Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγοράς Division Gold edition απο xbox store Αργεντινής


mitsos326

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθές αγορασα(Pre-order) απο το xbox store της Αργεντινής το Division Gold Edition 699 pesos = 43€ ενώ στο ελληνικο έχει 100€! χώρις να αλλάξω region το account μου!
 
οδηγίες:
πατε xbox.com και πατήστε πάνω δεξια στο προφίλ σας λογαριασμός microsoft,μετα στη πάνω μπλέ μπαρα πατηστε πληρωμη και χρέωση->επιλογές πληρωμής τωρα πατήστε στο προσθηκη επιλογής πληρωμής,επιλέξτε στο για αγορες την αργεντινη και επιλεξτε πιστωτική καρτα,βαλτε τα στοιχεια της πιστωτικής σας(τις δεχεται ολες το εχουν κάνει αρκετοι ελληνες φίλοι, η δικη μου ηταν αλφα μπανκ) και βαλτε μια  διευθυνση(πχ απο ενα ξενοδοχειο ή της ελληνικής πρεσβείας) και ενα τηλεφωνο απο Αργεντινη.
 
Τωρα πρεπει μέσω vpn(εγω χρησιμοποησα το vyprvpn και έκανα την αγορα απο το κινητο μου) να πάρετε αργεντινικη ip,οταν γίνει αυτο μπειτε μεσα στο xbox store και πάτε τερμα κατω αριστερα και εκει που λέει Ελλάδα (ελληνικα) πατηστε και επιλέξτε Αργεντινη,θα σας βγουν τωρα ολα στα ισπανικα ,μην πτοείστε! πάτε στην μπάρα αναζήτησης και βαλτε division,βρειτε την gold edition και αγοράστε τη!

 

επίσης ορίστε και το πειστήριο της χρέωσηςpost-97242-0-66407300-1456219713_thumb.jpg
 
γενικα ξερώ οτι εχει βουιξει ο τοπος  και το έχουν κανει παρα πολλά άτομα ομως δεν ξέρω αν εγκυμονει καποιος κινδυνος απο την ολη διαδικασια οποτε οτι κάνετε ειναι με δικια σας ευθυνη!
 
εδω η διαδικασια στα αγγλικά την οποια περιέγραψα με ευκολοτερο τροπο
 

Argentina store is selling the game + season pass for $70AU ($149AU RRP).

Here are some instructions to make it easier for people:

1: On your PC, log into Xbox Store via web browser
2: Download VPN and turn on
3: After turning on, go back to web browser, bottom left corner, change region to Argentina
4: Search for The Division and commence buy process
5: Enter card and address details, some people here just used the Australian Embassy. The whole form is in Spanish so Google Translate will be your friend.
6: Complete purchase, turn off VPN and revert Xbox region back to Australia.

Pretty damn easy. The real bonus here is the five minute Spanish lesson ;)

Link.png Site: source

 

 

Link.png Site: Εδώ μπορειτε να δείτε την διαφορα τιμών στα παιχνιδια του xbox store ανα χώρα!

Επεξ/σία από mitsos326
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να ενημερωσω πως και γω κατεβασα χθες την gold edition του division και λειτουργει μια χαρα, ευχαριστω πολυ το φιλο για τον οδηγο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, προσπαθω να το αγορασω χρησημοποιωντας το topic αλλα μου βγαζει error.. Μπορει καποιος να γραψει τα συγκεκριμενα στοιχεια που δηλωσε απο Αργεντινη(City,phone number,postal code κτλπ) μπας και βαζω οτι ναναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, προσπαθω να το αγορασω χρησημοποιωντας το topic αλλα μου βγαζει error.. Μπορει καποιος να γραψει τα συγκεκριμενα στοιχεια που δηλωσε απο Αργεντινη(City,phone number,postal code κτλπ) μπας και βαζω οτι ναναι?

Επιλεγεις πρωτα αριστερα κανονικα Αργεντινη και μετα βαζεις τα στοιχεια που σου εχω στην φωτογραφια 

http://i.imgbox.com/I9vLADDT.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ ναι, παλι το ιδιο μου βγαζει... 

 

http://imgur.com/Xe9Kl2x

 

Ισως δεν το δεχεται η Πειραιως

Μαλλον ξεχασες να ανοιξεις το vpn, και γω με Πειραως το αγορασα, Κατεβασε το vyprvpn στο pc σου και κανε connect με χωρα την Αργεντινη.

 http://imgur.com/eDEuGO4 μετα αμα ξαναδοκιμασεις θα στο παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ξεχασα  να ενημερώσω το topic η παραπάνω διαδικασία πλέον δεν ισχύει

 

δεν γνωρίζω πως ο steveevo το κατεβασε αλλα εγω πριν απο μερικές μερες προσπαθησα να κάνω μια αγορα απο το store της αργεντινης και δεν με άφησε,προσπαθησαν επισης και 2 φιλοι απο γερμανια και δυστυχώς και αυτους τους έβγαλε error

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε λογικα ειμαι απιστευτα τυχερος η παιζει κατι με το vpn, παντως και σημερα εκανα αλλη μια αγορα 5 ευρω απο Αργεντινη και λειτουργησε κανονικα οποτε μπορει μερικες φορες να πιανει και αλλες να μην πιανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...