Προς το περιεχόμενο

Η LG αποκαλύπτει το Quick Cover για το LG G5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το tweet για την “Always On” οθόνη του LG G5, η Κορεάτικη εταιρεία αποκάλυψε και το Quick Cover, που διαθέτει “mesh design” ώστε να λειτουργούν πάνω από αυτή οι χειρονομίες αφής στην οθόνη.

Η λογική πίσω από το Quick Cover θυμίζει έντονα το “Dot Case” της HTC, που είχε κατασκευαστεί για το HTC One (M8) και το οποίο επέτρεπε τις χειρονομίες αφής, χωρίς να χρειάζεται να ανοίξει το κάλυμμα. Από τις φωτογραφίες που δόθηκαν στην δημοσιότητα, γίνεται κατανοητό ότι ο χρήστης μπορεί εύκολα να απαντάει ή να απορρίπτει εισερχόμενες κλήσεις, μπορεί να βλέπει ειδοποιήσεις για μηνύματα, κλήσεις, emails καθώς και να ελέγχει την ώρα και την ημερομηνία στην “Always On” οθόνη του LG G5.

 

Δυστυχώς, οι φωτογραφίες δεν αποκαλύπτουν και πολλά για τον σχεδιασμό του G5, το οποίο θα αποκαλυφθεί επίσημα στις 21 Φεβρουαρίου, σε μία ειδική εκδήλωση που θα πραγματοποιήσει η LG στα πλαίσια του Mobile World Congress, στη Βαρκελώνη.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ηθελα να σταθώ στο είναι ή δεν είναι ωραία σαν θήκη. Εξάλλου αυτές οι απόψεις μόνο αντικειμενικές δεν θα μπορούσανε να ήταν. Μένω στο ότι επιτρέπει να χειρίζεσαι την συσκευή χωρίς να την ανοίγεις. Άρα με αυτόν τρόπο μπορούμε να αυξήσουμε την διάρκεια χρήσης του κινητού ανάμεσα στις φορτίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω κατάσταση...

 

Έτσι να έχουμε όσο πιο πολλές επιλογές γίνεται να πολύ καλές συσκευές

 

Νομίζω οι πολλές επιλογές είναι υπέρ του καταναλωτή στα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά είμαι κατά του να έχεις θήκη στο κινητό.. σκας 500 ευρώ τουλάχιστον για μια συσκευή και θα πρέπει να την έχεις σε αλεξίσφαιρη θήκη;;

 

Αν είναι εύθραυστη τότε δυστυχώς είναι η μόνη σου επιλογή... :( αλλά γενικά τις αποφεύγω εκτός κι αν υπάρχει ειδική περίπτωση να είμαι κάπου έξω που υπάρχει πιθανότητα να στραπατσαριστεί..

 

τη συγκεκριμένη τη βρίσκω καλύτερη σε σχέση με τη φυσούνα του πλυντηρίου του G3!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ηθελα να σταθώ στο είναι ή δεν είναι ωραία σαν θήκη. Εξάλλου αυτές οι απόψεις μόνο αντικειμενικές δεν θα μπορούσανε να ήταν. Μένω στο ότι επιτρέπει να χειρίζεσαι την συσκευή χωρίς να την ανοίγεις. Άρα με αυτόν τρόπο μπορούμε να αυξήσουμε την διάρκεια χρήσης του κινητού ανάμεσα στις φορτίσεις.

Ποιος σου ειπε οτι αυτο που δειχνει παραπανω καταναλωνει λιγοτερο? 

Η οθονη δουλευει ολοκληρη,  με μεγαλυτερη φωτεινότητα ωστε να διαπερνα τη θηκη,  και ως lcd καταναλώνει σε ολη την οθονη το ιδιο,  ακομα και εκει που δειχνει μαυρο,  σε αντιθεση με μια oled,  που θα καταναλωνε μονο οπου δειχνει γραμματα. 

Το κινητο δουλευει κανονικοτατα,  αρα ολο το παραπάνω ειναι πολυ ποιο ενεργοβορο απο πχ μια οθονη ανοιγμενη κανονικα του s6 oled. 

100% βεβαιο αυτό που λεω,  το εχω ξανα αναλυσει σελιδες, οποιος δεν το πιστευει ας το ψάξει. 

Αμα θες να κερδίσεις μπαταρία υπάρχουν 100 καλυτεροι και κλασικοι τροποι.  Για εφε και μαρκετινγκ ειναι ολο το παραπανω,  ομορφο και χρησιμο πιθανως σε μερικους αλλα ως εκει. 

Οταν θα αναψει μονο το παραθυρακι που πιθανοτατα δουλευει ως εξτρα οθονη πανω απο την αλλη οκ.  Οταν αναψει εστω και ενα pixel της βασικης,  οπως στο παραπανω,  καταναλωνει και η βασικη οθονη και μαλιστα 100%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφε και μαρκετινγκ? Εχεις πιασει στα χερια σου συσκευη LG με θηκη με στρογγυλο πορτακι? Εγω εχω ενα στα χερια μου.

 

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο και πρακτικοτερο σε θηκη.

Δεχομαι/απορριπτω κλησεις.

Διαβαζω sms.

Ελεγχω το music player οταν πηγαινω για τρεξιμο.

Τραβαω φωτο/βιντεο.

Βλεπω ημερομηνια/ωρα.

Προσθετω λειτουργιες που κανουν παπαδες. Μπορω να κατεβασω addons που αυξανουν τη λειτουργικοτητα του παραθυρου.

 

Κι ολα αυτα χωρις να ανοιξω καν τη θηκη. Κι εσυ λες οτι ολα ειναι εφε. Μαααλιστα.

Μαλλον βρηκες λαθος εταιρια να κραξεις. Για ξανασκεψου το. Ποσο λαθος ειμαι?

 

Οσο για τη θηκη ειναι εντελως απαραιτητη. Δεν υπαρχει αλλη λυση. Και ειναι καλο που τις κανουν λειτουργικοτερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά είμαι κατά του να έχεις θήκη στο κινητό.. σκας 500 ευρώ τουλάχιστον για μια συσκευή και θα πρέπει να την έχεις σε αλεξίσφαιρη θήκη;;

 

Αν είναι εύθραυστη τότε δυστυχώς είναι η μόνη σου επιλογή... :( αλλά γενικά τις αποφεύγω εκτός κι αν υπάρχει ειδική περίπτωση να είμαι κάπου έξω που υπάρχει πιθανότητα να στραπατσαριστεί..

 

τη συγκεκριμένη τη βρίσκω καλύτερη σε σχέση με τη φυσούνα του πλυντηρίου του G3!!! :P

 

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα πάρεις φοβερή θήκη για το κινητό - που μάλιστα όπως γράφεις σου κόστισε και 600-800 ευρώ!

 

Σόρρυ, πάτε καλά;;; Δίνετε "μια μάντρα" χρήματα και ΔΕΝ θέλετε να δώσετε 40-60 ευρώ για θήκη που θα το προστατεύει;;; Για μηχάνημα μιλάμε, που μάλιστα το 96% απ' αυτά τα κινητά είναι ΚΑΡΑ-ΠΛΑΣΤΙΚΑ!

Δηλαδή τί περιμένετε, να 'χουν αντοχή σε... πυρηνική έκρηξη;;;

 

Μετά "κλαίγεστε" όταν σας πέφτει κάτω στο πάτωμα και γίνεται θρύψαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...