Προς το περιεχόμενο

επιλογή αξιόπιστου βενζινάδικου για diesel στο Ηράκλειο


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω την κοινότητα για το αν έχει κάποιος προτάσεις για πρατήρια καυσίμων στο Ηράκλειο που να είναι πλήρως αξιόπιστα για diesel κινητήρες, ώστε να μην προκύψουν μελλοντικά προβλήματα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diesel να προτιμάς πάντα το καλό και όχι το απλό που έχει το εκάστοτε βενζινάδικο. Κάνει τεράστια διαφορά με το φάρμακο για τους μύκητες που έχει και τα ενισχυτικά του. Σταθερά το καλύτερο όνομα στο diesel το χει η Shell. Κάθε Πέμπτη έχει προσφορά κιόλας που έχει το diesel power της ίδια τιμή με το απλό.

 

Τώρα για πρατήριο να κοιτάς πάντα να έχει σύστημα εισροών-εκροών. 

 

ΥΓ Ηράκλειο Αθήνας ή Κρήτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diesel να προτιμάς πάντα το καλό και όχι το απλό που έχει το εκάστοτε βενζινάδικο. Κάνει τεράστια διαφορά με το φάρμακο για τους μύκητες που έχει και τα ενισχυτικά του. Σταθερά το καλύτερο όνομα στο diesel το χει η Shell. Κάθε Πέμπτη έχει προσφορά κιόλας που έχει το diesel power της ίδια τιμή με το απλό.

 

Τώρα για πρατήριο να κοιτάς πάντα να έχει σύστημα εισροών-εκροών. 

 

ΥΓ Ηράκλειο Αθήνας ή Κρήτης?

Κρητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shell, Λ.Κνωσσού, καινούργιο πρατήριο, της εταιρίας. Να αποφύγεις το ΕΚΟ στην Σμπόκου, το γνωστό κορώνη μαγαρά και δίπλα απο τα McDOnalds το shell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. BP απέναντι από ΣΕΑΠ (εταιρικό).

2. ΕΚΟ στο Γάζι, το 1ο που συναντάς ερχόμενος από Ηράκλειο (Μαυράκης). Καινούριο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, οι ταξιτζήδες που βάζουν?

Δεν έχουν συγκεκριμένο, όλοι βρίζουν πάντως τους συγκεκριμένους γιατί το νερό κάνει ζημιά στο Diesel.

 

Το εκαβ και η τροχαία βάζει στο εκο απέναντι από το κολυμβητήριο (προσωπικά δε μου έχει γεμίσει το μάτι όσο το έχω δοκιμάσει).

 

Avin 62 μαρτύρων στην παλιά Mecredes, αξίζει μια δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες τους συγκεκριμένους αναφέρεσαι σε αυτούς που μου είπες πριν? Στα Χανιά που ήμουν οι ταξιτζήδες είχαν δικό τους ΕΚΟ το οποίο είχε και ειδικό σύστημα για το νερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες τους συγκεκριμένους αναφέρεσαι σε αυτούς που μου είπες πριν? Στα Χανιά που ήμουν οι ταξιτζήδες είχαν δικό τους ΕΚΟ το οποίο είχε και ειδικό σύστημα για το νερό

Ναι ναι τους συγκεκριμένους. Στον έναν μάλιστα η ΕΚΟ πήρε το σημα και το εκανε super gas koumoulas κατι τετοιο, εχει τη πιο φτηνη βενζινη-ή το πιο ακριβο νερο στο ηρακλειο (αναλογα πως θα το δεις), τα ίδια και στο diesel. (Μα καλά δεν είχε βουίξει ο κόσμος ότι γνωστός πρατηριάρχης πήρε πρόστιμο 70,000€ και ανακληση της αδειας του πρατηριου και ως δια μαγειας πλήρωσε 5,000€ και ξαναπηρε την αδεια και ουτε γατα ουτε ζημια; (Νεα κρητη και Πατρις πριν κανενα 3χρονο).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει καλά λόγια και για το ΒΡ που είναι πάνω στη στροφή μετά τα φανάρια για ΠΑΓΝΗ. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει όμως, οπότε give it a shot, αν ξέρεις καλά το αμάξι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει καλά λόγια και για το ΒΡ που είναι πάνω στη στροφή μετά τα φανάρια για ΠΑΓΝΗ. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει όμως, οπότε give it a shot, αν ξέρεις καλά το αμάξι σου.

δεν ξέρω κατά πόσο το ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει καλά λόγια και για το ΒΡ που είναι πάνω στη στροφή μετά τα φανάρια για ΠΑΓΝΗ. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει όμως, οπότε give it a shot, αν ξέρεις καλά το αμάξι σου.

 

Ειναι του Γιαννακακη-αν δεν κανω λαθος- και απο οσο ξερω λεγανε οτι ειχε την καλυτερη βενζινη/πετρελαιο στο Ηρακλειο.Αρκετες επιχειρησεις απο την Βιομηχανικη βαζουν αποκλειστικα απο εκει.Και εγω οποτε τυχει και βρεθω προς τα εκει το γεμιζω και βγαζει τα περισσοτερα χλμ που εχω μετρησει Κρητη.

 

Επιπλεων ειναι στον δρομο σου προς Πανεπιστημιο(ειναι απο τα δεξια καθως πηγαινεις μετα τα φαναρια,απο εκει ξεκιναει η μεγαλη ανηφορα)

 

Shell, Λ.Κνωσσού, καινούργιο πρατήριο, της εταιρίας. Να αποφύγεις το ΕΚΟ στην Σμπόκου, το γνωστό κορώνη μαγαρά και δίπλα απο τα McDOnalds το shell.

 

Ναι,οντως τσεκαρισμενο με βενζινη σε 3 οχηματα και για να ειμαι ειλικρινης παντα απεφευγα την shell μεχρι που χρειαστηκα να βαλω κυριακη και ηταν το μονο ανοιχτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι του Γιαννακακη-αν δεν κανω λαθος- και απο οσο ξερω λεγανε οτι ειχε την καλυτερη βενζινη/πετρελαιο στο Ηρακλειο.Αρκετες επιχειρησεις απο την Βιομηχανικη βαζουν αποκλειστικα απο εκει.Και εγω οποτε τυχει και βρεθω προς τα εκει το γεμιζω και βγαζει τα περισσοτερα χλμ που εχω μετρησει Κρητη.

 

Επιπλεων ειναι στον δρομο σου προς Πανεπιστημιο(ειναι απο τα δεξια καθως πηγαινεις μετα τα φαναρια,απο εκει ξεκιναει η μεγαλη ανηφορα)

 

 

Ναι,οντως τσεκαρισμενο με βενζινη σε 3 οχηματα και για να ειμαι ειλικρινης παντα απεφευγα την shell μεχρι που χρειαστηκα να βαλω κυριακη και ηταν το μονο ανοιχτο.

ωραία θα βάλω εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...