Προς το περιεχόμενο

Η Logitech ανακοίνωσε το μηχανικό gaming πληκτρολόγιο G810 Orion Spectrum


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Logitech ανακοίνωσε το G810 Orion Spectrum, ένα λιτό από σχεδιαστικής άποψης μηχανικό πληκτρολόγιο (αν συγκρίνουμε με παλαιότερα, ογκώδη μοντέλα που ενσωματώνουν οθόνες κ.ά) που απευθύνεται σε gamers, αλλά μπορεί να εξυπηρετήσει και τις γενικότερες ανάγκες των χρηστών.

Το G810 Orion Spectrum είναι ένα full-size μηχανικό, gaming πληκτρολόγιο που διαθέτει τους μηχανικούς διακόπτες της Logitech, Romer-G καθώς και RGB illumination. Σύμφωνα με την Logitech, κάθε πτυχή του keyboard είναι τέλεια σχεδιασμένη, για να προσφέρει μέγιστη απόδοση με αποτέλεσμα την εξαιρετική εμπειρία gaming.

 

Οι διακόπτες Romer-G σύμφωνα με την κατασκευάστρια, προσφέρουν σχεδόν ακαριαία απόκριση, με την καταχώρηση των πατημάτων στα πλήκτρα να είναι 25% ταχύτερη συγκριτικά με τους τυπικούς μηχανικούς διακόπτες. Επίσης λέει, πως με το λογισμικό Logitech Gaming Software, ο χρήστης έχει τον απόλυτο έλεγχο του πληκτρολογίου του, αφού μπορεί να παραμετροποιήσει κάθε μία απότ τις φωτεινές ενδείξεις στα πλήκτρα, από ένα φάσμα από περισσότερα από 16,8 εκατομμύρια χρώματα, και να συγχρονίσει τα εφέ στον φωτισμό με άλλες συσκευές gaming της Logitech.

 

Μερικά ακόμη χαρακτηριστικά, πέρα από τους διακόπτες Romer-G και τον παραμετροποιήσιμο φωτισμό RGB, είναι το volume roller στην πάνω-δεξιά γωνία και τα στρογγυλά multi-media controls. Το G810 Orion Spectrum επίσης έρχεται με ένα δωρεάν παιχνίδι, το Tom Clancy’s The Division. Πόσο κοστίζει; Περίπου $160.

 


Link.png Site: SlashGear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ανακάλυψε η logitech τη μινιμαλιστική σχεδίαση; Πού είναι τα macro keys πού είναι η οθόνη; πού είναι το palm rest; άπαπα κοροϊδεύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο ένα προϊόν που δεν πρόκειται να δούμε σε review λόγο της πολύ δραστήριας τοπικής αντιπροσώπησης της Logitech. Το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να στέλνουν PRs και να μην απαντάν σε κανένα email!!!  Προσωπικά έχω ρίξει τρελό άκυρο σε αυτή την εταιρία για αυτό το λόγο και μόνο, παρόλο που μου αρέσουν τα προϊόντα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο λογο που να το ακριβοπληρωσει καποιος και να μην προτιμησει(αν θελει μικροτερο σε διαστασεις)το G410 δεν βρισκω εκτως του σχεδιασμου και του volume bar,και να πληρωσει και ακριβοτερα γιαυτο.Επισης 160δολλαρια ειναι κοντα στα χρηματα που ζηταει το G910 που στο εξωτερικο εχει πεσει και κατω απο 150ευρω σε καποιες προσφορες,κοινως πολλα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ακριβό στα 160 οταν προφανώς φαινεται οτι δεν εχει κατι premium εκτος του RGB , το μονο θετικο ειναι οτι πιθανοτατα θα το βρουμε στο γερμανικο αμαζον στα 100 μετα απο λιγο καιρο ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ψηνόμουν να δώσω 160$ για non Cherry MX ή Topre switches...

 

Σύν ότι τέτοιου είδους πληκτρολόγιο είχα και ΠΛΗΝ ΤΟΥ GAMING... δεν βόλευε για ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ, με αυτές τις "γκουμούτσες" τεράστια (σε ύψος) κουμπιά!

Έπρεπε να ...ανέβω σε σκάλα να τα πατάω, όταν πληκτρολογούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες είναι πολύ όμορφο απλά η αίσθηση των πλήκτρων είναι λίγο περίεργη (love it or hate it).

Μπορείτε να το τσεκάρετε πρώτα στα Media Markt(θηβών-περιστέρι), έχει σε εκθεσιακό το Logitech g910 που έχει ίδιους διακόπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σύν ότι τέτοιου είδους πληκτρολόγιο είχα και ΠΛΗΝ ΤΟΥ GAMING... δεν βόλευε για ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ, με αυτές τις "γκουμούτσες" τεράστια (σε ύψος) κουμπιά!

Έπρεπε να ...ανέβω σε σκάλα να τα πατάω, όταν πληκτρολογούσα.

Σε αυτό διαφωνώ, προσωπικά όταν πληκτρολογώ σε μεμβράνης μου κακοφαίνεται τρομακτικά...

 

Σιγά τα ελάχιστα πλήκτρα που χρησιμοποιούμε στο gaming, στην πληκτρολόγηση κειμένου είναι που κάνει μπαμ η διαφορά υπέρ του μηχανικού...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό αλλά πολύ ακριβό εγω εχω αρκετό καιρό ενα "κλασικό"αγαπημένο (το G510 της logitech) και δουλεύω με λίγο φώς στο δωμάτιο και με βόλεψε πολύ,τώρα που το έχω συνηθίσει τα πληκτρολόγια χωρίς φωτισμό καθώς και τα πλαστικά "μεμβρανοιδή"δεν τα μπορώ,σαν κάτι να μου λείπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ... μια σειρά macro keys να είχε και το αγόραζα χθες. Κατά τ' άλλα φαίνεται εξαιρετικό, αν και με λίγο τσιμπημένη τιμή. Σε αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα να πάρω το G910.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...