Προς το περιεχόμενο

Μια πολυ απλη ερωτηση!:)


marianthiplacebo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και καλα "θελω να δω τον φιλο μου".. Λεγετε συμβουλες στον καθε ανωνυμο εδω μεσα για το πως λειτουργει η διαδικασια κρατησης αεροπορικων εισιτηρίων , να ειναι κανενας Τζιχαντιστης να τραβαμε τα μαλλια μας μετα.

 

Μεχρι και απο το Playstation Network μιλανε αυτοι, στο ινσομνια θα κολλησουν;

 

 

Πηγαινε σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο να κλεισεις, τοσα υπαρχουν. Ισως σου βγει φθηνοτερα ετσι, στο αεροδρομιο νομιζω ειναι λιγο ανεβασμενες οι τιμες, και γλιτωνεις και την αποσταση

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την γκρίνια... Ενήλικη είναι.

Είπε ότι είναι εξεταστική, οι γονείς πληρώνουν για να σπουδάσει σε μια άλλη πόλη (υποθέτω δηλαδή, αλλά και να μην πληρώνουν δεν αλλάζει και πολύ) και η κοπέλα θέλει να πάει ταξίδι να δει τον φίλο της. Από την πλευρά των γονιών λογικό είναι να υπάρχει μια γκρίνια - δυσαρέσκεια :)

Και καλα "θελω να δω τον φιλο μου".. Λεγετε συμβουλες στον καθε ανωνυμο εδω μεσα για το πως λειτουργει η διαδικασια κρατησης αεροπορικων εισιτηρίων , να ειναι κανενας Τζιχαντιστης να τραβαμε τα μαλλια μας μετα.

 

Μεχρι και απο το Playstation Network μιλανε αυτοι, στο ινσομνια θα κολλησουν;

Δεν μιλάνε ελληνικά όμως και δεν φαίνεται για google translate το μήνυμα! :P :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω το παρεακι!! :):)Αν βγαλω  αεροπορικο εισιτηριο απο το αεροδρομιο με την ταυτοτητα μου χωρις πιστωτικες κλπ μπορει να το μαθουν οι δικοι μου? Πριν βιαστειτε να μου πειτε να ''κατσω στα αυγα μου'' να ξεκαθαρισω πως ειμαι ενηλικη, φοιτητρια και θελω να παω να δω τον φιλο μου στη πολη του. Απλα τωρα λογω της εξεταστικης δεν θελω να το πω στους γονεις μου και να εχω να ακουσω κηρυγμα :P καταλαβαινετε... Επομενως, πηγαινοντας στο αεροδρομιο και δινοντας μετρητα για τ εισητηριο μου και την ταυτοτητα μου υπαρχει καποια περιπτωση να εμφανιστει στους δικους μου? Θα χαρω πολυ να μου πειτε!!! 

 

Ελπίζω να μην ξέχασες να μας πεις ότι μένεις με τους γονείς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε ότι είναι εξεταστική, οι γονείς πληρώνουν για να σπουδάσει σε μια άλλη πόλη (υποθέτω δηλαδή, αλλά και να μην πληρώνουν δεν αλλάζει και πολύ) και η κοπέλα θέλει να πάει ταξίδι να δει τον φίλο της. Από την πλευρά των γονιών λογικό είναι να υπάρχει μια γκρίνια - δυσαρέσκεια :)

Δεν μιλάνε ελληνικά όμως και δεν φαίνεται για google translate το μήνυμα! :P :D

Καλα καλε, πολλη φαντασια εχετε!!! Σεναριο μπορειτε να γραψετε! Κ'ολα ξεκινησαν απο μια απλη ερωτηση... Μονο ο @zio10 με καταλαβε χωρις να πω πολλα :):):)

 

Η τιμη του εισητηριου στο αεροδρομιο νομιζω δεν θα εχει καμια σχεση με την online ομως οποτε κοιταξε το λιγο μην χασεις αδικα 

Good point! Ετσι ειχα διαβασει και εγω αλλα εκλεισα τα εισητηρια και η τιμη δεν ειχε καποια εξτρα χρεωση, ιδια με αυτη του site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις?

Εννοώ πως άλλο το να μένεις αθήνα και ο φίλος σου να σπουδάζει θεσσαλονίκη ή κρήτη, και άλλο το να σπουδάζει λονδίνο, άμστερνταμ ή βερολίνο. Στη πρώτη περίπτωση μικρό το κακό. Στην δεύτερη, ο πέλεκις (από γονείς) θα είναι βαρύς!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρεθεί σε φάση, νοσοκομείο επαρχιακό και μπαίνει μέσα αλαφιασμένος ένας κύριος, βραδάκι ήταν.

Έψαχνε παντού την 14χρονη κόρη του που δεν είχε δώσει σημεία ζωής από το πρωί,κινητό δε σήκωνε (guess why) και άρχισε να ψάχνει στο τέλος νοσοκομεία και νεκροτομεία...Την ώρα που ήταν εκεί, τον πήρε η κόρη "Έλα μπαμπά, έρχομαι από Θεσσαλονίκη με το τραίνο".Είχε πάει να δει το αγόρι που υπηρετούσε εκεί...Πήγε και γύρισε από την κόλαση...

Συμβουλή : Πες που θες να πας και εξήγησε στους γονείς.Κανένας γονιός δε δαγκώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απλα τωρα λογω της εξεταστικης δεν θελω να το πω στους γονεις μου και να εχω να ακουσω κηρυγμα :P καταλαβαινετε...

 

Καταλαβαίνουμε.

Πολλές φορές έχω σκεφτεί τι βλακεια κι αυτή, να έχουν βάλει του Αγίου Βαλεντίνου μέσα σε εξεταστική!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...