Προς το περιεχόμενο

speed date


yoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δοκίμασα πρόσφατα στο εξωτερικό. Τουλαχιστον τη λιγότερο εμπορική εκδοχή του.

 

40 τραπεζια. 40 γυναικες που κάθονται μονιμα η καθεμια σε ενα τραπεζι. 40 ανδρες. Καθε 5 λεπτα ο οργανωτής δινει συνθημα και ο καθε ανδρας παει ενα τραπεζι παραπερα. Καθε φορά που μιλας σε καποια σημειωνεις το τραπεζι/ονομα της και βαζεις σταυρο αν θέλεις να την ξαναδεις. Το ιδιο και η κοπελα που καθεται μονιμα στο τραπεζι. Σε 200 λεπτα εχεις τελειωσει και παραδίδεις το χαρτι σου στον οργανωτή. Αυτος βλεπει ποιος με ποια εκαναν match και τους ειδοποιει.

 

Πρακτικα ήταν πολυ ευχαριστη εμπειρια. Στο 5λεπτο λιγες φορες κολλας αν και μπορει να συμβει. Στην περιπτωση μου δεν εβγαλα κατι. Καποιες που ειδα οτι ψαχνονταν και ειχαν ηδη πολλους σταυρους (μερικες φορες το βλεπεις) δεν τις επελεξα. Εβαλα 3-4 με τις οποίες δεν ταιριαξα (ενταξει 1-2 ήταν μοντελα και απλα τις τικαρα για το "κι αν σου κατσει;!"). Επισης ηταν ψιλοερασιτεχνικο και ειχε ολες τις ηλικιες, απο 20-55. Ακομα και ετσι εκνα πολυ πλακα γιατι γνωρισα ενδιαφεροντα ατομα. Επισης ηταν καλα γιατι ειχε κοσμο απο πολλες χωρες που εργαζεται εδω. Νομιζω οι περισσοτεροι αξιζαν σαν ατομα. Αντε 3-4 στριφνοι/γεροντοκορες. Πληρωσα περιπου 25ε συμμετοχη και 5-6ε για ποτο.

 

Αυτο που βαζεις στο link ενδιαφέρον αλλα πολυ σε προξενεμα φερνει (ακου εκει συνεντευξη πριν συμμετασχεις!).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βλακεία μου ακούγεται το προξένεμα

 

έτσι όπως το περιέγραψες ακούγεται πιο καλο

 

αν πήγαινα θα πήγαινα μόνο για πλάκα γιατι το αποκλείω να έβρισκα κάτι ενδιαφέρον, δεν ταιριάζω εύκολα

 

εσένα πέρα απο την πλάκα σε ενδιέφερε να βρεις ενδεχομένως και κάποια κοπέλα;

είχες τέτοιες προσδοκίες;

θα έλεγες δηλαδή οτι τα άτομα που κάθισαν απέναντί σου ήταν νορμάλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν ολα νορμαλ ναι. Και επισης ολοι αξιοπρεπως ντυμενοι, δεν υπηρχαν λετσοι.

 

Με ενδιέφερε να βρω κατι. Αλλα οταν πχ εβλεπα οτι καποια ηταν ψιλοελαστικη και ειχε επιλεξει ήδη αρκετα ατομα δεν την επελεγα. Ισως όμως για να γνωρισεις κοσμο πρεπει να εισαι γενικα χαλαρός στις επιλογές σου. Η να ξερεις οτι τα 2-3 ατομα που τικαρες μπορει να μην κανουν τελικα match μαζι σου.

 

Γενικά ήταν πολύ ευχάριστη εμπειρία. Αυτο το λεω εγω, που γενικα ειμαι περίεργος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα. Ηταν και κανα δυο κοπελες που ηταν καλές αλλά φάνηκαν πεινασμενες και δεν θέλησα εγώ. Από αυτές που είχα επιλέξει ήταν 2 στην ηλικία μου, και άλλες 2 μεγαλύτερες αλλά το λιγότερο μοντέλα. Αυτό που λέει ο yoman είναι πιο στοχευμένο σε ηλικιακά γκρουπ. Αλλά πόσους πχ 30άρηδες να μαζέψει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο pathetic..

 

Σου έχει τύχει πολλές φορές να γνωρίσεις 40 ατομα σε 3 ώρες; Από Βραζιλία, Καναδά, Αμερική, Κίνα κλπ;

 

 

Δεν θα το έκανα. Τι λογική είναι αυτή λες και μας κυνηγάνε;

 

Η λογική είναι ότι αν δεν τραβάει το βλέπεις άμεσα και δεν χάνεις το χρόνο σου.

 

Το ξαναέκανα ευχαρίστως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχει τύχει πολλές φορές να γνωρίσεις 40 ατομα σε 3 ώρες; Από Βραζιλία, Καναδά, Αμερική, Κίνα κλπ;

 

 

 

Η λογική είναι ότι αν δεν τραβάει το βλέπεις άμεσα και δεν χάνεις το χρόνο σου.

 

Το ξαναέκανα ευχαρίστως.

Καταλαβαίνω τη λογική απλά δε νομίζω ότι θα μου άρεσε, γούστα είναι αυτά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το να βγαίνεις ραντεβού κ να καταλαβαίνεις στη μέση ή στο τέλος οτι είναι μάπα το καρπούζι.. 1000 φορές καλύτερο το speed dating. Σ'αρέσει? Το σημειώνεις και προχωράς. Δεν σου αρέσει? Σε 5' ξεμπερδεύεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την γνώμη μου. Δεν μου πολυ αρέσει η ιδέα του speed dating. Το θεωρώ κάπως ξενέρωτο και trash. Τωρα βέβαια γούστα ειναι αυτά. Και αν μη τι άλλο έστω και καλή εντύπωση να σου κάνει ο άλλος / άλλη, μέσα σε λίγα λεπτά δεν ξέρεις τι κουμάσι είναι. My2Cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απ την εμπειρια γινεται τιποτα;

 

ή μονο για την εμπειρια παει καποιος;

Ποια εμπειρία;Άλλη μια απατεωνία είναι για να πλουτίζουν τα μπαράκια με τόσους που θα μαζευτούν και θα νομίζουν πως θα πηδήξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Speed dating= γελιο,γελιο,γελιο.... απειρο γελιο.....

 

H πρωτη αποπειρα ηταν early 00's, εκτοτε ουτε και γω θυμαμαι πλεον σε ποσα εχω παρεβρεθει.....

 

Παντως σχεδον καθε Πεμπτη ειναι SDT* εδω για την παρεα μου....  :-D

 

Γνωριζεις απειρο κοσμο..... και σοβαρα ατομα για να κανεις συζητησεις με τις ωρες, αλλα και ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ....... 

 

 

 

*(speed date Thursday)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...