Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S5 G900F Gold €[email protected]


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα επειδή το έχω ψάξει αρκετά, εγώ σε 5.1 που είναι το S5, με την αυτονομία που δίνει και είναι τέρας, τη ποιότητα κάμερας και την αδιαβροχοποίηση που για μένα τουλάχιστον είναι σημαντική, δεν έχω δει πολλές εναλλακτικές. Το G4 είναι πολύ μεγάλο για τα γούστα μου, ενώ η μπαταρία δεν κρατάει αντίστοιχα (54 rating στο Gsmarena όταν το S5 έχει 75!). Κυρίως το απέρριψα για το μέγεθος βέβαια.

 

Το S7 θα βγει όντως, αλλά θα κάνει 700-800 ευρώ αρα βράστα ;-)

 

ΥΓ

 

Θα ήθελα να το έβρισκα σε αυτή την τιμή από το Amazon που είναι για μένα το καλύτερο μαγαζί ever, αλλά το έχουν πολύ ψηλά ακόμα. Η εγγύηση πάντως καλύπτεται από Ελλάδα Samsung, μίλησα σήμερα το πρωί μαζί τους και μου είπαν πως αν είναι το G900F τότε το καλύπτουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα επειδή το έχω ψάξει αρκετά, εγώ σε 5.1 που είναι το S5, με την αυτονομία που δίνει και είναι τέρας, τη ποιότητα κάμερας και την αδιαβροχοποίηση που για μένα τουλάχιστον είναι σημαντική, δεν έχω δει πολλές εναλλακτικές. Το G4 είναι πολύ μεγάλο για τα γούστα μου, ενώ η μπαταρία δεν κρατάει αντίστοιχα (54 rating στο Gsmarena όταν το S5 έχει 75!). Κυρίως το απέρριψα για το μέγεθος βέβαια.

 

Το S7 θα βγει όντως, αλλά θα κάνει 700-800 ευρώ αρα βράστα ;-)

 

ΥΓ

 

Θα ήθελα να το έβρισκα σε αυτή την τιμή από το Amazon που είναι για μένα το καλύτερο μαγαζί ever, αλλά το έχουν πολύ ψηλά ακόμα. Η εγγύηση πάντως καλύπτεται από Ελλάδα Samsung, μίλησα σήμερα το πρωί μαζί τους και μου είπαν πως αν είναι το G900F τότε το καλύπτουν.

 

Το s5 το είχα, είναι φοβερη συσκευή με τέλεια μπαταρία, το άλλαξα γιατι ήθελα dual sim. Είναι καλή επιλογή στις 5.1 ίντσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο fastcardtech εχω αγορασει 4 φορες μεχρι τωρα. Σε καμια αγορα δεν ειχα προβλημα. Η μια μαλιστα ηταν και με DHL που ειχε φρεε μεταφορικα. και συγκεκριμενα το Meizu M2 Note και δεν ειχα προβλημα με τελωνειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια: οι ελληνικες αντιπροσωπειες/service το δεχονται? (μιλαω για μαρκες που εχουμε εδω service κλπ)

Προφανώς και ναι... Απλά χωρίς εγγύηση πληρώνεις κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται να μη το δεχονται ρε παιδια αφου ειναι προιον τους. Η λογικη λεει οτι το δεχονται.. Με την ιδια λογικη και αυτα απο σκρουτς που ειναι εισαγωγης δεν εχουν προβλημα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις διαβάζετε τι έγραψα παραπάνω; Πήρα ο ίδιος λέμε την Samsung και ρώτησα, και είπαν αν είναι 900F υπάρχει εγγύηση κανονικά. Και τα Skroutzομάγαζα το 900F (κάποια βέβαια, όχι όλα) έχουν, τι ακριβώς αλλάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοραστει απο Κινα ειναι αυτονοητο οτι ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ απο ελληνικη αντιπροσωπια! Οτι αγοραζεται απο Κινα καλυπτεπται μονο απο το μαγαζι το οποιο το αγοραζεις! Τα σκρουτζομαγαζα φερνουν παραεισαγωγη απο αλλες ευρωπαικες χωρες οπως Τσεχια, Πολωνια κτλ οπου βασει Ευρωπαικης πολιτικης καλυπτονται σε ολα τα κρατη της ΕΕ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά μαγαζιά φέρνουν από Ασία αλλά στο λένε στο τηλέφωνο,μου έχει τύχει.

 

Το συγκεκριμένο έχει κανονικά εγγύηση αγοράστε άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοραστει απο Κινα ειναι αυτονοητο οτι ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ απο ελληνικη αντιπροσωπια! Οτι αγοραζεται απο Κινα καλυπτεπται μονο απο το μαγαζι το οποιο το αγοραζεις! Τα σκρουτζομαγαζα φερνουν παραεισαγωγη απο αλλες ευρωπαικες χωρες οπως Τσεχια, Πολωνια κτλ οπου βασει Ευρωπαικης πολιτικης καλυπτονται σε ολα τα κρατη της ΕΕ.

 

Το μοντέλο παίζει ρόλο, όχι που αγοράστηκε. Μιας και μιλάμε λοιπόν για το Samsung Galaxy S5, υπάρχουν διάφορες εκδόσεις. Το 900F είναι το Ευρωπαικό. Αν πάρεις αυτό, έχεις ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοραστει απο Κινα ειναι αυτονοητο οτι ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ απο ελληνικη αντιπροσωπια! Οτι αγοραζεται απο Κινα καλυπτεπται μονο απο το μαγαζι το οποιο το αγοραζεις! Τα σκρουτζομαγαζα φερνουν παραεισαγωγη απο αλλες ευρωπαικες χωρες οπως Τσεχια, Πολωνια κτλ οπου βασει Ευρωπαικης πολιτικης καλυπτονται σε ολα τα κρατη της ΕΕ.

 

Με την λογική αυτή δε θα καλυπτόταν η εγγύηση και στο Note 3 που είχα πάρει από Αυστραλία και χάλασε εδώ το ακουστικό του και το φτιάξανε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...