Προς το περιεχόμενο

Η Sony λέει ότι μεγάλοι κατασκευαστές smartphones θα παρουσιάσουν dual-lens συσκευές σύντομα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο CFO της Sony, Kenichiro Yoshida δήλωσε πρόσφατα ότι πολλές μεγάλες εταιρείες στον χώρο της κατασκευής smartphones, θα χρησιμοποιήσουν την τεχνολογία dual-lens της εταιρείας του σύντομα.

Γνωρίζουμε από σήμερα, ότι η LG για παράδειγμα θα χρησιμοποιήσει τεχνολογία dual-lens στην επερχόμενη ναυαρχίδα της, G5 (άγνωστο αν χρησιμοποιεί τεχνολογία της Sony) όμως ενδέχεται να δούμε και κάποιο iPhone μελλοντικά σύμφωνα με αναλυτές. Η Apple εξάλλου χρησιμοποιεί τεχνολογία της Sony, στην κάμερα iSight του iPhone και ο αναλυτής της KGI Securities, Ming-Chi Kuo που πολύ σπάνια κάνει λάθος στις εκτιμήσεις του για μελλοντικά προϊόντα της Apple, υποστηρίζει ότι η δεύτερη κάμερα στην “πλάτη” του iPhone 7 Plus θα χρησιμεύει για optical zoom.

 

Ο Kenichiro Yoshida δήλωσε ότι είναι πιο πιθανό οι μεγάλοι κατασκευαστές να χρησιμοποιήσουν την τεχνολογία dual-lens από το 2017 στις συσκευές τους. Η ζήτηση για την τεχνολογία dual-lens, είπε, θα επηρεαστεί το 2016, εξαιτίας της πτωτικής πορείας των high-end συσκευών στην αγορά. Το πιθανότερο είναι λοιπόν, η τεχνολογία dual-lens να εμφανιστεί σε περισσότερες συσκευές μέσα στο 2017, αν και η αρχή όπως είπαμε θα γίνει από φέτος.

 

Link.png Site: PhoneArena

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν σου παρουσιαζουν για εξελιξη την διπλη ποσοτητα , καταλαβαινεις οτι το καραβι εχει πιασει στερια και το ταξιδι τελειωσε .

Που θες να παει το καραβι, μεχρι που να φτασει το ταξιδι.Εχει πιασει στερια εδω και καιρο το καραβι και τωρα προσπαθουν να το κανουν αμφιβιο, να βγαλει ροδες, να παει στερια και μετα να πεταξει εαν γινεται.

 Τα κινητα εδω και καιρο εχουν μπει στα χωραφια αλλων συσκευων, ενω θα επρεπε να ειναι μονο τηλεφωνα.Να περνεις και να σε παιρνουν τηλεφωνο.Το τι αχρηστα πραγματα θα εχουν σκαρφιστη η σκαρφιστουν στο μελλον, απο δαχτυλικα αποτυπωματα μεχρι οτι μ@λ@κια θες.

 Δεν φταινε αυτοι ομως.Ο τσομπανος οδηγει και το κοπαδι ακολουθει.Αυτο γινεται στην περισσοτερες εκφανσεις τις ζωης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητα εδω και καιρο εχουν μπει στα χωραφια αλλων συσκευων, ενω θα επρεπε να ειναι μονο τηλεφωνα.Να περνεις και να σε παιρνουν τηλεφωνο.

Stuck in 1999;

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχ

 

Που θες να παει το καραβι, μεχρι που να φτασει το ταξιδι.Εχει πιασει στερια εδω και καιρο το καραβι και τωρα προσπαθουν να το κανουν αμφιβιο, να βγαλει ροδες, να παει στερια και μετα να πεταξει εαν γινεται.

 Τα κινητα εδω και καιρο εχουν μπει στα χωραφια αλλων συσκευων, ενω θα επρεπε να ειναι μονο τηλεφωνα.Να περνεις και να σε παιρνουν τηλεφωνο.Το τι αχρηστα πραγματα θα εχουν σκαρφιστη η σκαρφιστουν στο μελλον, απο δαχτυλικα αποτυπωματα μεχρι οτι μ@λ@κια θες.

 Δεν φταινε αυτοι ομως.Ο τσομπανος οδηγει και το κοπαδι ακολουθει.Αυτο γινεται στην περισσοτερες εκφανσεις τις ζωης

 

.

