Προς το περιεχόμενο

Ενεργοποίηση Windows των Turbo-X σε άλλο PC


MySt3R10uSs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα insomniacs.

Λοιπον,εχω ενα λαπτοπ turbo-x,συγκεκριμένα το w550eu

Μαζι με το λάπτοπ μου έδιναν ενα cd με τα αυθεντικα windows 8.1 στο οποιο cd αναγραφοταν η φραση "Για χρηση μόνο turbox pc".

Εγω εβαλα εναν ssd στο λαπτοπ περασα τα windows απο το cd και το χρησιμοποιούσα για καμποσο καιρό μια χαρά.Επειδή ομως έστησα καινουργιο PC,συνδεσα τον ssd με τα windows απο το λαπτοπ.Ανοιξα το PC 3-5-10 φορες,για λίγη ωρα χρησης τη καθε φορα και ολα ηταν μια χαρα.Χθες επιτελους ηρθαν τα Powerlines και συνδεσα το καινουργιο PC με το ιντερνετ.Σημερα το πρωι ανοιγω το PC και μου εμφανιζει μια ενημερωση οπου ελεγε οτι πρεπει να ενεργοποιήσω τα Windows 8.1 και ειχε ενα κουμπακι οπου έλεγε "πηγαινε στις ρυθμισεις" ή "Ανεργοποιησε τα windows",τελος παντων κατι τετοιο.

Απο εκει σε εμφανιζει στις ρυθμισεις των windows,δηλαδη εδω: http://prntscr.com/a1hi1k

Και εδω αμα παω πίσω:  http://prntscr.com/a1hie5

Απο εκεί μπορω να βγω,σερνοντας το κερσορα πάνω δεξια για να εμφανιστεί η επιφάνεια εργασίας.

Αμα βγω ομως απο τις ρυθμισεις,μετα απο λιγες ωρες μου το ξαναεμφανιζει το μήνυμα να ενεργοποιήσω τα Windows.

Τι να κάνω? Στο cd με τα windows δεν αναγραφετε καποιο product key.

Κατεβασα το Advance token manager αλλα δεν μου εμφανιζει το Κλειδί.

Φορματ δεν μπορω να κανω επειδη δεν εχω οδηγο οπτικων μεσων.

Εψαξα προηγουμένος λιγακι για το τι μπορώ να κάνω και διαβασα κάτι να διαγράψω στο registry ή να κατεβασω κατι προγράμματα ή να εκτελέσω κάποια scripts τα οποια θα περάσω σε Notepad,δεν δοκίμασα τίποτα για να μην κάνω καμιά μ@Λ@κι@.

PLEASE HELP !!!!!!!!!!

Ενας φιλος μου είπε οτι σε λιγο καιρο αμα δεν τα κάνω activate θα εχω περιορισμένη πρόσβαση στα windows.Δεν γουσταρω να χασω τα αρχεια και τα προγραμματα επειδη μερικα απο αυτα πεδεβόμουν πόση ωρα να τα λατεβάσω και ειναι βλακεια τωρα να τα χάσω... :/

:( :( :(

 

 

*** Το λάπτοπ δεν χρησιμοποιείτε πλέον,συνεπώς έχω τα windows μονο στο καινουργιο σταθερό PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ειναι κληδωμενα με την μητρικη του λαπτοπ οποτε δεν θα μπορεις να τα μεταφερεις. παρε τα αρχεια σου βαλε τα αλλου και κανε φορματ με ενα δισκακι που να λειτουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ειναι κληδωμενα με την μητρικη του λαπτοπ οποτε δεν θα μπορεις να τα μεταφερεις. παρε τα αρχεια σου βαλε τα αλλου και κανε φορματ με ενα δισκακι που να λειτουργει

 

fckkk.Δεν γινεται να κανω τιποτα με τα υπαρχων windows??

 

 

το λαπτοπ ειναι λειτουργικο? δλδ αν κουμπώσεις τον SSD θα δουλεψει?

 

Ναι το λαπτοπ λέιτουργει μια χαρα!

Απλος δεν το χρησιμοποιώ,συνεπώς δεν τρεχω τα windows με το ιδιο Key και απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις τα windows απο την microsoft την εκδοση που εχει το λαπτοπ πχ home ή proffesional και τα ενεργοποιεις με το κλειδι που αναγραφετε στο λαπτοπ


http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις τα windows απο την microsoft την εκδοση που εχει το λαπτοπ πχ home ή proffesional και τα ενεργοποιεις με το κλειδι που αναγραφετε στο λαπτοπ

http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/

Δεν αναγραφεται κανενα κλειδι στο λαπτοπ. Το κλειδι ειναι καταχωρημενο στην μητρικη του λαπτοπ. Δεν μπορεις να κανεις τπτ αλλο περαν του "γνωστου" τροπου ενεργοποιησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναγραφεται κανενα κλειδι στο λαπτοπ. Το κλειδι ειναι καταχωρημενο στην μητρικη του λαπτοπ. Δεν μπορεις να κανεις τπτ αλλο περαν του "γνωστου" τροπου ενεργοποιησεις

 

 

Ποιος ειναι αυτος ο γνωστος τροπος? (εκτος αμα εννοεις να πληρωσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εγραφα "you must be new here" αλλα βλεπω εχεις 101 μηνυματα.

 

Ο "θειος" ειναι οι πειρατικες εκδοσεις, σπαστηρια κλπ.

 

Δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε ομως γιατι ειναι κατα των κανονισμων του forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εγραφα "you must be new here" αλλα βλεπω εχεις 101 μηνυματα.

 

Ο "θειος" ειναι οι πειρατικες εκδοσεις, σπαστηρια κλπ.

 

Δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε ομως γιατι ειναι κατα των κανονισμων του forum

 

 

Ναι ρωταω επειδη δεν το εχω ξανακουσει ετσι :P

Το ξερω οτι μπορω και πειρατικα απο κανα torrent αλλα προσπαθω να τα αποφυγω,... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...