευστικό, μικρό βέβαια παλιότερα αρρώσταινα συνέχεια. Και όποτε έκανα πάνω από 38 έκανα εισαγωγή. Βέβαια απέκτησα κ άσθμα στα γεράματα οπότε έδεσε το γλυκό. Είναι ένα θέμα οργανισμού, συνηθειών, άσκησης. Σε κάνα μήμα ευελπιστώ να ξεκινήσω πάλι γυμναστήριο μπας κ δω διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι κοιτάω τον καιρο και ντυνομαι ενα κλικ πιο ελαφρά απο οτι χρειάζεται. Στους 20 βαθμους ειμαι με κοντομανικο. 10-20 βαθμους με ενα μακρυμάνικο συνηθως πουλοβερ.... μπουφάν απο 10 και κάτω. Έχει τυχει και στους 7-8 βαθμους να ειμαι απλα με ενα καλο πουλοβερ και τιποτα άλλο και μια φανέλα απο μέσα. Δεν περνάει τιποτα.

Αυτό. Για τις μη ευπαθείς ομαδες, να βγαινεις ντυμενος σα μπεμπης / κρεμμύδι και μετά να παραπονιέσαι ότι την άρπαξες μόλις πήγε κάτω από 15C.... Ελεος.

 

Κατατά σκεφτόμουν συχνά ότι ο πανικός με τις ιώσεις και γρίπες είναι βασικά τηλεοπτικός/μηντιακός, αλλά ποστ σαν της μαργαρίτας στη προηγουμενη σελιδα με κάνουν να αλλαξω γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό. Για τις μη ευπαθείς ομαδες, να βγαινεις ντυμενος σα μπεμπης / κρεμμύδι και μετά να παραπονιέσαι ότι την άρπαξες μόλις πήγε κάτω από 15C.... Ελεος.

 

Κατατά σκεφτόμουν συχνά ότι ο πανικός με τις ιώσεις και γρίπες είναι βασικά τηλεοπτικός/μηντιακός, αλλά ποστ σαν της μαργαρίτας στη προηγουμενη σελιδα με κάνουν να αλλαξω γνώμη.

 

Καλο ειναι να προσέχουμε τις υπερβολές. Πχ το κρεμυδοντύσιμο το χειμώνα σε κάνει χειροτερα βεβαια σε αυτα δεν μπορω να εκφέρω γνωμη για ολους γιατι αν ο άλλος έχει άσθμα και του έχει πει ο γιατρος του να ντύνεται νταξ καλα κάνει και ακουει το γιατρο του.

 

Υπερβολη ειναι και αυτο που εκανε ενας γνωστος την άλλη φορα... χιονια έξω πολυ χαμηλη θερμοκρασια και πηγε για τρεξιμο. Αφου τη γλιτωσε με μια απλη γριπη και δεν εμεινε απο καρδιά τυχερος ειναι. Να σηκωθεις να τρέξεις στο αγιάζι 6 το πρωι με 5 βαθμούς το έχω κάνει οχι ομως με -5. Και οχι αμα δεν αισθάνεσαι καλά.

 

Θελει και διατροφη βέβαια. Μπροκολα , κουνουπιδια , κολοκυθια , χουρμάδες , ταχινια , μελι , φετες ολικης άλεσης κτλπ. Σημερα τα συνδυασα ολα αυτα και νιώθω ακμαιος. :devil: Αυριο πριν τη δουλεια αμα κοιμηθω νωρις αποψε θα σηκωθω πρωι για ενα τρεξιματάκι κατα τις 6 και μιση ... και μετά θα πάω δουλεια να τους τρέξω! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την πάτησα την Κυριακή γιατί έκανα τα μπαλκόνια και ήμουν μεσα στα νερά κανα δίωρο με τον αέρα να με φυσάει.

Πως ακριβως αρρωστησες με ιωση πλενοντας μπαλκονια στο κρυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει να ειναι η 8η μερα που να ειμαι αρρωστος. Μαλλον θα παω σε κανα γιατρο απο αυριο. Γενικα ολοι στην δουλεια και τριγυρω ειναι αρρωστοι ή βηχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει να ειναι η 8η μερα που να ειμαι αρρωστος. Μαλλον θα παω σε κανα γιατρο απο αυριο. Γενικα ολοι στην δουλεια και τριγυρω ειναι αρρωστοι ή βηχουν.

Τι εχεις? Εμενα το συναχι και ο ελαφρυς πονολαιμος κρατησαν απο το προηγουμενο σαββατο μεχρι την τριτη.Απο την τριτη μεχρι και σημερα ομως ακομα εχω μπουκωμενη μυτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικά σημαντικά σημεία από 1 ώρα μόνο του video:

Καταργήθηκε ο όρος immunization και αντικαταστάθηκε από το vaccination (οι γνωρίζοντες αγγλικά καταλαβαίνουν τη διαφορά).