εχω κατι Nokia στο συρταρι μου τα εχω βαλει εδω αγγελια αλα κανεις σας δεν βλεπω να θελει κινητο ολοι με ενα smartphone και κανεις τα παντα χωρις να ανοιξεις υπολογιστη ακομα και καφε απο το coffee island παραγγελνει και χωρις χρεωσει μοναδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stuck in 1999;

Δεν εχω κολλησει στο 1999, απλως αναφερω την πραγματικοτητα

εχ

 

εχω κατι Nokia στο συρταρι μου τα εχω βαλει εδω αγγελια αλα κανεις σας δεν βλεπω να θελει κινητο ολοι με ενα smartphone και κανεις τα παντα χωρις να ανοιξεις υπολογιστη ακομα και καφε απο το coffee island παραγγελνει και χωρις χρεωσει μοναδων

Eσυ μπορει να κανεις τα παντα, εγω ομως χρησιμοποιω το κινητο μονο για να παιρνω τηλ. κα ιγουσταρω πολυ να ανοιγω των υπολογιστη.

η sony πολλα λεει αλλα παει για κλεισιμο παλι καλα που υπαρχουν και τα παιδακια και αγοραζουν κανενα ps4.

Aλλο τραγουδακι δεν εμαθες.Το εχουμε βαρεθει.Δηλαδη τις φωτογραφικες, τις καμερες,TV κ.α τα παιρνουν παιδακια.

 Και τα PS4 τα παιρνουν και σοβαροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγω ομως χρησιμοποιω το κινητο μονο για να παιρνω τηλ...

Εντάξει, οι συσκευές που αναφέρεις υπάρχουν ακόμα.

...κα ιγουσταρω πολυ να ανοιγω των υπολογιστη.

iLike :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κολλησει στο 1999, απλως αναφερω την πραγματικοτητα

Eσυ μπορει να κανεις τα παντα, εγω ομως χρησιμοποιω το κινητο μονο για να παιρνω τηλ. κα ιγουσταρω πολυ να ανοιγω των υπολογιστη.

Aλλο τραγουδακι δεν εμαθες.Το εχουμε βαρεθει.Δηλαδη τις φωτογραφικες, τις καμερες,TV κ.α τα παιρνουν παιδακια.

 Και τα PS4 τα παιρνουν και σοβαροι.

 

 

Επειδή εσύ χρησιμοποιείς το κινητό για να παίρνεις μόνο τηλέφωνο σημαίνει ότι οι υπόλοιπες λειτουργίες που έχουν ενσωματώσει είναι άχρηστα πράγματα όπως λες;! WTF λογική είναι αυτή; Και την ορίζεις και ως πραγματικότητα κιόλας! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποψη ότι τα smartphones εχουν μπει σε αλλα χωράφια δεν είναι τελειως λαθος. Παράδειγμα: Στην εποχη των films βγαζαμε 30-40 φωτος τον χρονο, ειχαν αξια, τις βλέπαμε, τις αναπαραγάγαμε και τελος τις βαζαμε στο αλμπουμ και τις βλέπαμε τα επομενα χρονια. Στην εποχη της ψηφιακης, βγαζουμε 1500-2000 το χρονο, δεν τις βλέπουμε, (είναι παρα πολλες και οι περισοτερες αχρηστρες - σαβουρες) αντι σε αλμπουμ είναι σε μια προσωπικη micro sd με password και στο τελος κατι γινεται και λεμε ωχ...

Άλλο, βγαινει μια παρεα να μιλησει και αντι η παρεα να μιλα ολοι είναι στο facebook και στην καλυτερη περιπτωση θα λεει ο ενας στον άλλο τι φοβερα post εχει (εν είναι σαβουρες) και η κοινωνικοτητα στο μηδεν. Γιαυτο και εγω λεω καλα τα smartphones αλλα εχουν μπει πολύ πολύ σε μερη που δεν θα επρεπε. Και σας κανω την ερωτηση,,, Ποιος μπορει να παει πχ διακοπες μονο με ένα απλο τηλ? η χωρις internet? ..... ελάχιστοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εξέλιξη λέγεται αυτό. Ποιός ορίζει ότι αυτό που γινόταν παλιότερα είναι καλύτερο από αυτό που γίνεται τώρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...