Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα ή όχι; (Dell / Alienware)


dragonhunter90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! Νέος στο forum! Λοιπόν έχω ένα alienware 14" και καθώς έπαιζα ένα παιχνίδι το laptop πάγωσε... Κάνω ένα reboot, ανοίγουν τα λαμπάκια του ακούω τα ανεμιστηράκια να δουλεύουν, αλλά η οθόνη είναι μαύρη και δεν μπαίνει ούτε καν στα bios... Παίρνω τη Dell και μετά από λίγη προσπάθεια μου λέει να κρατήσω το FN πατημένω και να το ξαναανοίξω! Το laptop ανοιξε και με έβγαλε σε ένα διαγνωστικό έλεγχο... Τέλος πάντων, τελειώνει και μου έδειξε ότι δεν έχω θέμα πουθενά, κάνει και ένα reboot μετά και μια χαρά άνοιξε. Πάω καλού κακού στο site της dell που έχει το |dell diagnostics" για να δω που έχω/εαν έχω κάν θέμα... Ψάχνει ram, cpu, gpu, hdd, sdd, δεν ξέρω και εγώ τι αλλό και μου γράφει σαν διάγνωση ότι όλα είναι οκ και δεν βρήκε κάνα πρόβλημα. Και ρωτάω έχω κάνα θέμα; Ξέρει κανείς τι μπορεί να ήταν και αν είναι σοβαρό; Έχω εγγύηση για λίγους μήνες ακόμα, αλλά φοβάμε μην μου τύχει τίποτα μέτα την εγγύηση και τρέχω... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κράσαρε απλά - μπορεί να είναι και θέμα μητρικής/κάρτα γραφικών (άρα μητρική και πάλι).

 

Αν στο ξανακάνει ζήτησε αλλαγή μητρικής. Ντελλ ειναι - θα την αλλάξουν χωρις πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχω θέμα με θερμοκρασίες... Οι θερμοκρασίες σε παιχνίδι είναι ο CPU 72 °C και η κάρτα 75°C. Άσε που είναι 2 χρονών το laptop άρα κάνα repaste δεν νομίζω να χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί απλα να έτυχε οποτε να το παρακολουθείς και μπορεί να το έπαθε απο το οτιδήποτε , δεν μπορείς να κάνεις κατι τώρα απλα να το έχεις υπόψιν σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...