Κανείς δε γνωρίζει τι περιέχουν τα εμβόλια εκτός των εταιριών που τα παρασκευάζουν.

Καμία κρατική υπηρεσία δεν τα ελέγχει.

Κανείς γιατρός δεν αναλαμβάνει εγγράφως την ευθύνη για τυχόν παρενέργειες.

Πρόσθετα που περιλαμβάνονται στα εμβόλια (ως στοιχεία πλήρωσης!!!!) 

image.png

Δεν είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες να αναγράφουν στα συστατικά τα ανόργανα συστατικά (!!!!!) αλλά μόνο τα οργανικά.

 

Από στατιστικά στοιχεία του CDC η μείωση των περιστατικών οφείλεται κυρίως στη βελτίωση των συνθηκών διαβίωσης (διατροφή,υγιεινή κλπ) και όχι στα εμβόλια.

 

Από που χρηματοδοτούνται οι φαρμακοβιομηχανίες και πόσο τιμολογούν τα εμβόλια.

Ο ιός Η1Ν1 είναι φτιαγμένος σε εργαστήριο.

Το εμβόλιο (του Η1Ν1) πήρε έγκριση σε 7 ημέρες χωρίς να περάσει δοκιμές.

Στην Ιαπωνία είναι απαγορευμένο το Tamiflu.

Το Gardasil καλύπτει μόνο για 6 από τους 70 (!!!!) τύπους ιών από τους οποίους δεν υπάρχουν όλοι στην Ελλάδα και είναι απίθανο να αναπτυχθεί κακοήθεια.

Η 2η χώρα μετά τις ΗΠΑ που πήρε έγκριση είναι η Ελλάδα.

Στις δοκιμές στο placebo χρησιμοποιήθηκε αλουμίνιο για να μαγειρευτούν τα αποτελέσματα.

Η Merck μετά από 10 χρόνια απέσυρε το Viox.

Από τον ιό της ισπανικής γρίπης που πέθαναν 50 εκατομμύρια άνθρωποι δεν πέθανε ούτε ένας Έλληνας,γιατί δεν είχαμε χρήματα να αγοράσουμε τα εμβόλια!!!!!!!! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gwC3nIMSZMU

 

Προσωπικά έχω κάνει στο παιδί μου εμβόλια γιατί δε γνώριζα τα παραπάνω.

Στον εαυτό μου λόγω επαγγέλματος έκανα της ηπατίτιδας.

Επεξ/σία από opera
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανα πάσα στιγμή, για να είμαι ειλικρινής, περίμενα να παρατεθεί κάποιο link με ψεκασμένο περιεχόμενο.

Δεν υπάρχει σωτηρία.

 

χαχαχαχα

 

Η αληθεια βρισκεται κάπου στη μέση ... ουτε υπερβολικα φάρμακα αλλα ουτε και υπερβολική περιφρονηση στις αληθειες των γιατρων.... μη ξεχνάμε πως την πάτησαν γνωστά ονοματα ο μεν ενας ο Τζομπς γνωστος σε ολο το πλανητη η δε άλλη αρνητρια του ειτζ τελικα κατέληξε επειδη δεν ακουγε τους γιατρους. Καμια φορα ειναι καλο να ακους οτι λεει ο γιατρος αν ειναι ειδικα καλος και να το κάνεις για να γλιτώσεις τα χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανα πάσα στιγμή, για να είμαι ειλικρινής, περίμενα να παρατεθεί κάποιο link με ψεκασμένο περιεχόμενο.

Δεν υπάρχει σωτηρία.

Σοβαρό το επιχείρημά σου που αντικρούει ένα προς ένα τα παραπάνω αποδεδειγμένα στοιχεία.

Καλύτερα "ψεκασμένος" παρά πρόβατο ανενημέρωτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδερφος της κοπελας μου, αλλαδαπης καταγωγης(ναι απο κει που καταλαβατε) πηγε στην χωρα της με λεωφορειο τα Χριστούγεννα, ηρθε, ολο ελεγε ειμαι αρρωστη, ζαλαδες, διαρροια, δουλευει σε καφετέρια. Το αφεντικο την ειπε ή πας σε γιατρο ή στο μαγαζι δεν ξαναδουλευεις.

 

Πηγε, ο γιατρος εξαλλος, κολλησε τον ιο Η1Ν1, την εδωσε φαρμακα, αυστηρη οδηγια δεν βγαινει απο το σπιτι για δυο εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...