Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η δουλειά των ονείρων σας;


Flaoutistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν περνούσα εγώ θα έβγαζες χαρτζιλίκι , δεν παίρνω ποτέ την απόδειξη αυτα τα 3-4 ευρώ για τους κωλοδρομους φονιάδες  ας μην τα παίρνουν  οι χαραμοφάηδες, ας τα πάρεις  καλύτερα εσύ που θα δουλεύεις εκει για τρεις και εξήντα  ..

Νομίζω την απόδειξη την βγάζουν πάντα. Παλιά θυμάμαι είχαν αποκαλύψει ένα κύκλωμα που έπαιρνε τα λεφτά αλλά δεν ανοιγόκλεινε πάντα την μπάρα και έβαζαν αρκετά στην τσέπη τους.

Αυτό πολλοί το είπαμε. Και γενικά δεν είμαι άτομο που μασάω. Αλλα ειχα 2 θέματα. Το 1ο, όταν είχα δει να ζυγίζουν καρδιά σε ζυγαριά του μανάβη (ναι αυτή τη στρογγυλη με το δεικτη και με το λεκανακι απο κάτω) ειπα οτι δεν εχασα τοσα χρόνια για να κανω αυτο το πράγμα. 2ο με χάλαγε η κατάσταση στον καύσωνα. Ειμαι ατομο που δεν πιστεύω σε βρωμα. Αλλα αυτο με προβληματιζε πραγματικά.

Ιατροδικαστής δεν θα γινόμουν για όλα τα λεφτά του κόσμου! Τρομακτική δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω την απόδειξη την βγάζουν πάντα. Παλιά θυμάμαι είχαν αποκαλύψει ένα κύκλωμα που έπαιρνε τα λεφτά αλλά δεν ανοιγόκλεινε πάντα την μπάρα και έβαζαν αρκετά στην τσέπη τους.

βγαζουν , αν δεν την πάρεις την δινουν στον επόμενο και βάζουν τα ψιλα στην τσέπη !

χωρις να κατεβάσουν την μπάρα μια φορά βεβαίως βεβαίως ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πολλοί το είπαμε. Και γενικά δεν είμαι άτομο που μασάω. Αλλα ειχα 2 θέματα. Το 1ο, όταν είχα δει να ζυγίζουν καρδιά σε ζυγαριά του μανάβη (ναι αυτή τη στρογγυλη με το δεικτη και με το λεκανακι απο κάτω) ειπα οτι δεν εχασα τοσα χρόνια για να κανω αυτο το πράγμα. 2ο με χάλαγε η κατάσταση στον καύσωνα. Ειμαι ατομο που δεν πιστεύω σε βρωμα. Αλλα αυτο με προβληματιζε πραγματικά.

Που να σου έλεγα τι έχω πιάσει στην πρακτική :P

Κοίτα, έχω βρεθεί πολύ κοντά σε τέτοιες καταστάσεις και δεν είχα ποτέ θέμα. Μου αρέσει και η ησυχία που έχεις, δεν σε πρήζει σχεδόν κανένας όσο δουλεύεις. Το έχασα στα μόρια για Ιατρική. Πλέον με τις σπουδές που κάνω, δε θα είμαι ιατροδικαστής, αλλά θα είμαι περίπου σε ίδιες/χειρότερες καταστάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζουν , αν δεν την πάρεις την δινουν στον επόμενο και βάζουν τα ψιλα στην τσέπη !

χωρις να κατεβάσουν την μπάρα μια φορά βεβαίως βεβαίως ..

Ναι ε; Δεν το έχω προσέξει, μπορεί να το δοκιμάσω! :)

 

Υπάρχει περίπτωση να σε σταματήσουν μετά τα διόδια και να σου ζητήσουν απόδειξη; Νομίζω πως όχι ε;

Που να σου έλεγα τι έχω πιάσει στην πρακτική :P

Κοίτα, έχω βρεθεί πολύ κοντά σε τέτοιες καταστάσεις και δεν είχα ποτέ θέμα. Μου αρέσει και η ησυχία που έχεις, δεν σε πρήζει σχεδόν κανένας όσο δουλεύεις. Το έχασα στα μόρια για Ιατρική. Πλέον με τις σπουδές που κάνω, δε θα είμαι ιατροδικαστής, αλλά θα είμαι περίπου σε ίδιες/χειρότερες καταστάσεις.

Λογικό..... :D

 

(Αν και αυτό το σχεδόν είναι ανησυχητικό! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να σου έλεγα τι έχω πιάσει στην πρακτική :P

Κοίτα, έχω βρεθεί πολύ κοντά σε τέτοιες καταστάσεις και δεν είχα ποτέ θέμα. Μου αρέσει και η ησυχία που έχεις, δεν σε πρήζει σχεδόν κανένας όσο δουλεύεις. Το έχασα στα μόρια για Ιατρική. Πλέον με τις σπουδές που κάνω, δε θα είμαι ιατροδικαστής, αλλά θα είμαι περίπου σε ίδιες/χειρότερες καταστάσεις.

Σου λεω, δε με ενοχλεί τίποτα. Ειναι η χειρονομία της μαναβικης/χασαπικης. Και η εικόνα "περίμενε το δείκτη στη ζυγαριά να σταθεροποιηθει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε; Δεν το έχω προσέξει, μπορεί να το δοκιμάσω! :)

 

Υπάρχει περίπτωση να σε σταματήσουν μετά τα διόδια και να σου ζητήσουν απόδειξη; Νομίζω πως όχι ε;

Αν πεις ευχαριστώ και φύγεις χωρις να την πάρεις θα δεις ενα χαμόγελο που θα σου σκάσει ο υπάλληλος !

--------

τι να σου πω φίλε, οδηγώ πάνω απο 20 χρόνια και δεν μου έχει τύχει ποτέ, αν μου συμβεί θα πω την πέταξα κάντε μου μήνυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λεω, δε με ενοχλεί τίποτα. Ειναι η χειρονομία της μαναβικης/χασαπικης. Και η εικόνα "περίμενε το δείκτη στη ζυγαριά να σταθεροποιηθει".

Το βλέπουν σαν δουλειά πλέον. Βασικά, έτσι πρέπει να γίνεται ώστε να αντέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια φίλη και μου λέει ότι είναι πολύ ζόρικα..... :ph34r:

 

Ναι πολυ ζορι εχω και εγω εναν γνωστο, ο κακομοιρης παει στην δουλεια καθε μερα και δουλευει σκληρα μεχρι της 10 μετα παει για καφεδακι στο κολονακι και κατα τις 1 σχολαει.

 

και παιρνει μονο 2500 ευρω και 16 μισθους το χρονο μιλαμε δραμα  :P  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να σου έλεγα τι έχω πιάσει στην πρακτική :P

Κοίτα, έχω βρεθεί πολύ κοντά σε τέτοιες καταστάσεις και δεν είχα ποτέ θέμα. Μου αρέσει και η ησυχία που έχεις, δεν σε πρήζει σχεδόν κανένας όσο δουλεύεις. Το έχασα στα μόρια για Ιατρική. Πλέον με τις σπουδές που κάνω, δε θα είμαι ιατροδικαστής, αλλά θα είμαι περίπου σε ίδιες/χειρότερες καταστάσεις.

Dexter no. 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ειχα ενα τεραστιο οικοπεδο και να εκανα ανακυκλωση αυτοκινητων (απο παλια,οχι τωρα,δεν θα πετουσα τιποτα).

αλλιως λαμαρινας η μηχανικος αλλα μονο σε φαση ανακατασκευων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...